اخبار وب 3

از آنجایی که آژانس‌های بزرگ از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، آیا بازاریابان Web3 به این موج خواهند پیوست؟

انقلاب دیجیتال کند نمی شود. بازرگانان وب 3 که ریشه در فناوری بلاک چین و سیستم های غیرمتمرکز دارند با یک سوال اساسی روبرو هستند. آیا آنها باید استراتژی‌های هوش مصنوعی (AI) را که شرکای Web2 خود به طور گسترده اتخاذ می‌کنند، اتخاذ کنند؟
آژانس ها و شرکت های پیشرو مانند WPP، Publicis و Omnicom با هوش مصنوعی بازی کرده اند و میلیاردها دلار سرمایه گذاری کرده اند. در واقع، آنها به دنبال استفاده از بینش قدرتمند و اثربخشی هوش مصنوعی در تبلیغات برای تغییر نحوه ارتباط برندها با مخاطبان خود هستند.

مورد هوش مصنوعی در تبلیغات قوی است. با سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری در هوش مصنوعی، اکنون r را برای Enterprise ارائه می دهد. این ابزار از یک ژنراتور استفاده می کند و به کسب و کارها کمک می کند تا راه حل های هوش مصنوعی را ادغام کنند.
به عنوان مثال، می‌تواند به پروتکل‌های DeFi کمک کند تا بازخورد مشتری را مدیریت کنند یا به آن‌ها اجازه دهد حجم زیادی از اسناد را مدیریت کنند.
دنتسو، یکی دیگر از بازیگران بزرگ، با غول های فناوری مانند گوگل و مایکروسافت همکاری استراتژیک امضا کرده است. این همکاری به دنتسو اجازه می دهد تا از این فناوری استفاده کند.
با استفاده از این قابلیت ها و داده های خود، Dentsu ابزار هوش مصنوعی خود را ایجاد کرده است که برای بهبود مدیریت تجربه مشتری طراحی شده است.

چندین آژانس از هوش مصنوعی استفاده می کنند و هر کدام نوآوری خود را نشان می دهند:

  1. Horizon Media: Neon را معرفی کرد، ابزار هوش مصنوعی با هدف بهینه‌سازی سرمایه‌گذاری‌های رسانه‌ای، که عمدتاً برندهای کالاهای بسته‌بندی شده مصرف‌کننده را هدف قرار می‌دهد. به عنوان مثال، اگر یک برند Web3 بخواهد یک محصول بسته بندی شده مصرفی را به عنوان نسخه محدود NFT (توکن غیر قابل تعویض) عرضه کند، نئون می تواند به درک بهترین فرصت های سرمایه گذاری و به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه کمک کند.
  2. عظیم: شاخص سرمایه خلاق آنها (CCI) از هوش مصنوعی برای بهینه سازی خلاقیت داخلی استفاده می کند، به عنوان یک شاخص بورس برای دارایی های برند عمل می کند و به حل مشکلات خلاقانه کمک می کند. به عنوان مثال، اگر یک نام تجاری Web3 یک توکن یا نمونه کار دیجیتالی ایجاد کند، CCI می‌تواند ارزش خلاقانه آن را در زمان واقعی ردیابی کند، و به بازاریابان رمزارز کمک می‌کند تا کمپین‌هایی را توسعه دهند که با اخلاق جامعه تجاری Web3 طنین‌انداز شده و باعث تعامل بیشتر شود.
  3. MNTN: این شرکت Viva را راه‌اندازی کرد، یک راه‌حل تبلیغاتی مولد با قدرت هوش مصنوعی. این هاب به مشتریان امکان می دهد محتوای ویدیویی تولید کنند و فیلم را با محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی ادغام کنند. به عنوان مثال، برندهای Web3 می‌توانند از این ابزار برای انتشار یک ویدیوی تبلیغاتی برای یک رویداد غیرمتمرکز استفاده کنند، جایی که محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی کاملاً با محتوای تولید شده توسط کاربر از جامعه هماهنگ است و یک دارایی بازاریابی منحصر به فرد و قانع‌کننده ایجاد می‌کند.
  4. Omnicom: پلتفرم Omni آنها که از مشارکت با رهبران هوش مصنوعی مانند گوگل، مایکروسافت و آمازون سود می برد، به عنوان مرکزی برای قابلیت های تولید متن و تصویر عمل می کند. به عنوان مثال، ایجاد توضیحات محصول برای بازارهای NFT یا تولید تصاویر برای تبلیغات غیرمتمرکز رسانه های اجتماعی را ساده می کند.
  5. Publicis: مدیرعامل آرتور سادون از سرمایه گذاری 11 میلیارد دلاری در فناوری هوش مصنوعی خبر داد. ابزار مدیریت استعداد هوش مصنوعی آنها، مارسل، گواهی بر تعهد آنها به این رشته است. بنابراین، آژانس‌های تبلیغاتی Web3 می‌توانند از یک استخر استعداد جهانی بهره ببرند و افراد حرفه‌ای را بیابند که در استراتژی‌های بازاریابی Web3، توسعه بلاک چین یا طراحی‌های اقتصاد رمزنگاری با تجربه هستند.

    لیست ادامه دارد. اما آنچه واضح است این است که هوش مصنوعی یک نیروی دگرگون کننده در تبلیغات Web3 است.

بازاریابان وب 3، اگرچه جدید هستند، اما در صنعت ارزهای دیجیتال در حال برتری هستند. آنها که ریشه در سیستم های غیر متمرکز دارند، بر شفافیت، امنیت و مالکیت کاربر تأکید دارند. اما آیا هوش مصنوعی می تواند در این پارادایم جای بگیرد؟
مزایای بالقوه غیر قابل انکار است:

  • کارایی: هوش مصنوعی می‌تواند حجم بیشتری از داده‌ها را سریع‌تر پردازش کند و بینش‌هایی را ارائه دهد که انسان را به طور تصاعدی زمان بیشتری می‌برد.
  • شخصی سازی: با هوش مصنوعی، تبلیغات را می توان در زمان واقعی تنظیم کرد و تجربه کاربر را بهبود بخشید.
  • نوآوری: هوش مصنوعی مولد می‌تواند بر اساس رفتار و ترجیحات کاربر، از مقاله‌ها گرفته تا ویدیوها، محتوا تولید کند.

با این حال، برخی ملاحظات وجود دارد. اخلاق Web3 بر تمرکززدایی و مالکیت داده های کاربر تأکید دارد. بنابراین، ادغام هوش مصنوعی نباید این اصول را به خطر بیندازد. شفافیت در نحوه استفاده و پردازش داده ها توسط هوش مصنوعی بسیار مهم است.
موج نوآوری توقف ناپذیر است. در نتیجه، تصمیم برای یکپارچه‌سازی هوش مصنوعی در مورد تجسم این است که چگونه این ابزارها می‌توانند با ارزش پیشنهادی منحصربه‌فردی که در مرز دیجیتال غیرمتمرکز ارائه می‌دهند، هماهنگ شوند و آن‌ها را تقویت کنند.
آژانس های بزرگ یک سابقه ایجاد کردند. پتانسیل هوش مصنوعی در تبلیغات بسیار زیاد است. اکنون، آژانس‌های تبلیغاتی Web3 در دوراهی قرار گرفته‌اند و نمی‌دانند چگونه می‌توانند از این قدرت استفاده کنند و در عین حال به ارزش‌های اصلی خود وفادار بمانند.

 
این مطلب توسط تیم تحریریه کوین اکسو گردآوری شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا