اخبار ارز دیجیتال

آرژانتین در اصلاحات اقتصادی جدید قانون کریپتو را از ماه می لغو کرد

بند مقررات مالکیت از قانون مبانی و نقاط مرجع آزادی آرژانتینی ها حذف شد.

رسانه متمرکز بر فناوری آرژانتین iProUP در 27 ژانویه گزارش داد، گزینه قانونی کردن مالکیت ارزهای دیجیتال حتی در صورت تأخیر در اظهارنامه مالیاتی، از بسته جاه طلبانه اصلاحاتی که دولت جدید رئیس جمهور آزادیخواه خاویر میل به پارلمان این کشور ارائه کرده بود، حذف شده است. مقررات دارایی، که مالیات یکباره بر انواع دارایی‌های اعلام‌نشده قبلی را پیشنهاد می‌کرد، از قانون مبانی و نقاط شروع برای آزادی آرژانتینی‌ها حذف شد، یک لایحه جامع با هدف تقویت دستور کار سیاسی مایلی.

این بخش از این لایحه مالیات ثابت 5 درصدی را برای همه دارایی‌ها تا پایان مارس 2024، 10 درصد از آوریل تا پایان ژوئن 2024 و 15 درصد از ژوئیه تا پایان سپتامبر را پیشنهاد می‌کند. به گفته وزیر کشور گیلرمو فرانکو، مانند املاک، اموال شخصی، سهام و اوراق بهادار، تصمیم برای حذف قانونی دارایی ها از این لایحه بر اساس این واقعیت است که به تعویق انداختن این طرح در پارلمان در دسامبر 2023 به تعویق افتاد. دیانا موندینو، وزیر امور خارجه، تجارت بین‌المللی و زیارت آرژانتین، مدعی است که دولت با صدور فرمانی اجازه استفاده از بیت‌کوین را در این کشور می‌دهد، که هنوز اتفاق نیفتاده است، اما فرمان مبانی احیای اقتصاد آرژانتین ، که در 20 دسامبر 2023 به تصویب رسید، شامل مقرراتی بود که بدهکاران می توانستند به ارزهایی که به عنوان ارز قانونی در آرژانتین شناخته نمی شوند پرداخت کنند.

مایلی که در انتخابات ریاست جمهوری 2023 آرژانتین در بحبوحه تورم مداوم و فزاینده در سراسر کشور پیروز شد، زمانی بیت کوین را به عنوان حرکتی برای بازگرداندن پول به خالق اصلی آن، بخش خصوصی، از زمان روی کار آمدن در دسامبر 2023 تبلیغ کرد. او به طور علنی در مورد دارایی های دیجیتال صحبت نمی کند. رئیس جمهور جدید آرژانتین در ژانویه در پاسخ به ریکاردو کوئینتالا، فرماندار استان لاریوجا، قول داد که از نظر قانونی با ایجاد ارزهای محلی توسط مقامات استانی مخالفت نکند که پس از آن، مایلی پس از تصدی پست، ارزش پزو آرژانتین را با 50 درصد کاهش داد. ارز جداگانه برای استان

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا