اخبار ارز دیجیتال

آیا ساتوشی تمام بیت کوین ها را حذف می کند؟ پیش بینی عجیب بیت کوین مدیر عامل جی سی مورگان!

تئوری های غیرمستند، عجیب و احتمالا ترسناک جیمی دیمون، مدیر عامل جی پی مورگان در مورد آینده بیت کوین توجه رسانه های بین المللی و بحث های داغ در جامعه ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است. اونم همینطور کاهش ارزش بیت کوینتوضیح می دهد که وقتی عرضه این ارز دیجیتال به 21 میلیون واحد برسد، ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین ظاهر می شود و همه چیز را نابود می کند!

به گزارش کوین اکسو و به نقل از cryptoslate و cryptonomist، جیمی دیمون در مصاحبه ای با CNBC آشکارا فناوری بلاک چین را تحسین کرد، اما در همان زمان بیت کوین را تحسین کرد. بی ارزش من میدانستم

برخی از طرفداران بیت کوین معتقدند که رابطه بین این ارز دیجیتال و فناوری بلاک چین دو طرفه است و این دو به یکدیگر وابسته هستند. با این حال، برخی پا را فراتر گذاشته و معتقدند که فقط بیت کوین مهم است و فناوری ساخت این ارز دیجیتال در درجه دوم اهمیت قرار دارد. آنها استدلال می کنند که یک دارایی مالی غیرمتمرکز هدف اصلی بیت کوین است و بلاک چین صرفاً وسیله ای برای تحقق و گسترش این ایده جذاب است. سخنرانی جیمی دیمون حمله مستقیم به این نوع تفکر بود و کاملاً مخالف این مفهوم را برجسته می کرد. او می‌گوید فناوری زیربنایی بسیار مهم‌تر از یک دارایی است. دیمون به همین جا بسنده نمی کند و ارزش بیت کوین را در کل زیر سوال می برد. از اینجا اختلافات و اختلافات به وجود می آید.

دیمون توضیح می‌دهد که باید بین ارزهای دیجیتال مفیدی که از بلاک چین برای قراردادهای هوشمند استفاده می‌کنند و دیگر ارزهای دیجیتال بی‌فایده تمایز قائل شد. او تاکید می کند که بیت کوین در دسته دوم قرار می گیرد و هیچ هدف و ارزشی ندارد.

منتقدان می گویند که با این استدلال، ارز رمزپایه شکست خورده لونا، که برای فعال کردن استفاده از قراردادهای هوشمند در بلاک چین Terra استفاده می شد، مفیدتر از بیت کوین خواهد بود!

دیمون از توکن سازی به عنوان یک فناوری جالب برای استفاده در بخش مالی یاد می کند. با این حال، توکن‌سازی بر اساس انتشار ارز دیجیتال کار نمی‌کند، بلکه از ارزهای دیجیتال برای این منظور استفاده می‌کند. در واقع، ارزهای دیجیتال برای توکن کردن دارایی ها استفاده می شود. فروپاشی بازار NFT، که چیزی شبیه توکن‌سازی بود، در 2 سال گذشته ثابت کرده است که چنین سیستمی چقدر شکننده است.

چیزی که دیمون به آن اشاره نکرد این است که شما نمی توانید هر تعداد بیت کوین که می خواهید بسازید یا استخراج کنید، در حالی که می توانید به تعداد دلخواه توکن ایجاد کنید. این دقیقاً همان چیزی است که به بیت کوین ارزش می دهد. اما مدیر عامل جی پی مورگان این اصل را کاملا نادیده می گیرد. او می گوید تنها استفاده واقعی از بیت کوین به عنوان ارز برای فعالیت های غیرقانونی است. این سوال نیز بسیار قابل بحث است.

امروزه در سراسر جهان از جمله آفریقا افرادی که به سیستم بانکداری سنتی دسترسی ندارند یا تمایلی به استفاده از این سیستم ندارند از بیت کوین برای مدیریت تراکنش های روزانه یا کلان خود استفاده می کنند. آیا این نادیده گرفتن ویژگی های مثبت این ارز دیجیتال نیست؟ آیا دلار آمریکا برای معاملات غیرقانونی استفاده نمی شود؟ البته دیمون ادعا می کند که نمی خواهد بیت کوین را ممنوع کند، بلکه فقط توصیه می کند که هیچ کس نباید با آن حساب باز کند.

بسیاری به خاطر ندارند که اولین حمله بزرگ جی پی مورگان به بیت کوین در سپتامبر 2017 اتفاق افتاد. در آن زمان بیت کوین تنها 4000 دلار ارزش داشت و اکنون قیمت بیت کوین از 40000 دلار فراتر رفته است. به نظر می رسد سرمایه گذارانی که چند سال پیش به توصیه جی پی مورگان مبنی بر دوری از بیت کوین عمل کرده بودند، اکنون از این پیشرفت شگفت زده یا حتی غمگین شده اند. اما نباید از یک نکته مهم در گفته دیمون غافل شد که هرکسی آزاد است با سرمایه خود هر کاری می خواهد بکند. او با این تفکر نشان می دهد که حداقل به آزادی عمل اعتقاد دارد. در پایان روز نصیحتش را می کند و اینکه مردم به نصایح او گوش دهند یا نه، به خودشان بستگی دارد.

نکته بعدی رقابت جی پی مورگان و بلک راک است. این دو موسسه مالی که در زمینه های مختلف فعالیت می کنند، اشتراکات زیادی دارند که آنها را به رقبای جدی تبدیل می کند. اکنون که ETF Spot Bitcoin BlackRock تایید شده است، شاید این تفاوت آشکارتر شده است. وقتی یکی از مصاحبه‌کنندگان CNBC از مدیر اجرایی JPMorgan نظر او را درباره ETF BlackRock پرسید، دیمون به سادگی گفت که علاقه‌ای به آن ندارد.

ETF های بیت کوین در ایالات متحده به طور کلی از نظر حجم معاملات روز اول برای یک دارایی پایه (در این مورد، BTC) بزرگترین بودند. علاوه بر این، تنها در یک هفته، ETF های بیت کوین از نظر کل دارایی های تحت مدیریت (AUM) برای این کالا از نقره پیشی گرفتند. اما جی پی مورگان ترجیح داد از این واقعیت دور بماند و موفقیت عظیم بیت کوین را نادیده بگیرد.

جالب است بدانید که خود جی پی مورگان از بلاک چین استفاده می کند. البته بلاک چین این شرکت یک بلاک چین غیرمتمرکز واقعی نیست، برعکس کاملا متمرکز و تحت نظارت این موسسه است. منتقدان این بلاک چین را جعلی و بی اثر توصیف می کنند. همچنین این بانک نوعی سکه پایدار ایجاد کرده است که به نظر می رسد موفقیت چندانی در بازار نداشته باشد. جیمی دیمون مرد جوانی با ایده های نوآورانه نیست. لری فینک، مدیر عامل بلک راک، از او بزرگتر است، اما ما شاهد تغییر موقعیت او هستیم. تا جایی که Blackrock تلاش می کند تا به یک بازار بزرگ در صنعت کریپتو تبدیل شود. رویکرد دیمون و جی پی مورگان در طول سال ها تغییر نکرده است. زمانی تصور می شد که دیگر بلاک چین ها از نظر اهمیت از بیت کوین پیشی می گیرند، اما مشخص شد که بزرگترین مشکلات (مانند نابودی ماه) دقیقاً روی همان بلاک چین ها اتفاق افتاده است و بیت کوین قدرتمند به کار خود ادامه می دهد.

جی پی مورگان به احتمال زیاد قطاری تاریخی را از دست داده است که دیگر هرگز حرکت نخواهد کرد، در حالی که بلک راک و فیدلیتی سوار آن شدند، و شاید این پشیمانی تاریخی آنها باشد. می دانیم که تاریخ به شجاعان پاداش می دهد نه محافظه کار!

آیا ساتوشی ناکاموتو می تواند تمام بیت کوین ها را حذف کند؟

جیمی دیمون در ادامه اظهارات عجیب خود، این بار سناریویی مضحک و احتمالا ترسناک را به زبان آورد. او توضیح داد که وقتی عرضه بیت کوین به سقف 21 میلیون واحد برسد، احتمالا همه چیز سقوط خواهد کرد!

جیمی دیمون گفت:

فکر می‌کنم این احتمال وجود دارد که وقتی به آن ۲۱ میلیون بیت‌کوین رسیدیم، ساتوشی ناکاموتو ظاهر شود و با خنده‌های هیستریک تمام بیت‌کوین‌ها را پاک کند!

او ادعا می کند که هیچ تضمینی وجود ندارد که انتشار بیت کوین پس از رسیدن به 21 میلیون واحد در گردش، پایان یابد.

مدیرعامل جی سی مورگان گفت:

چگونه می دانید که روی 21 میلیون واحد متوقف می شود؟ من هرگز یک نفر را ندیده ام که به من بگوید حقیقت را می داند.

جو کرنن، میزبان CNBC Squawk Box نیز گفت که آخرین بیت کوین‌ها تا حدود سال 2140 استخراج نمی‌شوند به دلیل افزایش سختی استخراج. اما اظهارات دیمون به دلیل نادرستی کلی نظریه های او و همچنین تلفظ نادرست نیمه اول ساتوشی ناکاموتو با کلمه ساتاشی، واکنش شدیدی را در شبکه های اجتماعی برانگیخت. نظریات دیمون بی اساس است زیرا ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را ایجاد کرد، اما کنترلی بر بلاک چین یا ماینرهای آن ندارد و بعید است قوانین استخراج بیت کوین تغییر کند.

حداکثر عرضه 21 میلیون واحد برای بیت کوین کدگذاری شده است. هرگونه تغییر در این قانون مستلزم توافق بین ماینرها است که بعید است به دلیل علاقه خود به مدل فعلی این قانون را تنظیم کنند. اما مراقب باشید غیرممکن نیست! اما واقعاً عجیب خواهد بود. علاوه بر این، هر تغییری با پشتیبانی یکپارچگی کمتر باعث می شود که بلاک چین بیت کوین به دو زنجیره تقسیم شود و مشکلاتی ایجاد کند و نیاز به حمایت اکثر ماینرها داشته باشد. بیت کوین کش (BCH) با حمایت اقلیت در سال 2017 ایجاد شد و از بلاک چین اصلی بیت کوین جدا باقی مانده است.

در نهایت، تمام بیت کوین های موجود در جهان تنها در صورتی می توانند نابود شوند که همه دارندگان بیت کوین تصمیم بگیرند وجوه خود را به یک آدرس برگشت ناپذیر ارسال کنند. اگرچه بخش قابل توجهی از عرضه بیت کوین قبلاً به چنین آدرس هایی ارسال شده است، اما همین سوخت جزئی نیز به رشد بیت کوین کمک کرده است.

منبع

cryptonomistcryptoslate.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا