اخبار ارز دیجیتال

اوراق خزانه داری توکن شده ایالات متحده در سال 2023 به 845 میلیون دلار افزایش یافت

ارزش بازار اوراق قرضه آمریکا از 114 میلیون دلار در ژانویه 2023 به 845 میلیون دلار تا دسامبر افزایش یافت.

با توجه به ردیاب داده‌های دارایی دیجیتال CoinGecko، با حضور شرکت‌های مالی سنتی، اوراق بهادار دولتی توکن شده در ایالات متحده در سال 2023 رشد 641 درصدی را تجربه کرد. در 21 مارس، CoinGecko گزارش سال 2024 خود را با عنوان ظهور دارایی‌های رمزنگاری واقعی منتشر کرد که در آن برجسته شد. CoinGecko گفت که در سال 2023، اوراق قرضه دولتی توکن شده از 114 میلیون دلار در ژانویه به 845 میلیون دلار در پایان سال افزایش یافته است که نشان می دهد توکن های دیجیتال مبتنی بر سهام بلاک چین نشان دهنده خزانه داری ایالات متحده هستند. در یک سال 641 درصد افزایش یافته است.

اوراق بهادار توکن شده، توکن‌های دیجیتالی با پشتوانه RWA مانند سهام و اوراق قرضه هستند، برای مثال صندوق اوراق قرضه کوتاه‌مدت دولتی Ondo ایالات متحده از توکن OUSG برای نشان دادن مالکیت سهمی از صندوق و بازده آن استفاده می‌کند. CoinGecko تاکید کرد که Franklin Templeton Asset Management اکنون به بزرگترین ناشر اوراق قرضه دولتی توکن شده تبدیل شده است و با انتشار 332 میلیون دلار توکن با صندوق On Chain دولت ایالات متحده که 38.6 درصد از بازار را نمایندگی می کند، تبدیل شده است.

فرانکلین تمپلتون یکی از 10 صادرکننده صندوق قابل معامله در بورس (ETF) است که ETF بیت کوین را در ماه ژانویه در ایالات متحده راه اندازی کرد و همچنین در حال رقابت برای راه اندازی ETF اتریوم است که در 12 فوریه در کمیسیون بورس اوراق بهادار ثبت می کند. و اوراق بهادار ایالات متحده، علاوه بر فرانکلین تمپلتون، پروتکل‌های دیگری نیز که به استیبل کوین‌هایی با پشتیبانی اوراق قرضه دولتی ایالات متحده ارائه می‌کنند، محبوبیت پیدا می‌کنند، CoinGecko در گزارش تاکید می‌کند که توکن‌های USDM پروتکل کوهستانی از زمان عرضه آن در سپتامبر 2023 از 26000 دلار به 154 دلار افزایش یافته است. میلیون.

CoinGecko در این گزارش خاطرنشان می‌کند که اوراق بهادار توکن‌شده ایالات متحده بیشتر مبتنی بر شبکه اتریوم است که ۵۷.۵ درصد از توکن‌ها در اتریوم هستند، در همین حال، شرکت‌هایی مانند Franklin Templeton و WisdomTree Prime اوراق بهادار توکن‌شده در Stellar منتشر کرده‌اند که به شبکه متصل هستند. 39 درصد از بازار را به خود اختصاص می دهد، در حالی که اوراق بهادار دولتی توکن شده در سال 2023 منفجر شد، رشد در سال 2024 کاهش یافت، در ژانویه 2024، اوراق بهادار دولتی توکن شده تنها 1.9 درصد رشد کرد، از اول فوریه، ارزش بازار آنها 861 میلیون دلار است، علاوه بر اوراق بهادار دولتی توکن شده. CoinGecko همچنین تاکید کرد که ارزش بازار توکن‌های دارای پشتوانه کالا از اول فوریه به 1.1 میلیارد دلار رسیده است که Tether Gold (XAUT) و PAX Gold (PAXG) 83 درصد از فلزات گرانبها با ارزش بازار توکن شده را تشکیل می‌دهند.

پروژه جدید توکن سازی اورانیوم نیز راه اندازی شده است که امکان بازخرید این فلز گرانبها با توکن های دیجیتال را فراهم می کند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا