اخبار ارز دیجیتال

آیا بیت کوین می تواند در سال 2024 به بالاترین حد خود برسد؟

برخی از شاخص های کلیدی نشان می دهد که قیمت بیت کوین می تواند در سال 2024 به رکوردهای جدیدی برسد.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، نصف شدن عرضه آتی بیت کوین (به دلیل رویداد نصف شدن) و اقدام تاریخی قیمت آن، افزایش ورودی به صندوق های قابل معامله در بورس (ETF)، بیت کوین نقطه ای و شرایط صعودی در Technically They. بگویید که بیت کوین در آستانه رسیدن به بالاترین حد خود است.

پس از یک سال نسبتا صعودی در سال 2024، بیت کوین، اتریوم، سولان و سایر ارزهای دیجیتال رشد کردند زیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) یک ETF بیت کوین را تایید کرد.

ارزش بازار بیت کوین
ارزش بازار بیت کوین

با افزایش قیمت بیت کوین به بالای 50000 دلار، ارزش بازار دارایی دیجیتال از 1 تریلیون دلار گذشت و در 16 فوریه به 1.02 تریلیون دلار رسید که نشان دهنده افزایش 118 درصدی در 12 ماه گذشته است.

این رشد ارزش بازار با جهش 110 درصدی قیمت بیت کوین در همان دوره همراه بود.

نصف شدن و داده های تاریخی پتانسیل رشد بیت کوین را نشان می دهد

بسیاری از معامله گران بر این باورند که یکی از عوامل کلیدی در عمل قیمت بیت کوین، رویداد Halving بیت کوین در سال 2024 است که کمتر از 70 روز دیگر باقی مانده است.

قیمت بیت کوین از یک الگوی چرخه ای خاص پیروی می کند و تحلیلگران صندوق بین الگوهای تاریخی و مسیر قیمت فعلی بیت کوین شباهت هایی را ترسیم می کنند. این به چرخه گاو نر مشابه آنچه در گذشته دیده ایم اشاره می کند.

به طور مشابه، به نظر می رسد روند صعودی تاریخی بیت کوین از چرخه های چهار ساله پیروی می کند. این چرخه ها اغلب توسط رویدادهایی مانند نصف شدن بیت کوین آغاز می شوند که سرعت انتشار بیت کوین های جدید را کاهش می دهد.

نصف شدن بعدی قرار است در اواسط آوریل 2024 (پایان آوریل) رخ دهد. در آن زمان، پاداش بیت کوین ارائه شده به ماینرها در هر بلوک استخراج شده از 25.6 BTC به 125.3 BTC کاهش می یابد.

داده ها نشان می دهد که نصف شدن یک عامل مثبت برای قیمت بیت کوین است و این رالی می تواند ماه ها قبل از رویداد شروع شود و تا زمانی که قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود برسد ادامه یابد.

تحلیلگر بازار کریپتو و معامله گر Rekt Capital “5 مرحله نصف شدن بیت کوین” را با “روند صعودی سهموی” توضیح می دهد. در مرحله نهایی، قیمت بیت کوین به طور تصاعدی رشد می کند و به بالاترین سطح خود می رسد.

5 مرحله نصف شدن بیت کوین5 مرحله نصف شدن بیت کوین
5 مرحله نصف شدن بیت کوین

Lady of Crypto، یک سرمایه گذار مستقل، دیدگاه مشابهی داشت. او پیش بینی می کند که روند صعودی نمایی بیت کوین به مدت 7 تا 8 ماه پس از نصف شدن ادامه خواهد داشت و با شکستن رکورد بیت کوین در نوامبر 2024 (نوامبر سال آینده) همراه خواهد بود.

تیموتی پترسون، مدیر ارشد سرمایه گذاری مشاوران جایگزین کین آیلند، با این طرز تفکر موافق است و می گوید:

قیمت بیت کوین تا ماه اوت به 100000 دلار خواهد رسید.

در حالی که برخی از معامله گران بر این باورند که نصف شدن در سال 2024 مهمترین عامل برای ثبت رکورد بیت کوین خواهد بود، برخی دیگر معتقدند که این بار وضعیت متفاوت است.

جریان سرمایه به ETF بیت کوین نقطه ای ادامه دارد

جریان سرمایه به صندوق های ETF بیت کوین به رشد خود ادامه می دهد. داده های Farside Investors نشان می دهد که در مجموع 4.5 میلیارد دلار به صندوق های ETF بیت کوین تنها در یک ماه از زمان شروع معاملات این صندوق ها در 11 ژانویه، تزریق شده است.

جریان سرمایه بیت کوین ETFجریان سرمایه بیت کوین ETF
جریان سرمایه بیت کوین ETF

اگرچه خروج سرمایه از صندوق GBTC Grayscale در ابتدا بیشتر از کل ورودی به ETF های جدید بود، اما این وضعیت تغییر کرده است، به طوری که صندوق IBIT BlackRock به یکی از موفق ترین ETF های تاریخ تبدیل شد و اندازه دارایی های تحت مدیریت آن (AuM) از 100000 بیت کوین در فوریه گذشت. 13 (24 فوریه).

تقاضا برای ETF بیت کوین نیز در این هفته افزایش یافت و به طور متوسط ​​روزانه 450 میلیون دلار سرمایه به این صندوق ها سرازیر شد. در 16 فوریه (27 بهان)، دارایی‌های تحت مدیریت تمام ETFهای نقدی به 258770 بیت کوین رسید که معادل 13.4 میلیارد دلار با نرخ فعلی BTC است.

تریستان دیکینسون، رئیس بازاریابی و ارتباطات در بنیاد dYdX، گفت که “پذیرش سریع بیت کوین ETF” به افزایش قیمت آن به بیش از 50000 دلار کمک کرده است.

دیکینسون افزود:

این پذیرش بلوغ صنعت کریپتو را نشان می‌دهد و وضعیت بیت‌کوین را به عنوان یک طبقه دارایی مشابه طلا تقویت می‌کند. با نزدیک شدن به نصف آوریل، هر روز که می گذرد، احتمال مشاهده نشانه هایی از بازار صعودی افزایش می یابد.

شرایط فنی بیت کوین نشان دهنده پتانسیل صعودی آن است

قیمت بیت کوین در نمودار هفتگی خود در حال شکل گیری یک الگوی پایین گرد است. خریداران احتمالاً توجه خود را به یقه این الگوی 69220 دلاری معطوف خواهند کرد که مصادف است با اوج های ثبت شده توسط بیت کوین در نوامبر 2021 (نوامبر 1400).

بسته شدن شمع هفتگی بالاتر از این سطح، شکست صعودی الگوی پایین گرد را تایید می کند و نشان می دهد که بیت کوین وارد مرحله کشف قیمت شده است.

شاخص قدرت نسبی بیت کوین (RSI) وارد محدوده خرید بیش از حد شده است. این اندیکاتور به مرز 80 خود نزدیک می شود و نشان دهنده تسلط روزافزون گاوها در بازار است.

میانگین متحرک نمایی (EMA) نیز یک متقاطع صعودی در نمودار هفتگی خود ایجاد کرد. این اتفاق در اوایل ژانویه (اواسط دسامبر) و زمانی رخ داد که میانگین متحرک 100 هفته ای از میانگین متحرک 200 هفته ای عبور کرد.

نمودار هفتگی BTC/USDنمودار هفتگی BTC/USD

معامله‌گر بازارهای مالی، اکسل کیبار، بیت کوین را در یک کانال صعودی در نمودار هفتگی می‌بیند و پیش‌بینی می‌کند در صورتی که قیمت این کانال را به سمت بالا بشکند، تا 65000 دلار و بالاتر افزایش یابد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا