اخبار ارز دیجیتال

اتریوم در ماه ژانویه 16 میلیون دلار توکن سوزاند

طی ماه گذشته، اتریوم با کاهش عرضه خالص 10145.72 اتر (به ارزش تقریبی 16 میلیون دلار) عملکرد رو به کاهشی را نشان داده است.

به گفته کوین اکسو و به نقل از Bein Crypto، انقباض یک ارز (در مقایسه با تورم) می تواند عواقب خوبی برای ارزش آن داشته باشد. کاهش عرضه در شرایط تقاضای ثابت یا افزایشی باعث افزایش ارزش دارایی می شود.

انقباض اتریوم به این معنی است که کل عرضه اتریوم در حال کاهش است. این زمانی اتفاق می افتد که مقدار اتریوم حذف شده از گردش – از طریق فرآیندهایی مانند سوزاندن توکن – از مقدار توکن هایی که به عنوان پاداش برای اعتبارسنجی و ایمن سازی شبکه به اعتبارسنجی ها پرداخت می شود، بیشتر شود.

نرخ تورم فعلی شبکه اتریوم
نرخ تورم فعلی شبکه اتریوم

بر اساس داده های Ultrasound Money، کاهش عرضه خالص اتریوم به میزان 10145 در ژانویه ادامه روندی است که مدتی است ادامه داشته است. نرخ رشد سالانه فعلی عرضه شبکه اتریوم منفی 0.24 درصد است.

این موضوع مورد توجه کارشناسان و سرمایه گذاران قرار گرفته است. برخی معتقدند که کاهش عرضه اتریوم می تواند نشانه افزایش تقاضا برای ارز دیجیتال باشد زیرا سرمایه گذاران خواهان سهم بیشتری از پای اتریوم در حال ذوب هستند.

برخی دیگر معتقدند که این روند می تواند ناشی از عوامل دیگری مانند افزایش تعداد دارندگان طولانی مدت اتر باشد. مجموع کل عرضه فعلی شبکه اتریوم 120515722 اتر (ETH) است.

ارزش فعلی اتریوم نسبت به اوج قیمت اتریوم 67.5 درصد کاهش نشان می دهد. برخی کارشناسان بر این باورند که با آپدیت آینده “شانگهای” و انتشار توکن های قفل شده در قرارداد هوشمند staking، فشار برای فروش این دارایی افزایش می یابد و شاهد کاهش قیمت اتر خواهیم بود.

نمودار قیمت اتریومنمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

با وجود این مشکلات، تجزیه و تحلیل اتریوم از نقطه نظر فنی پیشرفت این شبکه را نشان می دهد. میزان استقرار آزمایشی ویژگی های جدید در شبکه های آزمایشی افزایش یافته است. گواه این موضوع، انتشار اولین مرورگر بلاک چین برای شبکه تست فرآیند جمع آوری است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا