لیست رمز ارزها

ارز دیجیتال سلو (CELO) چیست؟

دنیای ارزهای دیجیتال هر روز شاهد ظهور نمونه‌های جدیدی از ارزهای دیجیتال است. یکی از این ارزهای دیجیتال که با ادعای ساده‌سازی فرآیند پرداخت برای همه ایجاد شده است. ارز دیجیتال سلو (CELO) ارز دیجیتال Selo است، پروژه ای در سیستم بلاک چین است و کاربران آن به جای استفاده از رشته های طولانی رمزهای عبور و مراحل پیچیده مانند آدرس بلاک چین خود، ارزهای دیجیتال را تنها از طریق شماره تلفن همراه خود ارسال و دریافت می کنند. در واقع، Celo یک بلاک چین است که هدف آن این است که با تجربه راحت خود، ارز دیجیتال را به گوشی شما بیاورد و تمام مزایای ارزهای دیجیتال را برای کاربران عادی گوشی های هوشمند به ارمغان بیاورد. فقط

تاریخچه و هدف از ایجاد ویولن سل

تاریخچه ارز دیجیتال Selo

Cello در آوریل 2020 راه اندازی شد. سازندگان و سازندگان این ارز دیجیتال از MIT، Stanford، Google، Square، Circle، Visa، GoDaddy، بانک جهانی، بانک فدرال رزرو و دانشگاه هاروارد بودند.

از جمله کسانی که در ایجاد و توسعه ویولن سل نقش داشته اند، می توان به سه بنیانگذار اصلی آن یعنی سپ کاموار، رنه رینزبرگ و مارک اولسسکی اشاره کرد.

به گفته سازندگان آن، هدف Cello این بود که استفاده از ارزهای دیجیتال را برای همه در دسترس قرار دهد و از آنجایی که تلفن های همراه تقریباً برای همه قابل دسترسی هستند، این پلتفرم بر افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال در میان کاربران گوشی های هوشمند متمرکز شده است.

اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم Selo، باید بگوییم که Selo پلتفرمی است که از زیرساخت تلفن همراه در صدور پرداخت‌های جهانی ارز دیجیتال استفاده می‌کند و کاربران موبایل را هدف قرار می‌دهد. تعداد کاربرانی که از تلفن همراه استفاده می کنند بیش از 6 میلیارد نفر است و این هدف سلو است. این بدان معناست که فعالیت‌های مالی بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند به راحتی برای همه مردم در سراسر جهان با استفاده از تلفن همراه قابل دسترسی باشد.

تقریباً اگر در هیچ نقطه ای از دنیا تلفن ثابت وجود نداشته باشد، مردم به تلفن همراه دسترسی دارند و شاید به همین دلیل است که جای این ارز دیجیتال را خالی می بینند و برای ایجاد آن تلاش می کنند. پروتکل های سلو بسیار سبک و سریع ایجاد می شوند تا مشکلی برای استفاده با تلفن های همراه نداشته باشند و همچنین استفاده از آن بسیار ساده و آسان است.

علاوه بر پرداخت های اولیه، Celo می تواند از توسعه برنامه های غیرمتمرکز (DApp) بهره مند شود. نگهداری در بلاک چین آن به عنوان مثال، یکی از این برنامه ها در این پلت فرم به هر کسی اجازه می دهد تا در طرح درآمد مشترک جامعه و همچنین یک پلتفرم تامین مالی جمعی برای اهداف اجتماعی شرکت کند.

زیرا بلاک چین سلو مانند اتریوم منبع باز است و به کاربران اجازه می دهد تا برنامه های عمومی غیرمتمرکز را در بالای آن بسازند.

توکن های CELO

Celo از دو دارایی اختصاصی برای انجام عملیات روی سیستم بلاک چین خود استفاده می کند. یکی ارز دیجیتال CELO است که برای رای دادن به تغییرات پروتکل استفاده می شود و دیگری یک استیبل کوین است که ارزش دلار آمریکا (CUSD) را منعکس می کند.

Dollar Selo برای انتقال پول ثابت بین کاربران ایجاد شده است. قیمت این استیبل کوین با قیمت دلار آمریکا برابری می کند. قیمت توکن Bumi Selo ارتباط مستقیمی با CUSD یا استیبل کوین آن دارد. قیمت CUSD با قیمت Cello متعادل می شود تا سکه در 1 دلار ثابت بماند. تعادل به این معنی است که با شروع استفاده از پلتفرم تعداد کاربران، تراکنش های بیشتری انجام می شود، قیمت توکن سل افزایش می یابد.

تیم توسعه Cello اعلام کرده است که CEUR و CGBP را به مجموعه خود اضافه خواهند کرد تا دو استیبل کوین Cello را گسترش دهند.

البته دارایی سومی برای Celo وجود دارد که در Coinbase و تعداد محدودی از مراکز فروش استفاده می شود که Celo Gold نام دارد و از CGLD استفاده می کند. اینها توکن های ERC-20 هستند که در سال 2020 راه اندازی شدند.

رمزارز سلو چگونه کار می کند؟

چگونه راز ویولن سل دیجیتال کار می کند

شبکه Cello به سه مشارکت کننده برای کمک به مدیریت و توسعه پلت فرم خود متکی است:

مشتریان سبک: برنامه های شبکه Celo که روی دستگاه های تلفن همراه کاربر اجرا می شوند، مانند کیف پول موبایل Celo. در حال حاضر این کیف پول فقط برای دارندگان اندروید در دسترس است.

اعتبارسنجی گره ها یا گره ها (Validator Nodes): رایانه‌های شرکت‌کننده در مکانیسم اجماع Celo تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند و بلوک‌های جدیدی تولید می‌کنند.

گره های کامل: رایانه های میانی که به عنوان پلی بین گره های اعتبارسنجی و کیف پول های تلفن همراه عمل می کنند، درخواست های مشتری را دریافت می کنند و تراکنش ها را به گره های اعتبارسنجی ارسال می کنند.

نکته: سیستم Celo باید با اعتبار سنجی گره ها و دارندگان توکن CELO رای داده شود. صاحبان ویولن سل می توانند از مالکیت خود به عنوان وسیله ای برای شرکت در انتخابات با رای دادن به گروه های اعتبار سنجی استفاده کنند.

اپلیکیشن های ارز دیجیتال Selo

  • ساده سازی نقل و انتقالات و تراکنش های ارز دیجیتال: در پلتفرم Cello این کار با حذف و حذف کلمات رمز و رشته های بلند و جایگزینی آنها با شماره موبایل انجام می شود. استفاده از شماره تلفن همراه به عنوان آدرس و کلید پرداخت به جای استفاده از کلیدهای عمومی برای کاربر، تجربه ارز دیجیتال او را ساده می کند.
  • منابع کمتری مصرف کنید
  • امکان توسعه برنامه ها و استفاده از فناوری بلاک چین در مناطق فقیر جهان
  • Celo یک بلاک چین است که قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز را میزبانی می‌کند و به کاربران امکان دسترسی به امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) را می‌دهد. و به تراکنش ها دسترسی داشته باشند.
  • اضافه شدن الگوریتم غیرمتمرکز EigenTrust به عنوان جدیدترین ویژگی پلتفرم Cello. با استفاده از این الگوریتم می توانید اعتبار حساب خود را مشاهده کنید. به عنوان مثال، زمانی که اعتبار کارت بانکی خود را بررسی می کنید.

نحوه استفاده از سل

شاید به نظر برسد که بهترین راه برای ارسال در برنامه Selo دلار یا (CUSD) است، اما باید بدانید که لازم نیست. از آنجایی که کاربران این ارز دیجیتال می توانند از طریق واتس اپ دلار سلو ارسال کنند، اما برای دریافت CUSD، گیرنده باید کیف پول Celo را دانلود و نصب کند که در حال حاضر فقط برای اندروید در دسترس است.

هنگامی که کیف پول را ایجاد می کنید، شماره تلفن شما که می خواهید برای Cello استفاده کنید با آدرس کیف پول مرتبط می شود. در مرحله بعد با پیوند دادن کیف پول و شماره تلفن، پیامکی به شماره موبایل شما ارسال می شود. محتوای این پیامک حاوی کدی است که باید آن را در کیف پول خود وارد کنید. سپس سیستم شروع به همگام سازی کیف پول و دستگاه تلفن همراه می کند.

سپس یک هش رمزنگاری شده از شماره تلفن در بلاک چین ذخیره می شود. روند پیش روی شما ساده است که حتی می توانید با استفاده از کیف پول توسعه دهنده Celo و Alfajores Testnet آن را امتحان کنید.

هزینه کمی برای تأیید شماره تلفن شما از حساب شما دریافت می شود، اما این کار چندان مهمی نخواهد بود. توجه داشته باشید که کیف پول شما با 10 دلار پیش پرداخت ارائه می شود. یعنی حساب شما با پیش پرداخت 10 دلاری فعال می شود که در صورت ادامه استفاده از کیف پول می توانید از حساب Celo خود برداشت کنید.

برای آشنایی با نحوه ذخیره ارزهای دیجیتال و انجام تراکنش با انواع کیف پول می توانید مقالات آموزشی کار با کیف پول را مطالعه نمایید.

برای کسانی که چندین شماره تلفن دارند و می‌خواهند با آن شماره‌ها به یک آدرس مرتبط شوند، راه‌حلی نیز در نظر گرفته می‌شود زیرا می‌توان شماره تلفن‌ها را در هر زمانی در کیف پول اضافه یا حذف کرد. این ویژگی به ویژه زمانی مفید است که شماره خود را تغییر دهید یا قصد تغییر آن را دارید اما نگران پول خود هستید.

نحوه خرید ارز دیجیتال سلو

نحوه خرید ویولن سل

برای خرید این ارز دیجیتال که به آرامی در حال رشد و توسعه است و توانسته است محبوبیت کم و بیش خوبی (با توجه به ماهیت نوظهور آن) کسب کند، می توانید آن را در بسیاری از صرافی های بزرگ پیدا کنید. کوین بیس و بایننس دو صرافی محبوب دیگر وجود دارد که به شما امکان می دهد CELO را نگه دارید، تجارت کنید و به طور کلی مالک آن باشید.

دلایل منزلت ارز دیجیتال Selo

  • ارز دیجیتال CELO نقش کلیدی در نگهداری و بهره برداری از پلتفرم CELO ایفا می کند و می تواند برای ارسال، دریافت و ذخیره ارز دیجیتال در پلتفرم موبایل استفاده شود.
  • با مالکیت و قرار دادن توکن‌های CELO، کاربران این فرصت را پیدا می‌کنند که به ارتقای شبکه رای دهند تا هر رأی متناسب با مقدار ارز دیجیتالی باشد که دارند و شرکت‌کنندگان برای انجام این کار توسط شبکه پاداش دریافت می‌کنند.
  • یکی دیگر از دلایل ارزشمند بودن ویولن سل، عرضه محدود آن است. مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، عرضه توکن های CELO محدود است، به این معنی که طبق قوانین نرم افزاری تنها 1 میلیارد CELO وجود خواهد داشت.
  • بلاک چین Cello که برای افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال در میان کاربران گوشی های هوشمند طراحی شده است، به طور خودکار کارمزد تراکنش ها را محاسبه می کند.
  • این پلتفرم به کاربران اجازه می دهد تا کارمزد تراکنش ها را به هر ارزی بپردازند.

چرا از سل استفاده کنیم؟

ممکن است مصرف‌کنندگان CELO را جذاب بدانند و بخواهند آن را بر اساس قابلیت شبکه‌سازی و دسترسی بیشتر از طریق فناوری‌های فراگیر مانند گوشی‌های هوشمند در اختیار داشته باشند. از سوی دیگر، اگر سرمایه گذاران به آینده زیرساخت های پرداخت موبایلی اعتقاد داشته باشند، ممکن است به دنبال خرید CELO و افزودن آن به سبد خود باشند.

امنیت شبکه Cello چگونه تامین می شود؟

امنیت شبکه ارز دیجیتال سلو

پلتفرم Cello از الگوریتم Proof of Stake برای حفظ امنیت خود استفاده می کند. سیستم اثبات سهام از دو اعتبار سنجی و گره ها (گره ها) برای تایید تراکنش ها و اطمینان از ایمن بودن شبکه استفاده می کند. در واقع، Cello یک فرآیند انتخاباتی پیچیده برای تعیین گروه های اعتبارسنجی بلاک چین خود دارد. صاحبان ویولن سل می توانند از مالکیت خود به عنوان وسیله ای برای شرکت در انتخابات با رای دادن به گروه های اعتبار سنجی استفاده کنند.

آینده ارز دیجیتال selo

اگرچه سلو به طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته است، بسیاری از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال نظر مثبتی نسبت به این ارز دیجیتال دارند، چرا که جامعه هدف این پلتفرم، صاحبان تلفن همراه در سراسر جهان هستند و اگر ارز دیجیتال سلو بتواند بر چالش های پیش رو غلبه کند و به اهداف خود دست پیدا کند قطعا آینده خوبی در دنیای ارزهای دیجیتال خواهید داشت. به یاد داشته باشید، این ارز دیجیتال در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و هنوز راه درازی برای رسیدن به اهداف بلندپروازانه خود در پیش دارد.

نتیجه

در این مقاله در مورد ارز دیجیتال نوظهور Selo صحبت کردیم. Cello یک ارز دیجیتال است که هدف آن کاربران تلفن همراه در سراسر جهان است و حدود 100 شرکت به نوعی از این پروژه حمایت یا پشتیبانی می کنند. همانطور که گفتیم هدف از ایجاد این ارز دیجیتال این است که فعالیت های مالی در بازار ارزهای رمزپایه را به راحتی در دسترس همه مردم دنیا با استفاده از تلفن همراه قرار دهد. اگر قصد خرید ارز رمزنگاری شده Selo را دارید، می توانید از طریق صرافی هایی که این ارز دیجیتال را پشتیبانی می کنند، به خصوص دو صرافی مهم و معروف Binance و Coinbase (Coinbase و Binance) خرید کنید.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا