اخبار ارز دیجیتال

آیا با افزایش تورم ایالات متحده، قیمت بیت کوین به 40000 دلار کاهش می یابد؟

طی چند روز گذشته، انتشار داده‌های تورم (CPI) ایالات متحده در ابتدا باعث کاهش 60 میلیارد دلاری ارزش بازار در بازار ارزهای دیجیتال شد و پس از آن بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال به رشد خود ادامه دادند. تورم بالاتر از حد انتظار ایالات متحده امیدها برای کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را کاهش داد و احتمال افزایش نرخ بهره را نشان داد.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از beincrypto، بازار ارزهای دیجیتال پس از انتشار آمار تورم بالاتر از حد انتظار در ایالات متحده و به دنبال آن اخباری مبنی بر ورود مثبت به صندوق های ETF، شاهد کاهش 60 میلیارد دلاری ارزش بازار بود. قیمت به بیش از 51000 دلار رسید.

با این حال، این رویداد به طور قابل توجهی انتظارات کارشناسان را برای کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در مارس (مارس 1402) کاهش داد و بازارهای مالی را تحت فشار قرار داد.

آیا با افزایش تورم ایالات متحده قیمت بیت کوین کاهش می یابد؟

شاخص اصلی قیمت مصرف کننده (CPI) در ایالات متحده که بدون احتساب هزینه های غذا و انرژی اندازه گیری می شود، نسبت به دسامبر 0.4 درصد افزایش یافت. این بالاترین افزایش تورم در هشت ماه گذشته بود و با پیش بینی تحلیلگران فاصله زیادی داشت. CPI نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.9 درصد افزایش یافت و نسبت به ماه قبل بدون تغییر بود.

این افزایش تورم، خوش بینی کارشناسان و مردم را نسبت به کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو کاهش داده است. برخی از تحلیلگران اکنون در مورد احتمال از سرگیری افزایش نرخ بهره برای اطمینان از ثبات بیشتر قیمت ها بحث می کنند.

به عنوان مثال، کتی جونز، استراتژیست ارشد درآمد ثابت در چارلز شواب، گفت که کاهش نرخ یک بار دیگر به تاخیر افتاده است. او همچنین بر نقش قیمت مسکن در ایالات متحده در افزایش CPI تاکید کرد.

کتی جونز گفت:

فدرال رزرو این را دلیلی برای به تعویق انداختن تصمیم خود در مورد نرخ بهره تا ماه مه یا ژوئن (مه یا ژوئن آینده) می داند، اما روند کلی در نرخ بهره بانک مرکزی همچنان نزولی است. از آنجایی که بخش قابل توجهی از افزایش تورم مربوط به قیمت مسکن بوده است، باید دید چه زمانی وضعیت مسکن به تعادل می رسد.

شاخص قیمت مصرف کننده
شاخص قیمت مصرف کننده

تاثیر داده های تورم بر قیمت بیت کوین مشهود بود. قیمت دارایی دیجیتال پیشرو بیش از 50.3 درصد کاهش یافت و از آستانه مهم 50,000 دلاری خود به حدود 48,300 دلار رسید، پیش از احساسات مثبت امروز. این کاهش قیمت منعکس کننده احساسات بازار بود، بنابراین ارزش بازار کل بازار ارز دیجیتال به 1.78 تریلیون دلار رسید.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Santiment با استناد به نتایج غیرمنتظره CPI و تاثیر آن بر ارز دیجیتال و بازارهای سهام، دیدگاه خود را در مورد این وضعیت ارائه کرد. این شرکت پتانسیل افزایش نوسانات بازار و توانایی ایجاد فرصت خرید را در صورت فروش وحشتناک توسط معامله گران برجسته می کند. Sentiment می گوید که گزارش های قبلی CPI نیز منجر به اصلاحات میان مدت در بازار شده است.

تحلیلگران احساسات توضیح دادند:

بیت کوین به زیر 49000 دلار سقوط کرد و از سطح 50000 دلار عقب نشینی کرد.ما بیش از دو سال بود که این سطح را ندیده بودیم. انتظار می رود این اصلاح جزئی افکار عمومی را به دو گروه تقسیم کند. اگر فروش وحشتناک قابل توجهی رخ دهد، معامله گران احتمال بیشتری برای خرید در زمان پایین آمدن بازار پیدا می کنند.

واکنش بیت کوین به داده های CPIواکنش بیت کوین به داده های CPI
واکنش بیت کوین به داده های CPI

علیرغم احساسات خوش بینانه نسبت به آینده، یکی از تحلیلگران فنی بازار معروف به CryptoCon به اصلاح احتمالی بیت کوین تا سطح 40000 دلار اشاره کرد.او الگوهای قیمت تاریخی و رفتار میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای را مطالعه کرده است. CryptoCon به یک الگوی رایج در چرخه بیت کوین اشاره کرد و گفت که فاز فعلی بازار احتمالاً به اصلاح عمیق نیاز دارد.

با این حال، افزایش امروز قیمت بیت کوین به بالای 51500 دلار منجر به انحلال بسیاری از معاملات فروش کوتاه شد.

این سوال باقی می ماند که آیا بیت کوین بیشتر سقوط می کند و به سطح 40000 دلار می رسد یا اینکه آیا بازار ثبات می یابد و فرصت های سرمایه گذاری جدیدی را ارائه می دهد. گزارش بعدی CPI در 12 مارس منتشر خواهد شد. همه نگاه‌ها به اعداد و ارقام آن خواهد بود تا ببینند چگونه بر سیاست‌های فدرال رزرو و به نوبه خود بر بازارهای کریپتو و بیت کوین تأثیر می‌گذارد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا