اخبار وب 3

استراتژی Web4 کمیسیون اروپا ممکن است شکست بخورد

کارهای زیادی برای وب 3.0 باقی مانده است. کمیسیون اروپا به تلاش های خود برای حرکت به سمت آنچه “وب 4.0” می نامد ادامه می دهد.

در 11 ژوئیه، کمیسیون اروپا به طور رسمی استراتژی جدید خود، استراتژی Web4 را در دنیای مجازی با هدف تضمین “محیط دیجیتال باز، امن، قابل اعتماد، منصفانه و فراگیر” برای شهروندان اتحادیه اروپا تصویب کرد. این استراتژی بر چهار ستون اصلی استوار است که حول محور توانمندسازی منابع انسانی، حمایت از کسب و کار، توسعه بیشتر خدمات عمومی و شکل‌دهی استانداردهای جهانی برای «وب 4.0» – یک اصطلاح جدید که تلاش می‌کند موج بعدی فناوری‌ها را متوقف کند، شکل می‌گیرد.

در حالی که قابل ستایش است که کمیسیون اروپا به طور فعال در حال توسعه استراتژی برای اتحادیه اروپا است تا رهبری وب 4.0 یا وب 4 و دنیای مجازی را در دست بگیرد، اما نباید از این نکته غافل شد که علیرغم همه هیاهوها و روندهای همراه با آن، موسسات اعتباری و مالی تاکنون فقط به طور قاطع و در درجه اول به اتریوم اعتماد کرده اند.
در واقع، سخت است که استدلال کنیم که Web3 به دستاوردهای مهمی دست یافته است – به غیر از افزایش شدید اما کوتاه مدت در بازارهای لامبورگینی و رولکس. هر چه زودتر این اصطلاح فراموش شود، زودتر می‌توانیم دوباره روی حوزه‌های مهم تمرکز کنیم.

موضع کلی اتحادیه اروپا در مورد بیت کوین احتمالاً وجهه آن را به عنوان یک زمینه امیدوارکننده و پیشرفته از نظر فناوری مخدوش می کند و موقعیت های قبلی بهتر در مورد مواردی مانند استخراج اثبات کار را تغییر می دهد یا تغییر می دهد. اختراع مجدد پول دور از ذهن است و اگر اتحادیه اروپا می خواهد آنچه را که در نهایت جهان را به حرکت در می آورد کنترل کند، بهتر است این کار را هم با پیشبرد پروژه یورو دیجیتال خود و هم با حمایت از طرف مقابل انجام دهد. در نتیجه، سکه موقعیت خود را تا حدی پوشش می دهد که خطرات را به حداقل برساند و حداکثر فرصت های ممکن را فراهم کند.

برای انجام این کار، بانک مرکزی اروپا باید پست های ضد بیت کوین فابیو پانتا را محدود کند و یک موضع پولی خنثی اتخاذ کند که با موضع خنثی فناوری سازگار باشد. از 12 ژوئیه 2023:

اتحادیه اروپا استراتژی خود را برای وب 4 و دنیای مجازی ارائه کرد.
این استراتژی در راستای اهداف 2030 دستور کار سیاسی برای دهه دیجیتال و سه رکن کلیدی دیجیتالی شدن آن است: مهارت ها، کسب و کار و خدمات عمومی.

حرکت به سمت سنگ بنای استراتژی پیشنهاد شده در وب 4 – دوقلوهای دیجیتال – واضح است که اتحادیه اروپا با رقابت قوی از سوی نیروگاه‌هایی مانند ایالات متحده و چین در حوزه‌های دیجیتال غالب از جمله هوش مصنوعی مواجه است. در حالی که می توان استدلال کرد که از جنبه فیزیکی، اتحادیه اروپا از موقعیت قابل توجهی در زمینه هایی مانند تولید و صادرات جهانی کالا برخوردار است، هنوز پیشرفت قابل توجهی در حوزه های دیجیتال مانند ارزهای دیجیتال و رمزنگاری و رایانش ابری وجود دارد.

برای اینکه اتحادیه اروپا در خط مقدم تقاطع بین قلمرو فیزیکی و دیجیتال قرار گیرد، باید تلاش های خود را برای آزادسازی دامنه های دیجیتال انحصاری مانند کریپتو افزایش دهد که با توجه به سکون فعلی بازار فرصت های قابل توجهی را ارائه می دهد. در حالی که اکثر آنها نوآوری هایی مانند DeFi یا امور مالی غیرمتمرکز و سازمان غیرمتمرکز مستقل یا DAO را به عنوان روندهایی که اخیراً از کانون توجه خارج شده اند رد می کنند، واضح است که این روزها هنوز روزهای اولیه برای چنین موضوعاتی هستند. در جاهای دیگر، احتمالاً در چند سال آینده سودهای خوبی را پرداخت خواهد کرد.

وقتی صحبت از DeFi به‌ویژه به میان می‌آید، اروپا به‌عنوان یک قاره بی سر و صدا خود را به عنوان یک رهبر تثبیت کرده است، با کشورهایی مانند ایتالیا و فرانسه که برخی از برجسته‌ترین پروژه‌ها در این فضا را در خود جای داده‌اند. موقعیت مطلوب بازار در این زمینه را نمی توان نادیده گرفت، و با توجه به اینکه شاخص کل ارزش قفل شده همچنان به راحتی بالای مرز 45 میلیارد دلار قرار دارد، کاملاً واضح است که DeFi قاطعانه در حال شکست دادن بازار خرسی است. متعهد و به هیچ وجه به شکست نزدیک نشده است. . همچنین به احتمال زیاد دفعه بعد که بازار تغییر می کند، بیشتر باز خواهد گشت.

با توجه به نوآوری هایی مانند این که برای بازگشایی بسیاری از دیدگاه های جدید هیجان انگیز در فضا آماده شده اند، می توان با اطمینان گفت که ما هنوز نقاط قوت و پتانسیل واقعی DeFi را نخواهیم دید و اگر اتحادیه اروپا بتواند سکان هدایت و هدایت نوآوری را در دست بگیرد، جای خود را خواهد گرفت. در انقلاب اجتناب ناپذیر مالی تقویت شد.

در طول دهه گذشته، ارزهای دیجیتال دوباره اختراع و تجسم شده اند. وعده شکل جدیدی از پول همچنان قوی‌ترین فرضیه فناوری است و دارایی‌های دیجیتال در یک محیط دیجیتال به بهترین وجه رشد می‌کنند. درس‌های آموخته‌شده از شکست‌های مکرر کد امنیتی باید هنوز به اندازه کافی تازه باشد تا این واقعیت را برجسته کند که ما هنوز برای تلاقی یکپارچه دیجیتال و فیزیکی آماده نیستیم، و باید چیزی برای موفقیت هر دو در یک زمان وجود داشته باشد.

این چیزی است که هنوز در اتحادیه اروپا در مورد دارایی های دیجیتال و رمزنگاری بسیار کم است، به همین دلیل است که در آینده نزدیک باید در کانون توجه قرار گیرد.

 
این مطلب توسط تیم تحریریه کوین اکسو گردآوری شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا