اخبار ارز دیجیتال

آیا روند بعدی ارز دیجیتال DePIN Bullran است؟ تحلیلگران پاسخ می دهند

پروژه های DePIN پلتفرم هایی هستند که نیازهای سخت افزاری را با ایجاد یک شبکه همتا به همتا از طریق یک بازار باز و غیرمتمرکز برآورده می کنند. کارشناسان بر این باورند که در ظهور بعدی بازار ارزهای دیجیتال، شاهد رشد قابل توجه ارزهای دیجیتال DePIN خواهیم بود.

با توجه به Valex و به نقل از beincrypto، مایلز دویچر، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، پیش بینی می کند که توکن های هوش مصنوعی (AI) برای رشد قابل توجهی در روند صعودی بعدی آماده هستند.

دویچر ضمن اشاره به عملکرد مناسب چندین توکن هوش مصنوعی، مقوله خاص دیگری را که توجه او را به خود جلب کرد، برجسته کرد.

یکی از ذینفعان کلیدی هوش مصنوعی در بازار کریپتو: DePIN

دویچر در مجموعه‌ای از پست‌ها در پلتفرم X، می‌گوید که روی دسته‌بندی خاصی به نام DePIN تمرکز دارد که مخفف عبارت زیرساخت فیزیکی غیرمتمرکز خوب، او تمرکز کرده است.

او در یکی از پست‌های خود گفت که هوش مصنوعی یکی از سودآورترین بخش‌های ارزهای دیجیتال در این روند صعودی خواهد بود. اما به‌جای خرید تصادفی توکن‌های هوش مصنوعی، اخیراً روی یکی از ذینفعان اصلی هوش مصنوعی، پروژه‌های DePIN تمرکز کردم.

در همین حال، لارک دیویس، تحلیلگر برجسته ارزهای دیجیتال، در توییتی برای مخاطبان خود نوشت که DePIN می تواند 10 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی جهانی اضافه کند. علاوه بر این، دویچر پیش‌بینی ماساری مبنی بر اینکه DePIN می‌تواند 100 میلیارد دلار در دهه آینده درآمد ایجاد کند، برجسته کرد.

مساری پیش بینی می کند که ارزش بخش DePIN طی چهار سال آینده 3.5 میلیارد دلار خواهد بود. دویچر فکر می کند این پیش بینی بیش از حد محافظه کارانه است و مخالف است. او انتظار دارد که ارزش بازار DePIN به اعداد بسیار بالاتری برسد.

Depins و فرصتی برای کمک به تولید ناخالص داخلی جهانی
انتظار می رود بخش DePIN به میزان قابل توجهی به تولید ناخالص داخلی جهانی اضافه کند – تصویر از توییت Miles Deutscher

دویچر توضیح می دهد که زیرساخت های فیزیکی همیشه بر اقتصاد حاکم بوده است. با این حال، هزینه های نگهداری قابل توجهی دارند و برای بازیکنان کوچک دور از دسترس هستند. به همین دلیل، این زیرساخت ها در انحصار غول هایی مانند AWS هستند که خدمات خود را با قیمت های بسیار بالا ارائه می کنند.

از جمله پروژه های فعال در زمینه DePIN می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رندر کردن توکن ها
  • آکاش
  • شبکه تکینگی
  • پروتکل اقیانوس
  • استخراج هوش مصنوعی
  • فایل سکه
  • زنده
  • هلیوم

ویژگی های منحصر به فرد DePIN

او ادعا می کند که DePIN کاهش هزینه، مقیاس پذیری بالا و پاداش دادن به شرکت کنندگان شبکه را امکان پذیر می کند. او توضیح می‌دهد که این زمانی اتفاق می‌افتد که طرف عرضه منبع متعهد به اعطای پاداش‌های رمزی شود، که بیشتر به استقرار زیرساخت‌ها انگیزه می‌دهد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا