اخبار ارز دیجیتال

اصلاح عمده قیمت بیت کوین در آستانه نصف شدن! چه اتفاقی می افتد

محتوا

  • کاهش قیمت بیت کوین
  • انحلال 500 میلیون دلاری به دلیل کاهش قیمت
  • تاثیر داده های اقتصادی بر بازار ارز دیجیتال
  • توزیع ضرر در بخش memecoin

طی چند ساعت گذشته، بازار ارزهای دیجیتال دستخوش اصلاحات گسترده ای شده است که طی آن قیمت بیت کوین حدود 5 درصد کاهش یافته است. قیمت سایر آلتکوین ها نیز به شدت کاهش یافت و ده آلتکوین برتر بین 6 تا 10 درصد اصلاحات قیمتی را تجربه کردند.

crypro-price-correction- what-next
نمودار قیمت روزانه بیت کوین

کاهش قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در روز دوشنبه 1 آوریل کاهش یافت. شایان ذکر است که در میان چشم انداز امیدوارکننده رویداد نصف شدن بیت کوین آینده، نوسانات اخیر قیمت سرمایه گذاران را نگران کرده است.

در همین راستا علی مارتینز، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال، اطلاعات مهمی در مورد تغییرات احتمالی قیمت ارائه کرد. مارتینز از اهمیت سطح حمایت 68300 دلاری صحبت کرد و تاکید کرد که قیمت ممکن است پس از شکست این حمایت به محدوده 65250 تا 63150 دلار سقوط کند. لازم به ذکر است که این محدوده که 760000 کیف پول حاوی 520000 بیت کوین است، آستانه روانی قابل توجهی برای تعیین جهت آینده قیمت بیت کوین است.تعدیل قیمت کریپرواو همچنین بر اهمیت حمایت صعودی در سطح 70320 دلار برای سوق دادن قیمت بیت کوین به روند صعودی بعدی تاکید کرد.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته با 3.6 درصد کاهش به 66880 دلار رسیده است و حجم معاملات آن با 73 درصد افزایش به 40.5 میلیارد دلار رسیده است.

انحلال 500 میلیون دلاری به دلیل کاهش قیمت

بر اساس داده های Coinglass، بیش از 500 میلیون دلار در موقعیت های معاملاتی پس از افت قیمت نقد شد. از این رقم 414 میلیون دلار مربوط به موقعیت های خرید و 85 میلیون دلار مربوط به موقعیت های فروش است. در همین حال، 66 میلیون دلار از این رقم مربوط به موقعیت های بیت کوین و مابقی مربوط به سایر موقعیت های آلت کوین است.

از سوی دیگر، پلتفرم QCP Capital (QCP Capital) در گزارش اخیر خود به افزایش فعالیت در بازار اختیار معامله اشاره کرده است که طی آن برای ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) قراردادهای اختیار معامله و قراردادهای اختیار فروش قرار می گیرد. فروخته می خرید این روند باعث کاهش قیمت این ارزهای دیجیتال در بازار نقدی و افزایش نوسانات به ویژه برای اتریوم شده است.

در مورد اتریوم، تقاضا برای گزینه های فروش به طور قابل توجهی از تقاضا برای گزینه های تماس فراتر رفت که منجر به برگشت ریسک 5 درصدی در ماه آوریل شد. این واگرایی نشان دهنده یک روند غالب برای حفظ یک روند نزولی در بازار گزینه های اتریوم است و همچنین نشان دهنده احساسات محتاطانه معامله گران در مورد تغییرات احتمالی قیمت در کوتاه مدت است.

تاثیر داده های اقتصادی بر بازار ارز دیجیتال

بر اساس داده های جدید منتشر شده، شاخص دلار که ارزش دلار آمریکا را در برابر ارزهای اصلی فیات اندازه گیری می کند، برای اولین بار در چهار ماه گذشته از مرز 105 عبور کرد و 2.58 درصد رشد چهار هفته ای را ثبت کرد. دلار قوی تر دارایی هایی مانند بیت کوین و طلا را گران تر می کند و به طور بالقوه تقاضا برای آنها را کاهش می دهد. علاوه بر این، ثابت شده است که تقویت مداوم دلار باعث انقباض مالی در سراسر جهان و کاهش اشتهای سرمایه گذاران برای ریسک می شود.

توزیع ضرر در بخش memecoin

طبق گزارش ها، فروش قابل توجهی در بخش memecoin رخ داده است که در چند هفته گذشته در کانون توجه بوده است. Dogecoin (DOGE) در آخر هفته 22 سنت افزایش یافت، اما در زمان نگارش این مقاله با 13 درصد کاهش به 0.1889 دلار رسید.

سایر ممکوین‌ها مانند Shiba Inu (SHIB)، Dog in the Hat (WIF) و سایرین نیز اصلاحات قوی را تجربه کردند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا