اخبار ارز دیجیتال

افزایش همبستگی بیت کوین و طلا در سال 2023

بیت کوین و طلا در سال 2023 در بحبوحه ابهامات ژئوپلیتیکی و افزایش نرخ بهره عملکرد قوی داشته اند.

بر اساس تجزیه و تحلیل Fidelity، قیمت بیت کوین از رابطه معکوس قبلی خود با نرخ بهره جدا شد و حتی با افزایش نرخ های بهره جهانی در سراسر جهان، افزایش نرخ بهره بالا تمایل به کاهش تقاضا برای دارایی های ریسک دارد، بیش از دوازده قیمت طلا نیز از همین روست. الگوی ماه گذشته بود، اما سال گذشته شاهد اختلال کامل بیت کوین بود که نه تنها ثابت ماند، بلکه با ادامه افزایش نرخ های بهره واقعی (با کاهش تورم و افزایش بازده اوراق قرضه دولتی با یکی از سریع ترین نرخ های تاریخ) افزایش یافت. ما در این رابطه بودیم، ممکن است این به دلیل یک رویداد خاص باشد، مانند پیش بینی نقطه ای ETP.

اما ما اینطور فکر نمی کنیم، زیرا طلا اخیراً رفتار مشابهی از خود نشان داده است، در سال 2023 طلا نوسانات قابل توجهی را تجربه کرد اما به طور کلی عملکرد قوی در برابر تعدادی از ارزها داشت. ایالات متحده در کل 14.6 درصد رشد داشته است، با عملکرد این دارایی عمدتاً ناشی از ریسک های ژئوپلیتیکی و تقاضای بانک مرکزی است، در حالی که بیت کوین در سال 2023 156 درصد افزایش یافته است.

فیدلیتی خاطرنشان کرد که بیت کوین از نظر تاریخی در دراز مدت با طلا ارتباط نسبی نداشته است، اما این دو اخیراً با افزایش همبستگی افزایش یافته اند. این شرکت سرمایه گذاری در مورد دلایل افزایش همبستگی بین کالاها گمانه زنی کرد و گفت که سرمایه گذاران ممکن است شاهد افزایش کسری مالی در ایالات متحده باشند یا حتی تغییر در نرخ بهره را پیش بینی کنند، ما فقط می توانیم حدس بزنیم که این بازارهای دارایی واقعی چه می گویند، اما یکی توضیح احتمالی این است که هم بیت کوین و هم طلا می گویند که بازار اوراق قرضه ممکن است اشتباه باشد یا هر دو دارایی چیز دیگری مانند کسری های مالی ساختاری و ساختاری ایالات متحده را نشان می دهد، با توجه به اینکه تحقیقات ما نشان می دهد که قیمت بیت کوین به شدت با تورم قیمت مصرف کننده همبستگی ندارد. ، اما این به تورم در خود عرضه پول و موارد مختلف مربوط می شود، شاید بازار بیت کوین در آینده انتظار دارد که فدرال رزرو از طریق بدهی یا نرخ بهره پایین تر پول بیشتری به دست آورد.

تجزیه و تحلیل Fidelity همچنین به محیط عرضه سخت تر برای بیت کوین اشاره کرد زیرا تعداد دارندگان بلندمدت به رکورد 70 درصد رسید. ما فکر می‌کنیم که چند سال اخیر یک بازار نزولی دست‌های بسیار قوی‌ای را از نظر دوره نگه‌داری ایجاد کرده است، حتی در مواجهه با افزایش 160 درصدی بیت‌کوین، ما شاهد حرکت این سکه‌های طولانی‌مدت و ناموجود در واکنش قیمت نبوده‌ایم. برای گرفتن سود

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا