اخبار وب 3

امارات متحده عربی و OKX چارچوبی برای متاورس خودگردان را معرفی کردند

وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در اقتصاد دیجیتال و دفتر برنامه های کاربردی کار از راه دور در مورد “چارچوب گزارش خود مدیریتی Metaverse” در مشارکت عضو برجسته این حوزه منتشر شده این ابتکار پاسخی به نفوذ فزاینده متاورس در بخش‌های مختلف و تقاضای متعاقب آن برای یک الگوی عملیاتی استاندارد است.
این گزارش که توسط وزیر عمر سلطان العلما به همراه وزارت اقتصاد و گردشگری دبی تهیه شده است، پتانسیل عظیم متاورس و نیاز به اجماع جهانی در مورد هنجارهای عملیاتی آن را که در زندگی روزمره ما رایج تر می شود، برجسته می کند. اثرات موجی متاورس را می توان در بسیاری از بخش ها، از جمله تولید، مراقبت های بهداشتی، گردشگری، خرده فروشی و آموزش مشاهده کرد. در حالی که پتانسیل بسیار زیادی وجود دارد، فقدان استانداردهای عملیاتی روشن، مقررات یکپارچه یا یک کد رفتار جهانی چالش مهمی را در این اکوسیستم نوپا ایجاد می کند.
یک ادعای اصلی کاغذ سفید، نیاز حیاتی به همکاری بین‌المللی برای توسعه اصول خودتنظیمی است که از عملیات شفاف، ایمن و اخلاقی در متاورس محافظت می‌کند. با تقویت تعاملات بین دولت ها، صنعت و جامعه مدنی، می توان یک چارچوب حمایتی یکپارچه ایجاد کرد و در همان زمان جایگاه خود را در اقتصاد دیجیتال جهانی تثبیت کرد. “چارچوب خودگردانی مسئول فراجهان” برای بررسی عمومی باز است و به دو زبان انگلیسی و عربی در دسترس است.

بر اساس گزارشی رسمی با عنوان «استراتژی متاورس دبی»، پیش‌بینی می‌کند که دبی را به 10 اقتصاد برتر جهان متاورس ارتقا می‌دهد و پایگاه موجود بیش از 1000 شرکت مبتنی بر بلاک چین و متاورس را تقویت می‌کند. با تقویت نوآوری و همکاری تحقیق و توسعه، هدف این استراتژی گسترش ردپای اقتصادی Metaverse و افزایش خودگردانی Metaverse است و در عین حال اکوسیستم های پیشرفته را از طریق شتاب دهنده ها و انکوباتورها تقویت می کند. علاوه بر این، بر پرورش استعدادها و سرمایه‌گذاری بر روی قابلیت‌های آینده با گسترش پشتیبانی آموزشی Metaverse به توسعه‌دهندگان، سازندگان محتوا و کاربران پلت‌فرم‌های دیجیتال در جامعه Metaverse تأکید دارد.
این استراتژی تاکید می کند ، ایجاد مدل های جدید کار دولتی و پیشرفت های بخش، به ویژه در گردشگری، آموزش، خرده فروشی، دورکاری، مراقبت های بهداشتی و زمینه های قانونی را تشریح می کند. بخش قابل توجهی از استراتژی به تنظیم استانداردهای جهانی برای ایجاد پلتفرم های امن و تسریع پذیرش فناوری های فرافضا با ایجاد زیرساخت ها و مقررات لازم اختصاص دارد. این استراتژی که توسط ستون های فناوری مانند داده، شبکه، رایانش ابری و لبه پشتیبانی می شود، همچنین بر اهمیت استفاده از داده های بلادرنگ، یادگیری ماشین، اینترنت اشیا یا هوش مصنوعی و شبیه سازی بلاک چین برای تقویت فرآیندهای شناختی انسان این به عنوان بخشی از چشم انداز گسترده تر دولت امارات متحده عربی برجسته می شود.

 
این مطلب توسط تیم تحریریه کوین اکسو گردآوری شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا