اخبار ارز دیجیتال

احتمال ادامه روند نزولی اتریوم؛ چنین و تحلیل فنی ETH

سرمایه گذاران ETH ممکن است مجبور باشند کمی بیشتر صبر کنند تا یک رالی صعودی شروع شود. احتمالاً اتریوم تا 2215 دلار سقوط خواهد کرد زیرا نمودار قیمت با فشار فروش مواجه است.

بر اساس داده‌های Whale Alert، یک نهنگ ارز دیجیتال در 30 دسامبر 14610 توکن اتریوم را به صرافی Coinbase ارسال کرده است. این تراکنش دومین تراکنش طی ۱۲ ساعت پس از انتقال اولیه بود که شامل ۹۹۹۱ اتریوم بود. ارزش این معامله 33.50 میلیون دلار برآورد شده است. این تراکنش‌های مشکوک نشانه‌ای است که نشان می‌دهد این ارز دیجیتال می‌تواند افشا شود فشار فروش قرار داده شود

در صورت ادامه روند ورود به صرافی ها، قیمت اتریوم به زیر 2220 دلار خواهد رسید. جالب اینجاست که در هفته آخر سال 2023، سکه ETH با روند صعودی روبرو شد و امیدی را در جامعه این ارز دیجیتال ایجاد کرد.

بررسی وضعیت چنین شاخص هایی

با این حال، رویدادهای چند روز گذشته نشان می دهد که دارندگان ETH ممکن است به زمان بیشتری برای شروع یک رالی طولانی مدت نیاز داشته باشند. اما معامله گران در مورد رفتار قیمت چه فکر می کنند؟

نرخ سرمایه گذاری اتریوم می تواند بینش خوبی از آینده این ارز دیجیتال ارائه دهد. اگر سطح سرمایه مثبت باشد، به این معنی است که احساسات بیشتر معامله‌گران صعودی است. علاوه بر این، یک نرخ منفی در نرخ تامین مالی نشان‌دهنده موقعیت‌های فروش بیشتر از موقعیت‌های خرید است.

سطح بودجه اتریوم در حال حاضر 0.031 درصد است. این نشان دهنده احساسات مثبت و صعودی معامله گران در مورد قیمت اتریوم است.

درصد تامین مالی اتریوم
نمودار وزن و درصد سرمایه گذاری اتریوم

معیار دیگری که باید در ارزیابی احساسات بازار در نظر گرفت، احساسات وزنی است. با توجه به نمودار بالا، احساس سنگینی از 2.47 به 0.48 کاهش یافته است. این کاهش نشان می دهد که بازار در مورد قیمت اتریوم بسیار محتاط است.

نمودار بهره باز اتریومنمودار بهره باز اتریوم
نمودار بهره باز اتریوم

شاخص بهره باز به 8.40 میلیارد دلار افزایش یافت. Open Interest احساسات و قدرت بازار را در پشت روند قیمت اندازه گیری می کند.

افزایش این شاخص به این معنی است که پول به قراردادهای مرتبط با ETH سرازیر شده است. با این حال، این ممکن است نشانه ای از قدرت روند فعلی اتریوم (روند نزولی) باشد.

نشانه های رکود در تحلیل تکنیکال

فشار فروش در نمودار 4 ساعته ETH/USD مشهود است زیرا قیمت به 2290 دلار کاهش یافت. نگاهی به اندیکاتور Awesome Oscillator یا AO نیز نشان می دهد که حرکات حول قیمت نزولی است.

تجزیه و تحلیل فنی اتریوم و نمودار قیمتتجزیه و تحلیل فنی اتریوم و نمودار قیمت
نمودار قیمت اتریوم 4 ساعته

اگر اندیکاتور در همان موقعیت (10.25-) بماند، ممکن است قیمت ETH بیشتر کاهش یابد. ابزار دیگری که در تجزیه و تحلیل وضعیت اتریوم استفاده می شود فیبوناچی است. سطح فیبوناچی 0.786 در حال حاضر در 2.215 دلار است. بنابراین، با وجود فشار فروش، قیمت اتریوم ممکن است تا این سطح کاهش یابد.

البته تحلیلگران معتقدند که سطح 0.786 یعنی. قیمت 2215 دلار، موقعیت خوبی برای خرید اتریوم خواهد بود. زیرا معامله گران در درازمدت دیدگاه صعودی نسبت به اتریوم دارند.

منبع

ambcrypto.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا