اخبار ارز دیجیتال

آیا تایید ETF بیت کوین به سود آلت کوین ها خواهد بود؟

راه‌اندازی ETF بیت‌کوین باعث شده است که آلت‌کوین‌ها نسبت به ارز دیجیتال پیشرو عملکرد بهتری داشته باشند، و تحلیل‌گران معتقدند که ممکن است در آینده شاهد این موارد بیشتر باشیم. با وجود اصلاح احتمالی در بازار پس از تایید صندوق های ETF، شتاب حرکت آلت کوین ها به ویژه اتریوم و سولانا افزایش یافت.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از beincrypto، بر کسی پوشیده نیست که آلت کوین ها از زمان راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری معامله شده در بورس بیت کوین (ETF) در هفته گذشته بهتر از بیت کوین عمل کرده اند. با افزایش گمانه زنی ها در مورد فصل جایگزین بعدی، تحلیلگران بر این باورند که تایید ETF ایالات متحده می تواند خبر خوبی برای آلت کوین ها باشد.

قیمت بیت کوین در روزهای اول پس از تایید ETF در ایالات متحده 14 درصد اصلاح شد. با این حال، آلت کوین ها عمدتاً جایگاه خود را حفظ کردند و توانستند در برابر سقوط مقاومت کنند.

آیا کاهش نوسانات بیت کوین برای آلت کوین ها خوب است؟

در 17 ژانویه، اندرو کانگ، یکی از بنیانگذاران شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر ارزهای دیجیتال Mechanism Capital، گفت که تایید و راه اندازی این ETF ها برای بیت کوین و از طرف دیگر برای آلت کوین ها خوب است. فوق العاده خواهد بود.

به گفته وی، اکنون که موسسات به بیت کوین متعهد هستند، انتظار می رود نوسانات بیت کوین کاهش یابد و رشد آن تدریجی و پایدار باشد.

کان افزود:

وضعیت ایده آل برای آلت کوین ها زمانی است که بیت کوین طی ماه ها و سال ها رشد تدریجی و پایدار داشته باشد، چیزی که اغلب به عنوان سناریوی گلدیلاک از آن یاد می شود.

*گلدیلاک یعنی وضعیت 100% درست.*

به گفته وی، اگر بیت کوین نوسانات روزانه دو رقمی را تجربه می کرد، آن روزها کم و دور از انتظار بود. وی افزود: اگرچه بیشتر روزها روند مثبتی خواهیم داشت، اما افزایش قیمت پس از آن به اندازه مراحل اولیه رشد بازار محسوس نخواهد بود.

او گفت:

کاهش نوسانات بیت کوین ممکن است بسیاری از معامله گران را جذب نکند، اما روند صعودی تدریجی اعتماد به نفس زیادی را در جهت مثبت بازار ارزهای دیجیتال القا می کند.

وی خاطرنشان کرد که این روند منجر به تجمیع “آسایش بازار و تخصیص سرمایه به دارایی های پرریسک تر” می شود.

علاوه بر این، سلطه بیت کوین از زمان راه اندازی ETF در هفته گذشته 6 درصد کاهش یافته است.

طبق گزارش TradingView، سهم بازار بیت کوین در حال حاضر زیر 51 درصد است. این بدان معناست که تسلط BTC در مقایسه با سقف 55 درصدی در 10 ژانویه (20 دسامبر) 4 درصد کاهش یافته است. در آن تاریخ، قیمت بیت کوین به 48500 دلار افزایش یافت که بالاترین قیمتی از آوریل 2021 (آوریل 1400) مشاهده نشده است. کانگ پیش بینی می کند که تسلط بیت کوین در سال جاری به 40 درصد کاهش می یابد.

علاوه بر این، تحلیلگر Ancini به نام “Negentropic” در 16 ژانویه (26 دسامبر) گفت:

آلت کوین ها آماده پرواز هستند!

وی خاطرنشان کرد: بازار پس از تشکیل «پایین گرد» و مرحله بعدی صعود وارد دوره ثبات شده است.

او همچنین گفت:

اینجاست که فصل خارج از فصل باعث می‌شود بازار ارزهای دیجیتال به پرواز درآید. قیمت ها در عرض چند هفته تا چند ماه دو برابر و سه برابر می شود.

نمودار ارزش بازار آلت کوین
نمودار ارزش بازار آلت کوین

ارزش بازار ارز دیجیتال 1.4 درصد افزایش یافت

ارزش بازار کل بازار، از جمله بیت کوین، پس از 1.4 درصد افزایش در 24 ساعت گذشته، اکنون به 1.78 تریلیون دلار رسیده است. با این حال، علیرغم عدم حرکت بیت کوین، آلت کوین ها بار دیگر شتاب بازار را گرفتند و رشد را رهبری کردند.

اتریوم در 24 ساعت گذشته 2.2 درصد افزایش یافته است و در زمان نگارش این مقاله با قیمت 2578 دلار معامله می شود. علاوه بر این، سولانا نیز پس از افزایش 6.4 درصدی، سطح 100 دلاری خود را به دست آورد.

چین لینک نیز عملکرد خوبی داشت و با 3.3 درصد افزایش قیمت در 24 ساعت گذشته به 15.75 دلار رسید.

با این حال، تحلیلگران اصلاح بازار را پس از تایید ETF بیت کوین پیش بینی کردند.

منبع

beincrypto.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا