اخبار ارز دیجیتال

اپل 30 درصد کمیسیون برای فروش NFT می خواهد

در بررسی جدید قوانین App Store، اپل شک و تردیدهای مربوط به توکن‌های NFT و مبادلات ارزهای دیجیتال را برطرف کرد.

به گفته کوین اکسو و به نقل از Cointelegraph، قوانین جدید نحوه جمع‌آوری کمیسیون از فروش توکن‌های NFT را روشن می‌کند. روش فهرست بندی اپلیکیشن های صرافی ارز دیجیتال نیز ذکر شده است.

در یک به‌روزرسانی خط‌مشی App Store که در ۲۴ اکتبر منتشر شد، اپل به برنامه‌ها اجازه داد تا توکن‌های NFT را از طریق پرداخت درون‌برنامه بفروشند، اما برنامه‌ها را از ارائه هرگونه اقدامی غیر از نمایش NFT برای توکن‌هایی که از طریق دیگری خریداری شده‌اند، جلوگیری کرد.

این خط‌مشی به برنامه‌ها اجازه می‌دهد تا با استفاده از پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای و خدماتی مانند NFT Mint، توکن‌های NFT را فهرست و انتقال دهند.

اما این شرکت فناوری بر سیاست «مالیات اپل» خود اصرار دارد. طبق این قانون، تمامی پرداخت ها باید درون برنامه ای انجام شود و اپل 30 درصد کارمزد دریافت می کند.

برنامه‌ها از شامل دکمه‌ها، پیوندهای خارجی و سایر عناصری که به کاربران اجازه می‌دهند محدودیت‌های فروشگاه App را دور بزنند، ممنوع است. همچنین استفاده از مکانیسم هایی مانند کدهای QR، ارزهای دیجیتال و کیف پول هایی که می توانند برای انتشار محتوا یا عملکرد جدید در برنامه استفاده شوند، ممنوع است.

کمیسیون اپل 30٪ است، در حالی که فروشگاه هایی مانند OpenC و Magic Eden به طور متوسط ​​فقط 2.5٪ دریافت می کنند.

در پاسخ به این سیاست، Magic Eden خدمات خود را از اپل استور خارج کرده است و فروشگاه های دیگر فقط امکان مشاهده NFT ها را برای کاربران خود مجاز کرده اند.

دستورالعمل های اپل استفاده از ارزهای رمزنگاری شده را برای پرداخت های درون برنامه ای ممنوع می کند و فقط پرداخت های ارز فیات معتبر و کارت های اعتباری و نقدی پذیرفته می شود.

این سیاست جدید سیاست قبلی اپل را در مورد برنامه های کاربردی در صرافی های دیجیتال مانند Binance و Coinbase تغییر نمی دهد. طبق سیاست قبلی، هیچ کمیسیونی برای تراکنش های کاربران در این صرافی ها دریافت نمی شود. اما این سیاست ایجاب می کند صرافی ها فقط در کشورها و مناطقی که مجوزهای لازم را دریافت کرده اند، خدمات ارائه دهند.

منبع

کوین تلگراف

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا