اخبار ارز دیجیتال

اپل استفاده از ChatGPT را برای کارمندان خود ممنوع کرده است

بر اساس گزارشی که وال استریت ژورنال منتشر کرده است، به دنبال شرکت هایی مانند سامسونگ و دیگر غول های فناوری، غول فناوری اپل، استفاده داخلی از چت ربات هوش مصنوعی ChatGPT خود را به دلیل نگرانی های نشت داده ها محدود کرده است.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از decrypt، نگرانی اپل مبنی بر اینکه کارمندان نمی توانند اطلاعات محرمانه شرکت را به درستی مدیریت و افشا کنند، باعث شد این غول فناوری استفاده از ChatGPT را توسط «برخی از کارمندان خود» محدود کند.

در همین راستا، اپل به رقیب خود سامسونگ پیوسته است که استفاده از پلتفرم هوش مصنوعی OpenAI را برای کارمندان خود ممنوع کرده است. قابل ذکر است که OpenAI برنامه رسمی ChatGPT را در روز پنجشنبه در اپ استور منتشر کرد. وال استریت ژورنال یک سند داخلی را بررسی کرد و با افرادی که با تصمیم اپل آشنا بودند صحبت کرد.

چت GPT در فروشگاه App

نگرانی های اپل در مورد چت ربات OpenAI محبوب خود تمام نشده است، اما این شرکت در حال حاضر نگران دستیار برنامه نویسی Github Copilot مایکروسافت است که اخیراً منتشر شده است.

اپل با معرفی دستیار مجازی سیری برای آیفون در اکتبر 2011 گام هایی در زمینه هوش مصنوعی برداشت. در ماه مارس، اپل استارتاپ WaveOne را خریداری کرد که الگوریتم های هوش مصنوعی را برای فشرده سازی ویدئو توسعه می دهد. WaveOne تنها یکی از شرکت های متمرکز بر هوش مصنوعی است که اپل در طول سال ها آن را خریداری کرده است.

با این حال، تیم کوک، مدیر عامل اپل، در گزارش سود سه ماهه دوم این شرکت، هنگام کار با هوش مصنوعی احتیاط کرد.

او گفت:

فکر می کنم فکر کردن به نحوه برخورد با این مشکلات بسیار مهم است.

در اوایل این ماه، گزارش شد که سامسونگ استفاده از ChatGPT را به دلیل نگرانی در مورد انتقال اطلاعات محرمانه شرکت به پلتفرم OpenAI و سوء استفاده احتمالی توسط رقبا، محدود کرده است.

سامسونگ هشدار داد داده‌های ارسال شده به پلتفرم‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT، Google Bard و Bing در سرورهای خارجی ذخیره می‌شوند و ممکن است بازیابی یا حذف آن دشوار باشد. سامسونگ کارکنان خود را تهدید کرد و به آنها هشدار داد که در صورت تخطی از این سیاست، اخراج خواهند شد.

اپل و سامسونگ به لیست رو به رشدی از شرکت ها و دولت ها در سراسر جهان پیوستند که استفاده از ChatGPT را محدود یا ممنوع کرده اند، از جمله JPMorgan Chase، Verizon، Northrop Grumman و Amazon.

چت اپل و JPTچت اپل و JPT

در ماه آوریل، OpenAI به‌روزرسانی‌هایی را برای ChatGPT منتشر کرد که کنترل‌های حریم خصوصی بهتری را پس از ابراز نگرانی مقامات ایتالیا، آلمان، فرانسه و کانادا در مورد این پلت فرم ارائه می‌کرد. ایتالیا آنقدر در مورد این موضوع جدی بود که ChatGPT را در همان ماه، قبل از اجرایی شدن به‌روزرسانی حریم خصوصی شرکت، در این کشور ممنوع کرد. اما پس از اجرای آپدیت ها، این ممنوعیت حذف شد.

سناتورهای آمریکایی مایکل بنت و پیتر ولش روز پنجشنبه قانون کمیسیون پلتفرم های دیجیتال را برای ایجاد یک آژانس فدرال برای نظارت بر هوش مصنوعی و پلت فرم های دیجیتال معرفی کردند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که گروهی از کارشناسان هوش مصنوعی – از جمله مدیر عامل OpenAI سم آلتمن – خواستار مقررات فدرال و استانداردهای ایمنی شدند.

آقای بنت در بیانیه ای گفت:

فناوری با چنان سرعتی در حال حرکت است که کنگره هرگز قادر به ادامه آن نخواهد بود. ما به یک آژانس فدرال اختصاصی نیاز داریم تا در کنار مردم آمریکا بایستد و اطمینان حاصل کند که ابزارهای هوش مصنوعی و پلتفرم های دیجیتال به نفع جامعه کار می کنند.

منبع

رمزگشایی

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا