اخبار ارز دیجیتال

اتحادیه اروپا پیش نویس قوانین را برای رویه های شکایت صادرکنندگان استیبل کوین منتشر می کند

این چارچوب نظارتی برای استیبل کوین ها از همکاری مشترک بین سازمان بانکداری اروپا و سازمان بازار و اوراق بهادار اروپا ناشی می شود.

تنظیم‌کننده‌های مالی اتحادیه اروپا (EU) می‌خواهند با انتشار پیش‌نویس استانداردهای نظارتی برای صادرکنندگان استیبل کوین در رسیدگی به شکایات، استانداردهای فنی نظارتی (RTS) در تاریخ 13 مارس، دستورالعمل‌هایی را به تنظیم استیبل کوین‌ها تحت چارچوب مقرراتی Markets in Crypto Assets (MiCA) اضافه کنند. پروتکل‌های شکایات دارندگان توکن دارایی (ART) را برای حل مؤثر و منصفانه صادر کرد، این دستورالعمل‌ها به جزئیات رویه‌ها و استانداردهای صادرکنندگان استیبل کوین برای مدیریت مؤثر شکایات می‌پردازند.

بر اساس گزارش EBA، چنین چارچوبی باید از نوآوری و رقابت منصفانه حمایت کند و در عین حال از سطح بالایی از حفاظت برای دارندگان خرده‌فروشی و یکپارچگی بازارهای دارایی‌های رمزنگاری شده اطمینان حاصل کند. با همکاری مشترک بین EBA و تنظیم کننده بازار اتحادیه اروپا، سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا (ESMA)، هر دو نهاد این مشاوره ها را بین جولای و اکتبر 2023 برگزار کردند، چارچوب نظارتی باید تا پایان ژوئن تصویب شود. کمیسیون اروپا، این استانداردها متعاقباً توسط پارلمان اروپا و شورای اروپا قبل از انتشار در مجله رسمی اتحادیه اروپا، مخزن معتبر قوانین موجود اتحادیه، مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

چارچوب نظارتی MiCA در این بلوک، استیبل‌کوین‌هایی را که می‌توانند به چندین ارز فیات یا دارایی‌های دیگر، از جمله ارزهای دیجیتال مانند ART مرتبط شوند، طبقه‌بندی می‌کند، در مقایسه با استیبل کوین‌هایی که تنها ارزش یک ارز مانند یورو یا دلار را دارند. قبلاً اتحادیه اروپا با نظارت فعالانه بر استیبل کوین ها از طریق مقررات MiCA، فشار برای نظارت بر استیبل کوین ها پس از فروپاشی UST Terra ضروری شد، که نگرانی هایی را در مورد پیامدهای سیستمی آنها ایجاد کرد.

یکی دیگر از مفاد قانون MiCA همچنین مستلزم بررسی دقیق سهامداران و اعضای هیئت مدیره برای ارائه دهندگان خدمات دارایی رمزنگاری (CASP) است. این برای جلوگیری از جریان پول مشتری و شرکت است، زیرا در مورد FTX، انتظار می‌رود MiCA تا دسامبر به طور کامل اجرا شود، در حالی که مقررات استیبل کوین قرار است در تابستان منتشر شود، قانون MiCA به دنبال ایجاد یک قانون جامع است. چارچوبی برای صادرکنندگان کریپتو، ارائه دهندگان خدمات و کاربران.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا