اخبار ارز دیجیتال

افزایش قیمت بیت کوین پس از نیمه چهارم، آیا این افزایش مستمر است؟

هاوینگ چهارم بیت کوین در بعدازظهر روز جمعه 19 آوریل با موفقیت به پایان رسید. طی این رویداد، پاداش استخراج روزانه بیت کوین از 900 به 450 بیت کوین نصف شد. تحلیلگران پیش بینی می کنند که طی 12 ماه آینده و تا سال 2025 شاهد افزایش قابل توجه قیمت ها باشیم.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین با 3.60 درصد افزایش در 24 ساعت گذشته به 64246 دلار رسیده است.

کاهش عرضه بیت‌کوین‌های جدید و همچنین تقاضای بالا برای صندوق‌های قابل معامله در مبادلات بیت‌کوین (ETF)، از عوامل کلیدی در افزایش قیمت محسوب می‌شوند.

با این حال، برخی از بانک‌ها و چهره‌های بزرگ مانند جی‌پی مورگان، دویچه بانک و کوک کی چانگ (مدیرعامل AsiaNext) معتقدند که تاثیر نصف شدن قیمت بیت‌کوین قبلاً لحاظ شده است.

همچنین عواملی مانند سیاست های کلان اقتصادی مانند توقف کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو یا افزایش تنش های سیاسی می تواند بر قیمت بیت کوین تأثیر منفی بگذارد.

هاوینگ همچنین می تواند درآمد شرکت های استخراج بیت کوین را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. زیرا هزینه های عملیاتی آنها ثابت می ماند. البته در صورت ادامه افزایش قیمت بیت کوین، این کاهش درآمد جبران خواهد شد.

در کوتاه مدت، ممکن است شاهد فشار فروش از سوی ماینرها باشیم. زیرا آنها برای جبران ضررهای ناشی از نصف شدن، بیت کوین های خود را می فروشند. با این حال، قیمت بیت کوین تا کنون در سال جاری 65 درصد افزایش یافته است.

سرمایه گذاران بلند مدت می توانند از این فرصت برای خرید بیت کوین در نقاط نزولی استفاده کنند. از لحاظ تاریخی، قیمت بیت کوین در بازارهای صعودی خود به اوج خود رسیده است، معمولا بین 518 تا 546 روز پس از نصف شدن.

بر اساس این مدل، انتظار می‌رود قیمت بیت‌کوین در سپتامبر یا اکتبر ۲۰۲۴ به اوج بعدی خود برسد.بیت کوین-هاوینگ-4-0-یک-موفقیت-آنچه-برای-btc-price-next- اتفاق می افتد-

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا