اخبار ارز دیجیتال

آمریکا بیت کوین های مصادره شده را می فروشد! آیا بازاریابان باید نگران باشند؟

دولت آمریکا قصد دارد 132 میلیون دلار بیت کوین های توقیف شده جاده ابریشم را در 2 قسط بفروشد. قسمت اول شامل 2800 بیت کوین به ارزش تقریبی 129 میلیون دلار و قسمت دوم شامل 58 بیت کوین به ارزش تقریبی 3 میلیون دلار بود. حال این سوال برای معامله گران مطرح است که پس از بهبود قیمت بیت کوین و رسیدن به 42 هزار دلار، آیا ممکن است این ارز دیجیتال دوباره تحت فشار فروش قرار گیرد؟

به گفته Wallex و به نقل از blockworks، این بیت کوین های ضبط شده که در مجموع 2858 عدد است، به رایان فاریس مرتبط هستند. او سال گذشته به پولشویی و کار در جاده ابریشم در مریلند متهم شد و به همین دلیل مجبور شد ۵۴ ماه در زندان بماند.

یک قاضی رایان فاراس و پدرش جوزف را به جرم پولشویی با مواد مخدر بیت کوین و قاچاق غیرقانونی مواد مخدر مجرم تشخیص داد و دستور داد دارایی های آنها توسط دولت ضبط شود. فراس اولین بار در سال 2018 محکوم شد و ادعا کرد که به بیت کوین های مورد استفاده برای تراکنش های دارک نت خود دسترسی نداشته است. پس از مدتی مشخص شد که او و پدرش در تلاش برای انتقال بیش از ۲۸۷۴ بیت کوین به شخص ثالث با یکدیگر همکاری کرده اند تا وجوه به یک حساب بانکی خارجی منتقل شود.

وزارت دادگستری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

بر اساس اعترافات رایان فراس و سایر اسناد دادگاه، در نوامبر 2018، رایان فراس در دادگاه منطقه ای مریلند ایالات متحده به دلیل طرحی برای تولید و توزیع قرص آلپرازولام با نام تجاری زاناکس در ازای بیت کوین محکوم شد.

اولین بیت کوین به شان بریجز، یک مامور سابق سرویس مخفی و بخشی از گروه ضربت جاده ابریشم مرتبط بود. در سال 2015، وی در ارتباط با سرقت بیت کوین در جریان تحقیقات دولت ایالات متحده در بازار تاریک وب جاده ابریشم به شش سال زندان محکوم شد. نماینده سابق اعتراف کرد که از یک کلید خصوصی برای دسترسی به کیف پول متعلق به دولت ایالات متحده استفاده کرده و بیت کوین ها را به کیف پول های دیجیتال در سایر صرافی هایی که فقط خودش به آنها دسترسی داشته است، منتقل کرده است. بریج موافقت کرد که بیت کوین های دزدیده شده را به دولت ایالات متحده تحویل دهد.

فروش بیت کوین های ضبط شده چه تاثیری بر بیت کوین دارد؟

این اولین بار نیست که دولت ایالات متحده بیت کوین های مصادره شده را می فروشد، اما با توجه به ماهیت بی ثبات بیت کوین این روزها، شاید افزایش موقت فروش می تواند منجر به از دست دادن پشتیبانی کلیدی شود. به همین دلیل ناظران این خبر را برجسته کردند. معامله گران در چنین شرایطی باید نسبت به اخبار منفی حساسیت بیشتری نشان دهند.

بیت کوین یک شبه از رکود خارج شده و اکنون در حدود 41800 دلار معامله می شود.بررسی جریان خالص بیت کوین در صرافی ها نشان می دهد که جریان ورودی بر جریان خالص بیت کوین غالب است. طبق داده‌های CryptoQuant، در روزهای اخیر افزایش قابل توجهی در جریان ورودی نسبت به خروجی‌ها مشاهده شده است. اساساً، بیت کوین های بیشتری با قصد فروش به سمت صرافی ها می روند. این پویایی با پیشی گرفتن از عرضه، تأثیر بالقوه ای بر قیمت دارد.

اخبار-ما-فروش-btc-silk-road
منبع: CryptoQuant

اگرچه میزان مصرف روزانه به طور قابل توجهی بالا نیست، اعداد تجمعی چشمگیر هستند. در زمان نگارش این مقاله، یک مکث موقت در این فرآیند وجود داشت که با عنوان خروج جزئی نامگذاری شد. ظاهراً اعلام دولت ایالات متحده مبنی بر فروش بیت کوین همزمان با ادامه خروج Grayscale از بیت کوین است که قابل توجه است.

با این حال، بیت کوین به تلاش برای بازیابی قیمت خود ادامه می دهد. نگاهی به نمودار در بازه زمانی روزانه، تلاش‌های اخیر برای شکستن سطح نزولی را تأیید می‌کند. این بهبود هنوز قدرت قابل توجهی را نشان نداده است، زیرا بیت کوین در محدوده قیمتی 40 و 41 دلار در نوسان است. علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی (RSI) به زیر خط خنثی رسیده و در حال حاضر زیر 40 است.

اخبار-ما-فروش-btc-silk-roadاخبار-ما-فروش-btc-silk-road
منبع: Trading View

همچنین میانگین متحرک کوتاه مدت آن (خط زرد)، که در ابتدا به عنوان حمایت عمل می کرد، اکنون به سطح مقاومتی در حدود 43000 دلار تبدیل شده است. دیدگاه غالب این است که انتظار می رود پس از تثبیت جریان خروجی، قیمت بیت کوین تثبیت شود.

منبع

ambcrypto.comblockworks

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا