اخبار ارز دیجیتال

ارسال 1.2 میلیون دلار بیت کوین به کیف پول ساتوشی ناکاموتو؛ آیا خالق بیت کوین از خواب بیدار شده است؟

ظاهرا شخصی ۱.۲ میلیون دلار بیت کوین از صرافی بایننس به کیف پول جنسیس شبکه بیت کوین فرستاده است. کیف پول جنسیس اکنون دارای موجودی تقریباً 100 بیت کوین است.

با توجه به Wallex و به نقل از The Block، یک کاربر ناشناس 26.9 بیت کوین ارزش دارد. 1.17 میلیون دلار به کیف پول جنسیس شبکه بیت کوین (اولین کیف پولی که در شبکه بیت کوین ایجاد شده است) ارسال می شود.

معامله در تاریخ 5 ژانویه در ساعت 1:52 بامداد EST انجام شد. این مقدار بیت کوین از کیف پول خالی به کیف پول جنسیس ارسال شد. کارمزد تراکنش 100 دلار بود که بسیار بالاتر از میانگین شبکه است.

این کیف پول در ابتدا از طریق یک تراکنش پیچیده شامل انتقال وجه از سه کیف پول به 12 کیف پول دیگر شارژ شد. بیشتر وجوه از طریق کیف‌پول‌های ثبت‌شده با برچسب متعلق به Binance در پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین Arkham Intelligence انجام شد.

کانر گروگان، یکی از مدیران پلتفرم X Coinbase، درباره این تراکنش گفت که یا ساتوشی از خواب بیدار شده و 27 بیت کوین از بایننس خریداری کرده و آن را به کیف پول منتقل کرده است، یا اینکه شخصی فقط یک میلیون دلار بیت کوین گرفته است.

کیف پول جنسیس چیست؟

کیف پول جنسیس اولین کیف پولی بود که در شبکه بیت کوین ایجاد شد. این کیف پول توسط ساتوشی ناکاموتو، خالق بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. همچنین، ناکاموتو احتمالاً در روزهای اولیه شبکه بیت‌کوین بلاک‌های بیشتری استخراج کرده است، اما دقیقاً مشخص نیست که چه تعداد.

در حالی که ناکاموتو از نظر تئوری همچنان می تواند کلیدهای خصوصی خود را برای دسترسی به این کیف پول ها و جابجایی وجوه در اختیار داشته باشد، اجماع عمومی بر این است که این امر بعید است. این به این دلیل است که موجودی کیف پول های مرتبط با ناکاموتو، از جمله بیت کوین های استخراج شده در بلوک جنسیس، از زمان ناپدید شدن ناکاموتو در دسامبر 2010، جابه جا نشده است.

زمانی که ناکاموتو ناپدید شد، کیف پول جنسیس تنها حاوی 50 بیت کوین بود که در راه اندازی شبکه بیت کوین استخراج شده بود. با گذشت زمان، وجوه بیشتری به کیف پول ارسال شد و موجودی آن به 72 بیت کوین در پایان سال 2023 افزایش یافت. با آخرین تراکنش، موجودی فعلی به 99.67 بیت کوین به ارزش 4.3 میلیون دلار رسید.

البته به گفته کارشناسان، ساتوشی ناکاموتو دارای ۱.۱ میلیون بیت کوین است که در حال حاضر ۴۷ میلیارد دلار ارزش دارد.

منبع

theblock.co

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا