اخبار ارز دیجیتال

افزایش بازار کریپتو برای تایید ETF بیت کوین؛ بررسی وضعیت بازار در آستانه مهمترین رویداد رمزنگاری از سال 1402

بیت کوین و آلت کوین های برتر بالاتر از سطح حمایت مربوطه خود معامله می شوند، در حالی که بازار کریپتو در وضعیت نامطمئنی قرار دارد. تنها یک روز تا تصمیم گیری کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مورد درخواست های شرکت های متقاضی راه اندازی ETF بیت کوین نقطه ای باقی مانده است، معامله گران مشتاقانه منتظر نتیجه نهایی هستند.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، معامله گران ارزهای دیجیتال مشتاقانه منتظر تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) هستند و انتظار می رود این نهاد نظارتی تا 10 ژانویه (20 دسامبر 1402) یک یا چند صندوق قابل معامله در بورس را تایید کند. (ETF) برای بیت کوین.

اگر ETF اسپات بیت کوین تایید شود، چه اتفاقی برای قیمت بیت کوین خواهد افتاد، همچنان یک سوال کلیدی در ذهن معامله گران است. البته تحلیلگران هنوز درباره سرنوشت بازار اختلاف نظر دارند. برخی بر این باورند که تایید نقدی ETF روند صعودی بیت کوین را ادامه خواهد داد، در حالی که برخی دیگر سناریوی سقوط بازار را پس از انتشار این خبر پیشنهاد می کنند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال

صرف نظر از پیامدهای کوتاه مدت قیمت، تایید ETF احتمالا به عنوان یک رویداد صعودی برای سرمایه گذاران بلند مدت تلقی می شود. اگر یک یا چند ETF بیت کوین تاییدیه SEC را دریافت کنند، احساسات کلی پیرامون فضای کریپتو مثبت تر خواهد شد و این امید را ایجاد می کند که برنامه های ETF اتریوم در ایالات متحده نیز در نهایت تایید شوند.

آیا بیت کوین و آلت کوین ها در چند روز آینده فشار خرید بیشتری از سوی معامله گران خواهند داشت؟ سطوح مهم برای نظارت چیست؟ در این مقاله به تحلیل نمودار دو شاخص مهم بازار سهام ایالات متحده یعنی بیت کوین و آلت کوین می پردازیم تا به این سوال پاسخ دهیم.

تجزیه و تحلیل شاخص S&P 500

S&P 500 (SPX) فرآیند اصلاح را از سطح 4793 در 28 دسامبر (7 ژانویه) آغاز کرد که نشان می دهد معامله گران کوتاه مدت ممکن است شروع به برداشت سود خود از بازار کنند.

نمودار روزانه شاخص S&P 500نمودار روزانه شاخص S&P 500
نمودار روزانه شاخص S&P 500

خرس ها این شاخص را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود در 4698 در 4 ژانویه رساندند، اما گاوها هنوز تسلیم نشده اند. خریداران سعی می کنند SPX را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه از دیروز نگه دارند. متحرک نمایی 20 روزه کاهش یافته است و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست بالاتر از محدوده متوسط ​​خود قرار دارد که نشان دهنده ادامه معاملات نزولی در کوتاه مدت است. در ادامه، این شاخص ممکن است برای مدتی بین سطوح 4650 و 4793 در نوسان باشد.

اگر قیمت به زیر سطح 4650 بشکند، نشان‌دهنده شروع یک اصلاح عمیق‌تر به سمت سطح 4541 است. انتظار می‌رود خریداران از این سطح محافظت کنند، زیرا شکستن زیر آن خرس‌ها را در راس بازار قرار می‌دهد. در روند صعودی S&P 500، صعود به بالای سطح 4793 راه را برای صعود احتمالی به سطح 5000 هموار می کند.

تحلیل شاخص دلار آمریکا

شاخص دلار آمریکا (DXY) در 28 دسامبر (7 دسامبر) به بالای سطح حمایت 101 خود رسید و از میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود به 102 در 3 ژانویه (13 دسامبر) صعود کرد.

نمودار روزانه شاخص دلار آمریکانمودار روزانه شاخص دلار آمریکا
نمودار روزانه شاخص دلار آمریکا

این شاخص شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس ها در نزدیکی میانگین متحرک 20 روزه بود. اگر قیمت پایین تر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باشد، نشان دهنده این است که خرس ها گاوها را شکست داده اند. در این صورت، ممکن است شاهد آزمایش مجدد حمایت قوی شاخص دلار در سطح 101 باشیم.

از سوی دیگر، اگر قیمت پس از رسیدن به میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش یابد، نشان دهنده این است که گاوها در تلاش هستند تا این سطح را به حمایت تبدیل کنند. سپس این اندیکاتور سعی می کند به مقاومت 50/104 برسد.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین دیروز به بالای 46000 دلار رسید و خریداران تمام تلاش خود را می کنند تا سطح 45000 دلار را که در گذشته مقاومت قوی در نظر گرفته می شد، برای حمایت تغییر دهند.

نمودار قیمت روزانه بیت کویننمودار قیمت روزانه بیت کوین
نمودار قیمت روزانه بیت کوین

شیب متحرک نمایی 20 روزه در 43409 دلار به تدریج در حال افزایش است و اندیکاتور RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها نسبت به خرس ها برتری پیدا کرده اند. اگر قیمت بالاتر از سطح 44700 دلار بسته شود، جفت BTC/USDT الگوی مثلث صعودی خود را تکمیل خواهد کرد. سپس این جفت می تواند به هدف خود یعنی 49178 دلار و متعاقباً 52000 دلار برسد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط حمایت مثلثی سقوط کند، این دیدگاه صعودی اعتبار خود را از دست خواهد داد. جفت ارز ممکن است تا 40000 دلار سقوط کند و در نهایت به حمایت اصلی خود در 37980 دلار برسد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم

اتریوم در چند روز گذشته محدود شده است و تعدادی معاملات بین 2400 تا 2100 دلار انجام شده است که نشان دهنده عدم تصمیم گاوها و خرس ها است.

نمودار قیمت روزانه اتریومنمودار قیمت روزانه اتریوم
نمودار قیمت روزانه اتریوم

اگر قیمت اتریوم به زیر SMA 50 روزه تثبیت شود، خرس‌ها سعی خواهند کرد جفت ETH/USDT را تا سطح حمایت ثابت آن یعنی 2100 دلار پایین آورند. این سطح در کوتاه مدت حیاتی باقی می ماند و باید به آن توجه کرد زیرا شکستن زیر آن می تواند راه را برای کاهش به سطح 1900 دلار هموار کند.

برخلاف این فرضیه، میانگین متحرک 20 روزه 2266 دلار همچنان به عنوان یک مقاومت مهم در کوتاه مدت در نظر گرفته می شود و عبور از آن می تواند چالشی برای گاوها باشد. اگر خریداران این مانع را برطرف کنند، جفت ارز مذکور می تواند تا مقاومت 2400 دلار افزایش یابد. شکست بالای سطح 2400 دلار و قیمت نزدیک به آن نشان دهنده آغاز مرحله بعدی روند صعودی به سمت 3000 دلار است.

تحلیل قیمت سکه بایننس

بایننس کوین از 327 دلار در 5 ژانویه (15 دسامبر) کاهش یافت و دیروز به زیر میانگین متحرک 20 روزه خود در 297 دلار سقوط کرد که نشان می دهد خرس ها در تلاش برای معکوس کردن روند صعودی هستند.

نمودار قیمت روزانه بایننس کویننمودار قیمت روزانه بایننس کوین
نمودار قیمت روزانه بایننس کوین

اگر قیمت بایننس کوین زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند، احتمالاً فشار فروش افزایش یافته و جفت ارز BNB/USDT ممکن است به خط گردن سقوط کند. این سطح احتمالاً به عنوان حمایت قوی ظاهر می شود، اما انتظار می رود که خرس ها صعودی بالقوه نشان دهند.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باشد، به این معنی است که احساسات مثبت در میان معامله‌گران باقی می‌ماند و زمانی که قیمت پایین می‌آید، خرید می‌کنند. پس از آن، این جفت ارز به تدریج می تواند تا سطح 327 دلار رشد کند.

تحلیل قیمت ریپل

قیمت ریپل در 6 ژانویه (16 دسامبر) به زیر سطح حمایت 0.57 دلار بسته شد و الگوی مثلث نزولی نزولی خود را تکمیل کرد.

نمودار قیمت روزانه ریپلنمودار قیمت روزانه ریپل
نمودار قیمت روزانه ریپل

میانگین متحرک نمایی 20 روزه به سمت 0.60 دلار کاهش می یابد و RSI در منطقه منفی قرار دارد که نشان می دهد خرس ها کنترل بازار را در دست گرفته اند. در روز گذشته، خریداران تلاش کردند تا یک رالی امدادی را آغاز کنند، اما با فروش نزولی شدید بالای سطح 0.57 دلار مواجه شدند.

اگر قیمت زیر سطح 0.57 دلار باقی بماند، فشار فروش ممکن است افزایش یابد و جفت ارز XRP/USDT در این مورد ممکن است به سمت حمایت روانی خود در سطح 0.50 دلار سقوط کند. گاوها باید قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند تا از بازگشت ریپل اطمینان حاصل کنند.

تجزیه و تحلیل قیمت سولانا

جهش صعودی سولانا از میانگین متحرک 20 روزه خود در 96 دلار در 4 ژانویه (14 دسامبر) کوتاه مدت بود و سطوح بالاتر خرس ها را وادار به فروش کرد.

نمودار قیمت روزانه سولانانمودار قیمت روزانه سولانا
نمودار قیمت روزانه سولانا

جفت ارز SOL/USDT به کاهش خود ادامه داد و در 6 ژانویه (16 دسامبر) به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود رسید، اما در یک روند صعودی که اندکی بالاتر از SMA 50 روزه در 79 دلار است. حفظ شده اگر گاوها قیمت سولانا را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، این جفت ارز می تواند به خط روند نزولی خود برسد. این سطح می تواند مقاومت بسیار مهمی در مسیر گاوها باشد.

از جنبه نزولی، خرس ها باید به زیر SMA 50 روزه برسند و برای افزایش فشار فروش، آن را حفظ کنند. در این صورت این جفت ارز می تواند تا سطح 67 دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت کاردانو

خرس ها در 4 ژانویه (14 دسامبر) تلاش کاردانو را برای صعود نزدیک به میانگین متحرک 20 روزه 0.56 دلاری خود ناکام گذاشتند و فروش خود را در 5 ژانویه (15 دسامبر) از سر گرفتند.

نمودار قیمت روزانه کاردانونمودار قیمت روزانه کاردانو
نمودار قیمت روزانه کاردانو

فروش نزولی سنگین کاردانو را به پایین تر از SMA 50 روزه در 0.52 دلار در 7 ژانویه (17 دسامبر) رساند که نشان می دهد فروشندگان کنترل بازار را در دست دارند. گاوها در تلاش هستند تا یک رالی امدادی را از سطح 0.46 دلار شروع کنند، اما ممکن است در EMA 20 روزه با فشار فروش زیادی مواجه شوند.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد و به زیر سطح 0.46 دلار برسد، ممکن است فروش نزولی سرعت بگیرد و جفت ارز ADA/USDT به سطح 37.0 دلار سقوط کند. اگر گاوها قصد دارند از سقوط قیمت جلوگیری کنند، باید به سرعت جفت را به بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه برسانند. در چنین حالتی، کاردانو می تواند به خط پایین خود رشد کند.

تحلیل قیمت بهمن

در 4 ژانویه (14 دسامبر)، بهمن میانگین متحرک 20 روزه 38.09 دلاری خود را رد کرد و پایین آمد، که نشان می دهد خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند.

نمودار قیمت روزانه بهمننمودار قیمت روزانه بهمن
نمودار قیمت روزانه بهمن

فروش نزولی در 5 ژانویه (15 دسامبر) از سر گرفته شد و جفت ارز AVAX/USDT دیروز به حمایت اصلی خود در 31 دلار رسید. انتظار می رود خریداران به شدت از سطح 31 دلار دفاع کنند، زیرا در صورت نقض این حمایت، قیمت می تواند به 24 دلار کاهش یابد.

اگر قیمت Avalanche از سطح فعلی خود افزایش یابد، این جفت به احتمال زیاد تا EMA 20 روزه افزایش خواهد یافت. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، حمایت 31 دلاری در خطر شکسته شدن است. برعکس، حرکت صعودی قیمت از میانگین متحرک 20 روزه نشان می دهد که خرس ها کنترل بازار را از دست داده اند و ممکن است قیمت به 44 دلار برسد.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

شکست گاوها در نگه داشتن Dogecoin بالای 0.08 دلار باعث شده است که خرس ها فشار فروش خود را افزایش دهند.

نمودار قیمت روزانه Dogecoinنمودار قیمت روزانه Dogecoin
نمودار قیمت روزانه Dogecoin

میانگین های متحرک یک متقاطع نزولی را تکمیل کرده اند و RSI در محدوده منفی قرار دارد که نشان می دهد خرس ها هنوز اندکی از گاوها جلوتر هستند. فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سطح 0.07 دلار و سپس به سطح 0.06 دلار برسانند تا گاوها ممکن است وارد عمل شوند.

اولین نشانه افزایش قدرت خرید، شکست بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه 0.09 دلار و بسته شدن قیمت در این مناطق خواهد بود. این می تواند در را برای آزمایش مجدد ناحیه مقاومت 0.10-0.11 دلار باز کند. اگر گاوها این منطقه را بشکنند، جفت ارز DOGE/USDT می تواند به 0.16 دلار برسد.

منبع

cointelegraph.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا