اخبار ارز دیجیتال

اصلاح قیمتی گسترده در بازار ارزهای دیجیتال با لیکویید شدن معاملات اهرمی

بازار ارزهای دیجیتال شاهد اصلاح قیمت قابل توجهی بود. بسیاری از توکن های اصلی در 24 ساعت گذشته حداکثر 8 درصد کاهش داشته است.. این کاهش پس از آن اتفاق افتاد که قیمت بیت کوین (BTC) تحت فشار تقویت دلار آمریکا روند صعودی هفته گذشته را معکوس کرد. این رویداد منجر به انحلال (انحلال) بیش از 400 میلیون دلار در موقعیت های خرید شد.

بر اساس اطلاعات دریافتی، بیت کوین 5 درصد سقوط کرد. سایر ارزهای رمزپایه پیشرو، از جمله اتریوم (ETH)، Cardano's ADA (ADA) و بایننس کوین (BNB) با کاهش مشابهی روبرو شدند. سولانا (SOL) پس از رسیدن کوتاه مدت به 200 دلار در روز دوشنبه. با 7 درصد تخفیف به قیمت 185 دلار معامله انجام شد. Dogecoin (DOGE) نیز با کاهش بیش از 8 درصدی مواجه شد. بیت کوین کش (BCH) پس از افزایش 40 درصدی در هفته گذشته، 10 درصد کاهش یافته است، که به دلیل رویداد نصف کردن پاداش استخراج آینده شبکه در 4 آوریل است.

شاخص نقدینگی Coinxo 20 که شامل 20 توکن برتر بازار به استثنای استیبل کوین ها می شود، کمی بیش از 5 درصد سقوط کرد.

هنگام معامله با اهرم (Long)، سرمایه گذاران روی افزایش قیمت دارایی پایه شرط بندی می کنند. در 24 ساعت گذشته بیش از 400 میلیون دلار از این نوع تراکنش ها منحل شد. در همین حال، انحلال فروش اهرمی (کوتاه) تنها 85 میلیون دلار بود. انحلال زمانی اتفاق می افتد که سرمایه گذار سرمایه کافی برای حفظ موقعیت اهرمی خود را نداشته باشد.

تحلیلگران صرافی بیت فینکس در گزارشی گفتند که برخی از سرمایه گذاران بلندمدت دارایی های خود را در هفته گذشته فروختند. پیش بینی هم می کنند بیت کوین در هفته های آینده در محدوده قیمتی مشخصی نوسان خواهد کرد.

آن ها افزودند: «ما شاهد کسب سود استراتژیک در میان دارندگان بلندمدت (دارندگان بیت کوین در 155 روز) هستیم.

Alex Kopecikovich، تحلیلگر ارشد بازار در FxPro، اشاره کرد که بیت کوین در سطح 71000 دلار با مقاومت مواجه استاز آنجایی که بازارهای گسترده تر نسبت به دارایی های ریسک احتیاط نشان می دهند.

کوپسیکوویچ گفت:

منبع: Coinxo

به نظر می رسد بیت کوین در محدوده قیمتی به نوسانات خود ادامه می دهد زیرا فشار فروش ناشی از عرضه راکد قبلی، به ویژه در میان دارندگان بلندمدت (LTH) همچنان باقی می ماند (البته در مقیاس نسبتاً کوچکتر از اوج های قبلی بازار افزایشی).

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا