اخبار وب 3

اپلیکیشن های Web3 در سال 2023 شاهد رشد 124 درصدی بودند

کیف پول های فعال منحصر به فرد (UAW) برای در سال 2023، بیش از دو برابر شده است.
طبق گزارش 11 ژانویه از پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین تعداد کیف‌پول‌های منحصر به فرد فعال (UAW) در برنامه‌های Web3 در سال 2023 124 درصد افزایش یافت.

در همین نزدیکی، Klaytn و Arbitrum از نظر رشد پیشتاز سال بودند، در حالی که Harmony، Solana و Hive شاهد کاهش کاربران بودند.
UAW اندازه گیری تعداد پورتفولیوهایی است که دارای a همچنین به عنوان یک برنامه غیرمتمرکز (DApp) شناخته می شود، آنها با یکدیگر تعامل دارند.

در سال 2023، برنامه های کاربردی Web3 شاهد رشد 124 درصدی بودند.

در طول سال، به طور متوسط ​​4.2 میلیون UAW روزانه با این برنامه ها تعامل داشتند که بیش از دو برابر تعداد کاربران سال قبل است. محصولات توکن غیرقابل تعویض (NFT) با افزایش 166 درصدی نسبت به سال 2022 پیشتاز هستند، در حالی که تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) با افزایش 112 درصدی در رتبه دوم قرار دارد. بر اساس این گزارش، اپلیکیشن‌های رسانه‌های اجتماعی به لطف استفاده از «پروتکل‌های پیشرفته» خواهند بود ، و Galxe 29 درصد افزایش یافت.

Near، Klaytn و Arbitrum بالاترین نرخ رشد را در بین تمام شبکه های بلاک چین دارند. نزدیک به 1902٪ افزایش، Klaytn 1099٪ و Arbitrum 624٪ ثبت نام. برخی از بهترین برنامه های DA در این شبکه ها شامل پلتفرم پاداش وفاداری Kai-Ching، برنامه تناسب اندام و تبادل غیرمتمرکز Uniswap v3 است.

هارمونی، سولانا و هیو بزرگترین بازنده های سال هستند. UAW Harmony 96 درصد، Solana 76 درصد و Hive 68 درصد سقوط کردند. این گزارش کاهش هماهنگی را به عملکرد پل در ژوئن 2022 و عدم بهبود آن در سال بعد نسبت داد.

سولانا به دلیل ارتباطش با FTX با مشکلات مشابهی روبرو شد. با این حال، سولانا “در ماه های پایانی سال 2023 شاهد بهبودی قابل توجهی بود” که به او اجازه داد تا سال را با ضرر کمتری نسبت به آنچه که در غیر این صورت داشت به پایان برساند.

در مورد شبکه Hive، این گزارش حدس می‌زند که از دست دادن کاربران می‌تواند به دلیل «عدم هدف‌های مالی و در نظر گرفتن ضررهای قابل توجه باشد». به گزارش DappRadar، شبکه میزبان Hive یازدهم این یک برنامه Web3 از UAW است.

این گزارش همچنین تأیید می کند که فعالیت در شبکه های بلاک چین در طول سال گذشته افزایش یافته است. در ماه اکتبر، برنامه رسانه های اجتماعی بیش از 10000 UAW را به شبکه Arbitrum منتقل کرد. در ماه نوامبر، شبکه اتریوم به دلیل افزایش تعداد تراکنش‌های ارسالی، بیش از ۵۴.۳ میلیون دلار کارمزد در یک هفته جمع‌آوری کرد.

 
این مطلب توسط تیم تحریریه کوین اکسو گردآوری شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا