لیست رمز ارزها

ارز دیجیتال DYDX چیست؟

ارز دیجیتال DYDX این یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی است که با هدف بهبود تجارت محرمانه وارد دنیای کریپتو شده است. DYDX به عنوان یک پلتفرم وام دهی و استقراض غیرمتمرکز راه اندازی شد که مبتنی بر شبکه اتریوم است و وام، استقراض و سهام را برای کاربران ارزهای دیجیتال ارائه می دهد. اگر بخواهیم این پروژه را خیلی ساده ارائه کنیم، باید بگوییم که DYDX در واقع یک صرافی یا DEX غیرمتمرکز بر روی پلتفرم اتریوم است که امکان مدیریت، تجارت و ذخیره دارایی های کاربران را از طریق قراردادهای هوشمند فراهم می کند.

این صرافی غیرمتمرکز توکن مخصوص به خود را دارد که با همین نام (DYDX) معرفی شده است، که یک توکن کمکی، مدیریتی و حاکمیتی است که به کاربران اجازه می‌دهد وام بگیرند و روی قیمت‌های آتی ارزهای رمزنگاری محبوب و محبوب خود شرط‌بندی کنند.

توکن DYDX همچنین می‌تواند برای کسب جوایز استخراج، شرکت در استخرهای سهام و استفاده از تخفیف‌ها برای معامله در صرافی خود استفاده شود. هدف این ارز دیجیتال جدید معامله ابزارهایی است که معمولاً در بازار ارزهای فیات هستند در جهان یافت می شوند بلاک چین را وارد کنید.

هنگام استفاده از این صرافی غیرمتمرکز، نیازی به ثبت نام، انجام مراحل احراز هویت شخصی و همچنین انتقال دارایی های خود به شخص ثالث نخواهید داشت.

بنیانگذاران و اعضای تیم ارزهای دیجیتال DYDX

ارز دیجیتال DYDX چیست؟

پروتکل DYDX در سال 2017 توسط آنتونیو جولیانو، فارغ التحصیل علوم کامپیوتر از دانشگاه پرینستون و یکی از مهندسان سابق Coinbase و Uber، تأسیس شد.

از دیگر بنیانگذاران این پروتکل می توان به لوکاس وی اشاره کرد که فارغ التحصیل رشته کامپیوتر از دانشگاه واشنگتن بود و چندین سال به عنوان برنامه نویس و توسعه دهنده نرم افزار در شرکت های بزرگی مانند آمازون فعالیت کرد.

دیوید گوگل (دیوید گوگل) به عنوان رئیس توسعه و عملیات بنیاد DYDX، سومین عضو تیم پلتفرم است که اقتصاد را از دانشگاه‌های پنسیلوانیا و تسینگ‌هوا و مدیریت را از مدرسه بازرگانی وارتون خوانده است.

بیایید کمی بیشتر در مورد DYDX بیاموزیم

آشنایی با ارز دیجیتال DYDX

توکن جدید DYDX را می توان به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز معرفی کرد که در شبکه نسخه ۲ اتریوم اجرا می شود.

اگر با دنیای ارزهای دیجیتال آشنا هستید، باید بدانید که استقراض و وام غیرمتمرکز در حال حاضر در DeFi است. و این از طریق پلتفرم های محبوبی مانند MakerDAO و Compound اتفاق افتاد، اما ارز دیجیتال مورد بحث در این مقاله، DYDX، بر ایجاد ابزارهای معاملاتی پیشرفته تر در بلاک چین اتریوم متمرکز شده است.

پروژه DYDX زیرساختی را برای تجارت همتا به همتا ارزهای دیجیتال ERC-20 فراهم می کند. یعنی، مشابه آنچه در پروژه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) اتفاق می‌افتد، هر کسی می‌تواند از ارز دیجیتال DYDX بدون ثبت یا انتقال دارایی‌های خود به یک مکان متمرکز استفاده کند.

مانند سایر محصولات در زمینه DeFi، پروتکل DYDX برای هر کسی که بتواند از دارایی های کاربران در قراردادهای هوشمند استفاده کند، در دسترس است.

با استفاده از ارز دیجیتال DYDX، جوایز و فرآیندهای شرط بندی موجود بهبود می یابد. در این صورت، آنچه حاصل خواهد شد، تمرکززدایی از جامعه DYDX خواهد بود. این موضوع می تواند تجربه بهتری را برای کاربران ایجاد کند.

معامله گران بازار ارز دیجیتال، سرمایه گذاران و ارائه دهندگان نقدینگی و کاربران فعال ارزهای دیجیتال می توانند به طور مشترک پروتکل DYDX را زیر نظر داشته و در ساختن آینده ای روشن برای آن سهیم باشند.

*به عنوان یادآوری، در یک پروتکل غیرمتمرکز، تا زمانی که قراردادهای هوشمند ارائه دهنده پروتکل به طور ایمن نوشته شده و به درستی تأیید شده باشند، هیچ نهاد واحدی فرآیندها را کنترل نمی کند، هیچ کس نمی تواند سفارش شما را لغو کند، وجوه شما را سرقت کند یا دسترسی به شما را رد کند.

هدف ارز دیجیتال DYDX

هدف ارز دیجیتال DYDX ارائه خدمات معاملاتی امن با هزینه کم است. برای دستیابی به این هدف، این پلتفرم اکنون با کمک StarkWare به سطح 2 می رود تا ظرفیت تسویه تجاری خود را افزایش دهد و همانطور که گفتیم هدف آن بهبود تجارت غیر محرمانه است.

هدف از این ارز رمزنگاری شده همچنین استفاده برای معاملات آتی، قراردادهای دائمی، مارجین، نقطه ای و همچنین وام و استقراض است.

آنچه در این پروتکل اتفاق می افتد این است که از DYDX برای ایجاد قراردادهای دائمی استفاده می شود از مقیاس پذیری سطح 2 استفاده می کند اما از سطح 1 اتریوم برای استقراض یا استقراض، مارجین و معاملات نقطه ای استفاده می کند.

تابع DYDX

باید بگوییم که DYDX به عنوان یک پلتفرم معاملات و مبادلات غیرمتمرکز بسیار محدود است، اما اگر آن را به عنوان یک پروتکل مالی کاملا متن باز در نظر بگیریم، باید بگوییم که یکی از پیشرفته ترین پروتکل های شفاف و رایگان است.

در حال حاضر، پلتفرم DYDX بین سه دارایی ساده (ETH، DAI و USDC)، وام برای جمع آوری سود و دو نوع معامله حاشیه است.

در این صرافی، کاربران می توانند جفت های ETH، USDC و DAI و همچنین BTC و ETH را در بازارهای آن معامله کنند.

یکی دیگر از ویژگی های این صرافی این است که در ازای تراکنش های کاربران، به کاربران خود پاداش می دهد. این پاداش ها هر 28 روز توزیع می شود.

پاداش ارز دیجیتال DYDX

پاداش ارز دیجیتال DYDX

سه نوع پاداش به کاربران در این شبکه داده می شود:

پاداش معدن معکوس

این جایزه بین کاربران DYDX که در پروتکل لایه 2 معامله می کنند و کاربرانی که می خواهند برای مدت طولانی از این پلتفرم استفاده کنند توزیع می شود.

میزان جوایزی که کاربران می توانند کسب کنند به فعالیت کلی و سطحی که به آن تعلق دارند بستگی دارد. با حذف محدودیت‌های انتقال اولیه، می‌توان پاداش‌های ماینینگ را پس گرفت.

پاداش معاملاتی

پاداش های تجارت و معاملات برای تشویق معامله گران در دنیای ارزهای دیجیتال به استفاده از پروتکل DYDX Layer-2 توزیع می شود. این پاداش ها همچنین برای افزایش محبوبیت DYDX و سرعت بخشیدن به روند نقدینگی بازار استفاده می شود.

هر کسی که با پروتکل لایه 2 معامله کند می تواند از پاداش های معاملاتی DYDX بهره مند شود. اینکه چقدر پاداش می گیرید به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله فعالیت و حجم معاملات.

ارائه دهنده جوایز نقدی

کاربرانی که آدرس اتریوم فعال دارند، زمانی که حداقل حجم تولید خود را در دوره قبلی 5 درصد حفظ کنند، می توانند پاداش های ارائه دهنده نقدینگی دریافت کنند. توکن های DYDX پس از یک دوره 28 روزه اعطا می شوند و این روند به مدت پنج سال ادامه خواهد داشت. هدف اصلی از ارائه این پاداش ها تسریع نقدینگی بازار DYDX در بلند مدت است.

تخفیف در کارمزد تراکنش

کسانی که توکن های DYDX در کیف پول خود دارند، به ازای تعداد توکن ها، در هزینه تراکنش ها تخفیف دریافت می کنند. به عنوان مثال، اگر کمتر از 10000 توکن داشته باشید، 15 درصد تخفیف دریافت خواهید کرد.

در مجموع 1,000,000,000 توکن DYDX در یک دوره پنج ساله توزیع خواهد شد. تفکیک توکن DYDX به شرح زیر است:

  • 50 درصد از توکن ها در اختیار جامعه DYDX قرار می گیرد که شامل ارائه دهندگان نقدینگی، معامله گران، سهامداران و کاربرانی است که فرآیندهای تجاری را انجام می دهند. بخشی از این سهم نیز به خزانه جامعه DYDX داده می شود.
  • 27.73 درصد از توکن ها به سرمایه گذاران قبلی تعلق می گیرد.
  • 15.27 درصد از توکن های DYDX برای اعضای رسمی تیم مانند کارمندان، مشاوران و بنیانگذاران رزرو شده است.
  • 7 درصد از توکن ها برای مشاوران و کارمندانی است که در آینده به پلتفرم می پیوندند.

نحوه خرید ارز دیجیتال DYDX

dydx خرید

بهترین مکان‌هایی که در حال حاضر برای خرید ارز دیجیتال DYDX می‌روید، برخی از صرافی‌های آنلاینی هستند که این ارز در آنها فهرست شده است: FTX، Huobi Global، Mandala Exchange، OKEx و ZBG.

برای استفاده از DYDX، به یک کیف پول رمزنگاری (مانند Metamask) نیاز دارید که از دارایی هایی مانند DAI، ETH یا USDC پشتیبانی می کند، و همچنین باید مقداری اتر برای کارمزد تراکنش داشته باشید.

نتیجه

ارز دیجیتال DYDX این صرافی از سال 2017 به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز در دنیای ارزهای دیجیتال با هدف ارائه خدمات معاملاتی امن و کم هزینه بر روی پلتفرم اتریوم تاسیس شد. توکن آن که DYDX نیز نامیده می‌شود، یک توکن کمکی، مدیریتی و حاکمیتی است که به کاربران اجازه می‌دهد ارزهای دیجیتال مورد نظر خود را قرض بگیرند یا به اشتراک بگذارند.

وضعیت توکن DVDX در حال حاضر خوب است، اما همانطور که می دانید، بازار ارزهای دیجیتال همیشه نوسان دارد. برای سرمایه گذاری در این توکن، آموزش های لازم را از قبل دریافت کنید، قدرت تحلیل خود را افزایش دهید، شاخص های بازار را رصد کنید و نظرات کارشناسان ارزهای دیجیتال را دریافت کنید.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا