اخبار ارز دیجیتال

افزایش 18 درصدی درآمد مایکروسافت پس از تزریق هوش مصنوعی به سبد فناوری

مایکروسافت و آلفابت با پیشرفت های قابل توجهی در هوش مصنوعی و محاسبات ابری گزارش می دهند زیرا هدف آنها رهبری روندهای هوش مصنوعی در سال 2024 است.

غول های فناوری مایکروسافت و آلفابت مادر گوگل درآمدهای سه ماهه قبلی خود را در 30 ژانویه منتشر کردند که شامل پیشرفت هایی در هوش مصنوعی (AI) و محاسبات ابری و غیره بود. هوش مصنوعی یکی از داغ ترین موضوعات در صنعت فناوری در سال گذشته بوده است. با حجم بازار جهانی 196.6 میلیارد دلار در سال 2023، مایکروسافت و گوگل در سال 2023 از پیشتازان حوزه توسعه هوش مصنوعی بودند که هر دو سطوح بالای خود را به ثبت رساندند.

این گزارش در گزارش درآمد سه ماهه خود اعلام کرد که مایکروسافت رشد فروش پایان سال را گزارش کرده است که ابزارهای هوش مصنوعی آن یک عامل اصلی است و درآمد سپتامبر تا دسامبر با افزایش 18 درصدی سال به سال به بیش از 60 میلیارد دلار رسیده است. چهارم، ساتیا نادلا، رئیس و مدیر عامل مایکروسافت، درباره تکامل هوش مصنوعی مایکروسافت اظهار نظر کرد و گفت که ما از صحبت در مورد هوش مصنوعی به استفاده از هوش مصنوعی در مقیاس حرکت کرده‌ایم و هوش مصنوعی را به هر لایه از پشته فناوری خود تزریق می‌کنیم. ما مشتریان جدیدی به دست می آوریم و به ایجاد مزایا و دستاوردهای جدید در هر بخش کمک می کنیم.

نتایج پایان سال در حالی منتشر شد که مایکروسافت با 3 تریلیون دلار از اپل، با ارزش ترین شرکت سهامی عام جهان، پیشی گرفت و پیشتاز شد. در کنار ارائه‌های هوش مصنوعی، فروش سرویس محاسبات ابری Azure توسط مایکروسافت نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش یافت. با پیش‌بینی تحلیل‌گران صنعت، سود کل سه‌ماهه چهارم این شرکت 33 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت و به 21.9 میلیارد دلار رسید و مایکروسافت با انتشار نسخه حرفه‌ای از هوش مصنوعی چت‌بات Copilot خود وارد سال 2024 شد. کورد، که شامل توانایی ایجاد GPTهای سفارشی و ادغام آفیس است، اما با OpenAI وارد سال جدید شد که در دعوای حق چاپ علیه نیویورک تایمز گرفتار شد.

Alphabet به طور مشابه روی ادغام هوش مصنوعی خود به عنوان محرک کلیدی موفقیت خود در سه ماهه چهارم حساب می کند و ساندار پیچای، مدیر عامل شرکت می گوید که از قدرت جستجو در گوگل و رشد یوتیوب و کلود، که هرکدام در حال حاضر سرمایه گذاری در هوش مصنوعی ما دارند، خوشحال است. و نوآوری ها نتیجه می دهند با ورود به عصر جوزا، بهترین ها هنوز در راه است، درآمد تلفیقی 86 میلیارد دلاری را برای سه ماهه چهارم گزارش کرد که 13 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت. پورات، رئیس و مدیر ارشد سرمایه‌گذاری، گفت: برای سرمایه‌گذاری و حمایت از فرصت‌های رشد جدید. این راه‌اندازی بلندپروازانه در زمینه‌هایی از جمله هوش مصنوعی انجام داده است، در ژانویه 2023 کاهش 6 درصدی نیروی کار جهانی خود را اعلام کرد و تا سپتامبر 2023، شرکت از 182381 کارمند در سرتاسر جهان.

با این حال، گوگل سال را با انتشار یک تولیدکننده ویدیوی متن واقعی هوش مصنوعی جدید به نام Lumiere آغاز کرد که از یک مدل انتشار مکانی-زمانی برای تبدیل متن و تصاویر به ویدیوهای تولید شده توسط هوش مصنوعی در دنیای واقعی با قابلیت ویرایش در صورت درخواست استفاده می‌کند. آهسته. تدریجی

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا