اخبار ارز دیجیتال

آیا راه اندازی ETF Ripple Spot امکان پذیر است؟ پاسخ کارشناسان بلومبرگ

جیمز سیفارت از بلومبرگ سه دلیل اصلی را بیان می کند که چرا ما نباید منتظر ETF Spot Ripple (XRP) ایالات متحده در سال 2024 باشیم.

به گفته Wallex و به نقل از CryptoPotato، جیمز سیفارت از بلومبرگ، شانس کمی برای راه اندازی ETF ریپل در ایالات متحده در سال 2024 می بیند. دعوای مداوم ریپل با SEC و فقدان چارچوب های نظارتی برای XRP برخی از عوامل احتمال کم راه اندازی این صندوق هستند.

جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF از بلومبرگ معتقد است که راه اندازی ETF نقطه ای XRP در ایالات متحده قبل از پایان سال جاری به دلیل چندین عامل مهم بسیار بعید است.

ابتدا، او به دعوای جاری بین ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اشاره کرد که هنوز در مورد وضعیت ارزهای رمزنگاری شده ابهام ایجاد می کند.

او سپس خاطرنشان کرد که در حال حاضر ETFهای آتی بیت کوین و اتریوم در ایالات متحده وجود دارد که راه را برای تأیید صندوق های نقدی هموار می کند. با این حال، ریپل هنوز ETF آتی ندارد.

سیفرث معتقد است که سال 2025 هدف واقع بینانه تری برای راه اندازی یک ETF نقطه XRP در ایالات متحده است، با این فرض که محیط نظارتی بهبود یافته و شرایط وجود دارد.

در همین حال، SEC اخیراً موجی از طرح‌های ETF بیت‌کوین، از جمله برنامه‌های BlackRock، Fidelity، Grayscale، Bitwise، Franklin Templeton و غیره را تصویب کرد. سردرگمی در مورد تصویب این صندوق ها باعث نوسانات قابل توجهی در قیمت بیت کوین شده است که در حال حاضر حدود 43200 دلار معامله می شود.

ریپل در مقابل SEC: تحولات مهم در پیش است

نبرد حقوقی بین این دو سازمان رو به پایان است و یک محاکمه بزرگ برای 23 آوریل 2024 برنامه ریزی شده است. به نظر می رسد ریپل دست بالا را دارد. سال گذشته ریپل سه پیروزی مهم اما جزئی به دست آورد.

هر دو طرف موظفند قبل از ملاقات در دادگاه تمام اقدامات لازم را انجام دهند. SEC تا 13 مارس 2024 فرصت دارد تا گزارش اقدام اصلاحی خود را ارسال کند، در حالی که ریپل تا 12 آوریل 2024 فرصت دارد اعتراض خود را ثبت کند.

نتیجه این پرونده بسیار مهم است، زیرا یک پیروزی قاطع برای ریپل می تواند بازار کلی را تقویت کند و مشروعیت کل صنعت را افزایش دهد. از سوی دیگر، پیروزی SEC می‌تواند بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر منفی بگذارد و منجر به قوانین سخت‌گیرانه‌تر شود که می‌تواند منافع سرمایه‌گذاران را به خطر بیندازد.

منبع

cryptopotato.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا