اخبار ارز دیجیتال

آیا بانک های بزرگ تهدیدی برای صادرکنندگان استیبل کوین مانند تتر هستند؟

آرتور هیز پیش بینی می کند که به محض اینکه بانک ها فرصت کسب سود در استیبل کوین ها را تشخیص دهند، به سرعت شروع به تسلط بر بازار و بیرون راندن شرکت های فعال در این زمینه مانند تتر خواهند کرد.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از cryptoslate، به گفته آرتور هیز، یکی از بنیانگذاران BitMEX، بانک های بزرگ آماده ورود و افزایش تسلط بالقوه خود بر بازار استیبل کوین هستند و این امر رهبران فعلی این حوزه را تحت الشعاع قرار می دهد، مانند گره میزنم..

هیز در مصاحبه اخیر با لورا شین گفت که استیبل کوین های متمرکز به دلیل عدم تمایل بانک های سنتی به شرکت در چنین فعالیت هایی جایگاه سودآوری پیدا کرده اند.

با این حال، بانک ها در نهایت ممکن است با ارزهای دیجیتال خود وارد بازار شوند و او یک مشکل بالقوه را پیش بینی می کند. به گفته هیز، زمانی که بانک ها پتانسیل سود در این زمینه را تشخیص دهند، به سرعت با استفاده از زیرساخت های موجود و اعتماد مشتریان، بر آن تسلط خواهند یافت.

تهدیدی برای صادرکنندگان استیبل کوین

هیز می گوید که علیرغم موفقیت تتر در تثبیت خود به عنوان یک استیبل کوین پیشرو با پشتوانه فیات، مدل کسب و کار اصلی این شرکت مدلی است که بانک های سنتی به راحتی می توانند آن را اتخاذ کنند و به طور بالقوه بهتر از آن عمل کنند.

هیز گفت که استیبل کوین های متمرکز مانند تتر به دلیل شکافی که سیستم بانکداری سنتی ایجاد کرده است، رشد کرده است.

برای مثال، تتر با بهره‌برداری از تفاوت‌های نرخ بهره بین سپرده‌های دلاری و اسناد خزانه‌داری ایالات متحده، سود قابل توجهی به دست می‌آورد. این همان مدل تجاری است که بانک ها به دلیل محدودیت های سیاسی یا نظارتی از مشارکت در آن خودداری کردند.

هیز افزود:

ناشران استیبل کوین تجارت قابل دفاعی ندارند زیرا از بانک ها برای نگهداری وجوه خود استفاده می کنند تا امکان معامله در ابزارهای بدهی را فراهم کنند.

با این حال، هیز پیش‌بینی می‌کند که اگر تغییری رخ دهد، بانک‌های بزرگ ممکن است شروع به راه‌اندازی ارزهای رمزنگاری شده خود کنند و به طور بالقوه ارائه‌دهندگان خدماتی مانند تتر را از بین ببرند.

او می‌گوید هنگامی که به بانک‌ها برای مشارکت در بخش دارایی‌های دیجیتال چراغ سبز داده شود، شبکه‌های مالی جامع و چارچوب‌های انطباق مورد نیاز برای راه‌اندازی ارزهای دیجیتال خود را خواهند داشت.

او حدس می‌زند که اگر بانک‌هایی مانند JP Morgan Chase استیبل کوین‌های خود را راه‌اندازی کنند، به راحتی می‌توانند از شهرت و دسترسی جهانی خود سرمایه‌گذاری کنند. در نتیجه، آنها به سرعت در حال به دست آوردن سهم قابل توجهی از بازار هستند و بر تسلط ارائه دهندگان فعلی مانند Tether تأثیر می گذارند.

بیت کوین و هوش مصنوعی

در این گفتگو به نقش بیت کوین (BTC) به عنوان ارز انتخابی هوش مصنوعی نیز اشاره شد. هیز استدلال می کند که پول اساساً شکلی از تبدیل انرژی است.

به گفته وی، بیت کوین، محصول مستقیم مصرف انرژی (از طریق استخراج)، خالص ترین شکل انرژی پولی محسوب می شود. این امر باعث می‌شود بیت‌کوین به‌طور منحصربه‌فردی برای سیستم‌های هوش مصنوعی که مدیریت کارآمد انرژی را در اولویت قرار می‌دهند و صرفاً در حوزه محاسباتی کار می‌کنند، مناسب باشد.

هیز توضیح داد که سیستم‌های هوش مصنوعی در جستجوی کارآمدی و استقلال، طبیعتاً به سمت ارزی می‌کشند که این اصول را در بر می‌گیرد. بیت کوین با بنیاد غیرمتمرکز و مبتنی بر انرژی خود، کاملاً با این معیارها مطابقت دارد.

منبع

cryptoslate.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا