اخبار ارز دیجیتال

استراق سمع کردن؛ بازی برای بزرگسالان یا فرصت برای همه؟

به گفته یکی از تحلیلگران، سرمایه گذاران با سرمایه کوچک همچنان می توانند به دنبال پاداش از ایردراپ باشند، اما باید استراتژی های خود را با شرایط فعلی تطبیق دهند.

به گفته کوین اکسو و به نقل از cryptobriefing، شبکه‌های AltLayer و Manta در این ماه راه‌اندازی شدند و این دو به کاربرانی که مقادیر کمی اتر را به اشتراک گذاشته بودند، پاداشی ندادند. یکی از معیارهای مورد نیاز برای دریافت این ایردراپ ها، سهام بیش از 1 اتریوم است.

Airdrops به عنوان یک راه ارزشمند برای جذب سرمایه و آماده شدن برای فراز و نشیب های بازار کریپتو در نظر گرفته می شود. اما می توان شاهد تغییرات چشمگیری در این صنعت بود و در آینده تنها سرمایه گذارانی با حداقل سرمایه 2 هزار دلاری مجاز به حضور در آن خواهند بود.

Joao Kuri، یکی از بنیانگذاران و تحلیلگر تیم تحقیقاتی برزیلی Modular Crypto، “کشاورزی بیش از حد” را به عنوان یکی از دلایل تغییر معیارهای دریافت airdrops برجسته کرد. بنابراین، ایردراپ‌ها همچنان به نفع کسانی است که سرمایه بیشتری دارند و سرمایه‌گذاران با سرمایه کم را کنار می‌گذارند. او اضافه می کند که این امر در مورد شرط بندی، حجم کل، اندازه سرمایه جمعی و موارد دیگر صدق می کند.

به دنبال کمپین های تعاملی باشید

با این حال، کاربرانی که مقادیر کمتری از ارزهای دیجیتال دارند، در صورتی که استراتژی‌های خود را با شرایط فعلی تطبیق دهند، همچنان می‌توانند از مزایای وعده داده شده توسط پروتکل‌ها بهره ببرند. یکی از گزینه های موجود استفاده از پلتفرم هایی مانند Galxe یا Intract برای شناسایی کمپین های تعاملی مرتبط با پروتکل هایی است که پس از تکمیل به کاربر امتیاز می دهد.

کوری توضیح می دهد:

این کمپین ها برای مدت طولانی توسط اکثر کاربران نادیده گرفته می شدند زیرا فعالیت های مورد نیاز آنها به همین جا ختم نمی شد. اما اکنون به نظر می‌رسد که پروتکل‌ها به تعامل کاربر در طول این رویدادها نیز پاداش می‌دهند. برای مثال، Manta اولین مرحله airdrop خود را به کمپین های تعاملی مانند “MantaFest: Dawn”، “MantaFest – Treasure Cruise” و “Manta Takeover” اختصاص داد.

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که کمپین هایی را پیدا کنید که هنوز کاربران زیادی نداشته اند. در حالی که می تواند یک چالش باشد، کوری می گوید که اغلب ارزش آن را دارد.

از DeFi استفاده کنید و از اتریوم دوری کنید

استراتژی دیگری که توسط بنیانگذار Modular Crypto ذکر شده است قرار دادن توکن های تازه راه اندازی شده است. از جمله این توکن ها می توان به Celestia (TIA)، Pyth Network (PYTH) و Manta Network (MANTA) اشاره کرد. انتظار می‌رود همه این دارایی‌های رمزنگاری شده در آینده منتشر شوند و شبکه‌هایی که از Celestia به عنوان لایه در دسترس بودن داده استفاده می‌کنند خوب هستند.

کوری ادامه می دهد:

کاری که بسیاری از کاربران انجام می دهند استفاده از اهرم ها برای تشکیل این قطرات هوا است. برای مثال، می‌توانید از یک توکن Liquid Staking به عنوان وثیقه برای وام خود استفاده کنید، جایی که مبلغ وام گرفته شده مجدداً در پلتفرم Staking سرمایه‌گذاری می‌شود.

به طور خلاصه، برای آن دسته از کاربرانی که بودجه کمی دارند، راه های زیادی برای سرمایه گذاری در ایردراپ وجود دارد. کری سپس اضافه می کند که کاربران می توانند از ابزارهای مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای شناسایی این فرصت ها استفاده کنند.

پروتکل ماینینگ یا ایردراپ؟

با افزایش رقابت برای گرفتن airdrops و مقدار اتر مورد نیاز برای این سرمایه‌گذاری‌ها، سرمایه‌گذاران ممکن است تعجب کنند که آیا صرف زمان و سرمایه خود برای یادگیری و تعامل با برنامه‌های مالی غیرمتمرکز استراتژی سودآورتری خواهد بود.

کوری می‌گوید که پاسخ قطعی به این سؤال دشوار است و احتمالاً تنوع و کشف رویکردهای مختلف منطقی است. دلیل اینکه کاربران از ایردراپ ها چشم پوشی نمی کنند، راندمان بالقوه 50 تا 100 برابری آنهاست که در پروتکل های بازده یا پروتکل های کارایی DiFi دیده نمی شود. با این حال، Airdrops همچنان خطرناک است زیرا در بسیاری از موارد توکن پروژه راه اندازی نمی شود.

همانطور که گفته شد، کوری نتیجه می گیرد که یک رویکرد معقول ممکن است شامل ترکیب هر دو استراتژی در هنگام درگیر شدن با برنامه های غیرمتمرکز باشد.

کوری گفت:

بهترین رویکرد برای ترکیب هر دو استراتژی، تعامل با برخی از پروتکل‌های airdrops و مزارع مانند AVNU، MarginFi و Kamino است.

منبع

cryptobriefing.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا