اخبار ارز دیجیتال

آیا این 3 آلتکوین می توانند سقف قیمت جدیدی را در این ماه ثبت کنند؟

قیمت آربیتروم (ARB) نزدیک به یک خط حمایت صعودی سهموی در حال افزایش است. ARB تا زمانی که به بالاترین سطح قیمتی خود برسد با مقاومت جدیدی روبرو خواهد شد. قیمت خوش بینی نیز در 27 دسامبر به بالاترین حد خود رسید. پس از کاهش موقت، قیمت OP بالاترین سطح قبلی را به عنوان پشتیبانی تایید کرد. قیمت GMX از خط روند نزولی بلندمدت خارج شد. آیا این 3 آلتکوین می توانند در ژانویه به بالاترین حد خود برسند؟

به گزارش کوین اکسو و به نقل از BeInCryoto، دسامبر یک ماه صعودی برای بازار ارزهای دیجیتال بود و چندین آلتکوین بالاترین قیمت خود را در سال ثبت کردند. در همین حال، آلتکوین‌های Arbitrum، Optimism و GMX همچنان فرصتی برای ثبت بالاترین قیمت خواهند داشت.

تجزیه و تحلیل نرخ آربیتراژ (ARB)

قیمت آربیتروم از اکتبر در یک خط حمایت سهموی روند صعودی در حال افزایش بوده است. توکن ARB خط روند را در 18 دسامبر (نماد سبز) تایید کرد و روند صعودی فعلی را آغاز کرد.

تا کنون، قیمت ARB از خط مقاومت 1.30 دلار عبور کرده است و تنها در 1.75 دلار قبل از بالاترین سطح تاریخ 1.82 دلار مقاومت داشته است.

تحلیلگران فنی از نظریه موج الیوت برای شناسایی الگوهای قیمتی درازمدت تکرارشونده و احساسات سرمایه گذاران برای تعیین جهت روند استفاده می کنند.

نمودار آربیتروم
بازه زمانی روزانه نمودار قیمت ARB

محتمل ترین تعداد موج نشان می دهد که قیمت در حال حاضر در موج سوم یک روند صعودی پنج موجی قرار دارد. اگر شمارش صحیح باشد، موج سوم 2.61 برابر طول موج اول خواهد بود و به 2.25 دلار می رسد. این مقدار تقریبا 50 درصد بیشتر از قیمت فعلی است.

با وجود این پیش‌بینی صعودی قیمت ARB، بسته شدن زیر خط حمایتی روند صعودی سهموی، تعداد موج الیوت را باطل می‌کند. پس از آن، قیمت ARB می تواند تا 30٪ کاهش یابد و به نزدیکترین خط پشتیبانی که 1.10 دلار است برسد.

تحلیل خوش بینی قیمت ها (OP)

قیمت Optimism در 27 دسامبر به بالاترین حد خود یعنی 4.18 دلار رسید. در حالی که قیمت پس از آن کاهش یافت، بالاترین قیمت قبلی 3.10 دلار به عنوان حمایت عمل کرد و قیمت را در بالا نگه داشت. چنین آزمایش هایی از خطوط پشتیبانی اغلب منجر به ادامه حرکت رو به بالا در جهت اصلی می شود.

معامله گران از اندیکاتور RSI به عنوان یک شاخص حرکت برای ارزیابی مناطق بیش از حد خرید و فروش بیش از حد استفاده می کنند. اگر RSI بالای 50 باشد و روند صعودی باشد، گاوها همچنان بازار را کنترل می کنند، اما اگر این اندیکاتور زیر 50 باشد، داستان به نفع خرس ها تمام می شود. در نمودار صعودی، RSI در حال افزایش است و بالای 50 است که هر دو نشانه روند صعودی هستند.

نمودار خوش بینینمودار خوش بینی
نمودار قیمت هفتگی OP

اگر روند صعودی ادامه یابد، قیمت OP ممکن است به بالای یک کانال موازی صعودی بلندمدت برسد که از ژوئن 2022 شکل گرفته است. مقاومت این خط روند کانال 6.20 دلار است که 70 درصد بالاتر از قیمت فعلی است.

با این حال، بستن شمع هفتگی زیر سطح حمایت 3.10 دلار، این تحلیل صعودی را باطل می کند. سپس OP می تواند تا 45 درصد کاهش یابد و به نزدیکترین خط پشتیبانی با 2 دلار برسد.

تجزیه و تحلیل قیمت GMX

روند قیمت GMX از خط مقاومت نزولی در ماه اکتبر شروع شد. قبل از شکست، این خط روند از بالاترین سطح GMX اعمال می شد.

قیمت پس از بهبود و تایید سطح 42 دلار به عنوان حمایت (نماد سبز) افزایش یافت. همچنین، RSI از این جهش پشتیبانی می کند زیرا به بالای 50 (نماد سبز) رسیده است.

نمودار GMXنمودار GMX
نمودار قیمت هفتگی تایم فریم GMX

GMX قبل از رسیدن به بالاترین سطح خود یعنی 92 دلار، تنها با یک مقاومت دیگر در 58 دلار روبرو می شود. بنابراین، اگر شمع هفتگی GMX بالاتر از پشتیبانی 58 دلاری بسته شود، می تواند 70 درصد افزایش یابد و به 90 دلار برسد.

علیرغم احتمال افزایش قیمت GMX، شکست شمع در بسته شدن بالای 58 دلار می‌تواند باعث آزمایش مجدد حمایت 42 دلاری شود که منجر به کاهش 17 درصدی می‌شود.

منبع

beincrypto.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا