لیست رمز ارزها

ارز دیجیتال پیمان چیست؟

ارز دیجیتال پیمان یک ارز دیجیتال ایرانی است که توسط شرکت فونیکس راه اندازی شده است. این ارز دیجیتال توسط چهار بانک مطرح ایرانی پشتیبانی می شود و ارزش آن طلای ۲۴ عیار است. بنابراین می تواند یک باشد استیبل کوین نامگذاری شده که نام اختصاری آن Pmn است.

بانک هایی که از این ارز دیجیتال حمایت و پشتیبانی می کنند عبارتند از: بانک ملی، ملت، پارسیان و پاسارگاد با شرکت توسون. البته این پیش بینی وجود دارد که سازمان فرابورس و سایر نهادها نیز از این ارز دیجیتال حمایت کنند.

نخبگان، لطفا توجه داشته باشید که در پیش نویس قوانین ارز دیجیتال ایران که قرار است توسط بانک مرکزی ایجاد شود، بانک هایی که می توانند توکن های با پشتوانه طلا ارائه دهند، این گزینه را دارند. بنابراین باید به اندازه ارزی که به مردم می دهند طلا پس انداز کنند. از جمله قوانین دیگری که در این بانک ها وجود دارد این است که ارزهای دیجیتال ملی قابل استخراج نیستند، بنابراین امکان استخراج ارز دیجیتال قراردادی وجود ندارد.

چگونه ارز دیجیتال پیمان بخریم؟

خرید ارز دیجیتال پیمان با ریال و تتر امکان پذیر است. البته در نظر داشته باشید که عرضه این ارز دیجیتال محدود بوده و تحویل به عهده هاست شبکه است. بنابراین قیمت گذاری این ارز دیجیتال توسط هاست انجام می شود. از آنجایی که ارز دیجیتال پشتوانه طلا دارد، قیمت آن را می توان با استفاده از فرمول زیر محاسبه کرد:

قیمت یک واحد ارز دیجیتال پیمان = (قیمت سوت طلا به قیمت ارز فعلی در محل تحویل) * 1.1

ارزش گذاری این ارز دیجیتال بر اساس قیمت طلا در تهران تعیین می شود که توسط اتحادیه طلا و جواهر تهران و پس از اعمال سایر تعدیل ها روی عیار ۲۴ تعیین می شود. بر اساس فرمول فوق حدود 10 درصد برای کارمزد تعیین می شود. این هزینه برای مشارکت فعال در فرآیند توزیع قرارداد در نظر گرفته شده است.

البته توجه داشته باشید که نرخ خرید و فروش ارز دیجیتال پیمان در حال حاضر ریالی در نظر گرفته شده است. این فرمول توسط میزبان برای تعیین حداقل قیمت قابل ارائه تعیین می شود و هیچ نقشی در معاملات شخص به فرد در بازارها ندارد، زیرا در این پلتفرم ها عرضه و تقاضا بر قیمت ارز دیجیتال نیز تاثیر می گذارد.

چگونه با تتر ارز دیجیتال پیمان بخریم؟

خرید ارز دیجیتال پیمان با تتر

صرافی های ایرانی این قابلیت را دارند که از طریق آن کاربران می توانند ارز دیجیتال پیمان را مبادله کنند. نخبگان توجه داشته باشید که پشتوانه ارز دیجیتال پیمان طلاست پس برای خرید ارز دیجیتال پیمان باید قیمت طلا را نیز در نظر بگیرید. نکته دیگری که در مورد این ارز باید در نظر داشت این است که این بازار یک بازار جدید است و عرضه و تقاضای بازار توسط میزبانان شبکه فونیکس انجام می شود. حجم عرضه بازار، تفاوت قیمت، مدیریت بازار و سایر پارامترهای بازار کاملاً به تصمیمات این مدیران بازار بستگی دارد و صرافی های ایرانی در این مراحل دخیل نیستند.

برای خرید ارز دیجیتال پیمان با تتر باید به وب سایت صرافی های ایران مراجعه کنید. برای ثبت سفارش در موقعیت خرید یا فروش، باید دارایی تتر داشته باشید و پس از فروش دارایی، موجودی شما به تتر تبدیل می شود. پس از انجام معامله، می توانید دارایی های خود را در کیف پول صرافی های ایرانی نگهداری کرده و به کیف پول شخصی خود انتقال دهید.

چگونه ارز دیجیتال پیمان را با ریال بخریم؟

خرید ارز دیجیتال پیمان از طریق صرافی های ایرانی امکان پذیر نیست، زیرا این قابلیت هنوز در این صرافی راه اندازی نشده است. برای خرید ارز دیجیتال پیمان باید به سایت ققنوس مراجعه کنید یا از طریق کافه بازار کیف پول ققنوس را دانلود کنید و ارز دیجیتال پیمان را با ریال خریداری کنید.

مراحل نصب کیف پول فونیکس

ابتدا کیف پول فونیکس را از کافه بازار دانلود کرده و بر اساس پلتفرم مورد نیاز خود نصب و دانلود کنید. در حال حاضر نسخه های مختلفی از جمله سیستم عامل های اندروید، iOS، ویندوز، لینوکس و مک قابل دانلود و نصب هستند.

برای خرید ارز دیجیتال پیمان، کیف پول فونیکس را دانلود کنید

برای نصب این کیف پول ابتدا باید شماره موبایل خود را وارد کرده و گزینه تایید با قوانین و مقررات در این شبکه را انتخاب کنید.

مراحل نصب کیف پول فونیکس برای خرید ارز دیجیتال پیمان

در مرحله بعد باید کد فعال سازی را وارد کنید.

تایید کد فعال سازی برای نصب کیف پول فونیکس

اگر در این نوع کیف پول حساب دارید، می توانید با کلمات بازیابی کیف پول خود را بازیابی کنید. در غیر این صورت، باید روی دکمه ایجاد یک حساب کاربری جدید کلیک کنید.

یک حساب کیف پول فینیکس ایجاد کنید

توجه داشته باشید که همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، کیف پول به چهار روش قابل ساخت است.

نحوه تولید کلیدهای خصوصی کیف پول فونیکس

هنگامی که کلمات بهبودی خود را مشخص کردید، باید این کلمات را روی یک کاغذ بنویسید و در مکانی امن نگهداری کنید.

در مرحله بعد به صورت تصادفی سه کلمه به شما اختصاص داده می شود که باید در نسخه پشتیبان مشخص و تایید کنید.

عبارات بازیابی کیف پول فونیکس را تعریف کنید

در مرحله بعد باید پین کد را برای ورود به کیف پول تنظیم کنید. توجه داشته باشید که برای دسترسی به کیف پول باید پین خود را وارد کنید.

تعیین پین کیف پول فونیکس

در این مرحله، باید خود را میزبان کنید معامله کیف پول خود و سایر شرایط مرتبط را مشخص کنید احراز هویت مشتری kyc تایید

تعریف احراز هویت مشتری در کیف پول فونیکس

در این مرحله نصب کیف پول با موفقیت به پایان رسید. اگر برای اولین بار کیف پول خود را نصب کنید، سه ژتون به شما هدیه می دهد.

چگونه ارز دیجیتال پیمان را انتقال دهیم؟

برای انتقال ارز دیجیتال پیمان می توانید با کلیک بر روی انتقال توکن و سپس تایید دکمه ارسال، میزان ارز دیجیتال پیمانی را که می خواهید به شبکه فونیکس منتقل کنید، مشخص کنید.

انتقال ارز دیجیتال پیمن به کیف پول فونیکس

توجه داشته باشید که امکان ارسال توکن به هر دو آدرس کیف پول و حساب وجود دارد. همچنین می توانید ریزتراکنش های انجام شده در این کیف پول را مشاهده کنید.

ارسال توکن به کیف پول فونیکس

ویژگی های شبکه فونیکس

  • شبکه فونیکس غیرمتمرکز طراحی شده است، اما تا زمانی که میزبان متنوعی برای ارائه این ارز دیجیتال وجود نداشته باشد، تجارت خود را به صورت متمرکز انجام خواهد داد.
  • بنیاد ققنوس بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند.
  • در حال حاضر قانون خاصی برای نظارت و اعطای مجوزهای مربوطه در این حوزه وجود ندارد و نظارت مستقیم بانک مرکزی و سازمان بورس بر آن است. البته بنیاد فونیکس تمام تلاش خود را برای اخذ مجوزهای اضافی به کار می گیرد.
  • می توانید محصول یا برند خود را در پلتفرم فونیکس توکن کنید.

نتیجه:

با توجه به مطالب ذکر شده در این مقاله متوجه شدیم که در حال حاضر امکان معامله ارز دیجیتال پیمان با تتر در صرافی های ایرانی وجود دارد. البته توجه داشته باشید که صرافی های ایرانی مسئولیتی در قبال تضمین توکن ها، ارائه حجم بازار، مدیریت بازار و کشف قیمت ندارند. بنابراین، هیچ تضمینی برای مسائل سایت از جمله تضمین توکن، عرضه حجم بازار و چرخش بازار وجود نخواهد داشت.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا