اخبار ارز دیجیتال

اعتبار سنجی فانتوم ساده تر شد!

شبکه فانتوم اخیراً تغییرات عمده‌ای را در الزام تبدیل شدن به یک گره اعتبارسنجی در شبکه ایجاد کرده است و تبدیل شدن به اعتبارسنجی شبکه را آسان‌تر می‌کند.

با توجه به کوین اکسو و به نقل از Cryptobriefing; شبکه فانتوم اخیراً شرط اعتبار سنجی شبکه خود را از 500000 FTM به 50000 FTM کاهش داده است. هدف از این راه حل که با تایید جامعه این اکوسیستم پیاده سازی شده است، تبدیل شدن به گره اعتبارسنجی برای کاربران و افزایش این گره ها تا حد ممکن است.

یکی از جنبه های کلیدی هر شبکه غیرمتمرکز، تعداد اعتباردهنده ها است. این افراد در واقع وظیفه ناظر هر شبکه را دارند. افزایش تعداد آنها به معنای قدرت بیشتر شبکه در برابر حملات امنیتی است.

با کاهش مقدار شرط بندی برای تبدیل شدن به یک گره اعتبارسنجی فانتوم، انتظار می رود تعداد اعتبارسنجی ها نیز افزایش یابد. به این ترتیب امنیت آن بدون تاثیر بر عملکرد شبکه تقویت خواهد شد. در مکانیزم اجماع فانتوم که به نام Lachesis شناخته می شود، هر اعتبارسنجی به طور جداگانه تراکنش را تأیید می کند و نتیجه آن را با دیگران به اشتراک می گذارد. این سیستم با مکانیسم هایی مانند PoS اتریوم، که در آن همه گره ها برای تایید یک تراکنش کار می کنند، متفاوت است.

با افزایش تعداد گره ها، عملیات پردازش تراکنش سریعتر بین آنها تقسیم می شود. بنابراین، روند پردازش تراکنش ها در شبکه سریعتر می شود. اگر چه در این مورد ممکن است کمی بیشتر طول بکشد تا به اجماع دو سوم گره ها برسیم.

انتظار می رود این تغییرات هیچ تاثیر منفی بر عملکرد شبکه نداشته باشد. با توجه به نیاز به استفاده از سخت افزار با کیفیت بالا و تعداد بیشتر گره ها در فرآیند اجماع، امکان حفظ زمان نهایی تراکنش در تعداد فعلی 1.2 ثانیه وجود دارد. لازم به ذکر است که سهم هر اعتبارسنجی متناسب با حجم سهام آن باقی خواهد ماند. سیاستی که تعادل توزیع برق را برای شبکه حفظ می کند.

به نظر شما این تغییر چه تاثیری بر قیمت فانتوم خواهد داشت؟ نظرتون رو برامون بنویسید

منبع

cryptobriefing.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا