اخبار ارز دیجیتال

استیبل کوین USDT تتر به ارزش بازار تاریخی 100 میلیارد دلاری رسید

بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار بزرگتر شد و تتر به رکورد 100 میلیارد دلاری رسید.

کریپتو استیبل کوین تتر از ارزش بازار 100 میلیارد دلار فراتر رفته و رشد 9 درصدی را نسبت به سال گذشته ثبت کرده است و شکاف بین بزرگترین رقیب بعدی خود، USD Coin را افزایش داده است و طبق داده های CoinGecko، USDT نیز در اوج است. به 100 دلار رسیده است. میلیارد دلار نقطه عطف در 4 مارس، زیرا ارزش بازار بر اساس قیمت های فعلی و عرضه در گردش در نوسان است.

ارزش بازار بیش از 71 میلیارد دلار در مقایسه با نزدیکترین رقیب استیبل کوین خود، USDC صادر شده توسط Circle دارد، که ارزش بازار آن نیز در سال جاری رشد کرده است، نمودار رشد ارزش بازار USDT را در هفت روز گذشته نشان می دهد، از سوی دیگر، تتر هنوز نتوانسته از نقطه عطف 100 میلیارد دلاری در سایر منابع داده مانند CoinMarketCap عبور کند.

ارزش بازار تتر آن را تقریباً همتراز با تیتان نفت و گاز بریتانیا BP و کمی جلوتر از غول تجارت الکترونیک Shopify قرار می دهد. طبق وب سایت آن، تتر یک ارز دیجیتال است که در 14 بلاک چین و پروتکل به دلار آمریکا قیمت دارد. این ارز سومین ارز بزرگ است. ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار پس از اتر و نقش کلیدی را به عنوان یک گزینه مبتنی بر بلاک چین برای معامله گران ارزهای دیجیتال که به دارایی پایدار نیاز دارند، ایفا می کند.

در ماه گذشته، بازار کریپتو به ارزش بازار بیش از 2 تریلیون دلار بازگشته است، به گفته شرکتی که این توکن، همچنین تتر نام دارد، بیت کوین 50 درصد افزایش قیمت داشته و به بالاترین حد در دو سال گذشته رسیده است. یک وام کوتاه مدت به دولت ایالات متحده از هر توکن USDT 1:1 با ذخایر مستقل حسابرسی شده آن که عمدتاً از بازده اسناد خزانه داری ایالات متحده (T Bills) تشکیل شده است.

در سه ماهه چهارم سال 2023، شرکت رکورد سود سه ماهه 2.85 میلیارد دلاری را گزارش کرد که 1 میلیارد دلار آن مربوط به T Bills بود، گزارش سه ماهه چهارم آن نشان داد که دارایی T Bills بیش از 80 میلیارد دلار است و در گذشته این شرکت ادعا کرده بود که به عنوان یکی از بزرگترین خریداران بدهی دولت ایالات متحده در جهان، کیفیت دارایی های تحت حمایت USDT نگرانی هایی را در فضای کریپتو ایجاد کرده است و تتر تلاش هایی را برای کاهش قرار گرفتن در معرض برخی دارایی هایی که دارای ریسک بالاتری هستند انجام داده است. در پایان سال 2022، تتر متعهد شد که وام دادن به ذخایر خود را تا پایان سال 2023 متوقف کند.

این برنامه‌ها هرگز محقق نشدند، با وجود اینکه تتر در پایان سال 2023 4.8 میلیارد دلار وام داشت، اگرچه حدود 1 میلیارد دلار کمتر از ابتدای سال بود، سازمان اعلام کرد وام‌ها کاملاً وثیقه شده‌اند و قول داده است که آنها را تا سال 2024 به صفر برساند. بیش از نیمی از USDT صادر شده در حال حاضر بر روی بلاک چین Tron است، که در گزارش ژانویه سازمان ملل گفته شده است که آن را به گزینه ترجیحی برای کلاهبرداری سایبری و پولشویی مستقر در جنوب شرقی آسیا تبدیل کرده است.

تتر به این گزارش پاسخ داد و مدعی شد که سازمان ملل به همکاری این شرکت با مجریان قانون و قابلیت ردیابی توکن ها اشاره ای نکرده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا