اخبار ارز دیجیتال

اکوسیستم بیت کوین با ارزهای دیجیتال و پروتکل های جدید تقویت می شود

سود ماینرهای بیت کوین تا حدی به دلیل افزایش کارمزدهای زنجیره ای به بالاترین حد خود رسید.

بر اساس گزارش تحقیقاتی 15 دسامبر در مورد صرافی ارزهای دیجیتال Bitget که توسط کوین تلگراف مشاهده شد، اکوسیستم بیت کوین شاهد بهبود چشمگیری بود زیرا ارزش بازار توکن های BRC 20 کمی پس از اختراع آنها در ژانویه از 4 میلیارد دلار گذشت. درصد در ماه آگوست به 19.57 درصد در نوامبر رسید، در حالی که درآمد روزانه استخراج پاداش بلاک از 40 میلیون دلار در نوامبر فراتر رفت، دارایی دیجیتالی همنام از سال تا به امروز 161 درصد رشد داشته است.

توکن‌های BRC 20 که توسط توسعه‌دهنده بیت‌کوین، کیسی راترمور در ژانویه اختراع شد و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پیشرفت‌های فناوری در بلاک چین 15 ساله مورد ستایش قرار گرفت، بیت کوین Ordinals یک سیستم شماره‌گذاری است که یک عدد منحصر به فرد به هر ساتوشی یا 1/100 میلیونیم اختصاص می‌دهد. بیت کوین توزیع می شود و امکان ردیابی و انتقال را فراهم می کند، همراه با فرآیند ضبط که لایه ای از داده ها را به هر ساتوشی اضافه می کند، کاربران می توانند دارایی های دیجیتال منحصر به فرد را در بلاک چین بیت ایجاد کنند.

توکن Ordinals (ORDI)، اولین ممکوین ایجاد شده از طریق استاندارد BRC 20 اما به خود پروتکل Ordinals مرتبط نیست، در حال حاضر دارای ارزش بازار 1.34 میلیارد دلاری است، در همین حال محققان همچنین به دنبال ظهور سایر استانداردهای توکن بیت کوین مانند ARC هستند. 20 Protocol Atomics به عنوان ارزش افزوده به اکوسیستم بیت کوین ذکر شده است. کوچکترین واحد صدور دارایی، این امکان را به دارایی های Atomicals می دهد تا بدون اتکا به یک مرتب کننده شخص ثالث، تاریخچه انتقال کامل را ردیابی کنند.

پروتکل اتمی در حال حاضر شامل توکن‌های ARC، 20 توکن غیرقابل تعویض، نام‌های دامنه بیت‌کوین معروف به قلمرو و ذخیره‌سازی شی داده‌ای روی زنجیره به نام «مکان‌های مجموعه» است. هزینه پروتکل اتمی در مجموع 55.8 BTC (2.4 میلیون دلار) است محققان نوشتند. مجموع منتاژ این پروتکل 2.69 درصد از کل ضربات Ordinals است. علیرغم هزینه های بالا، تقاضای زیادی در جامعه برای استخراج توکن BRC 20 وجود دارد. محققان با استفاده از نمونه memecoin SATS، خاطرنشان می کنند که SATS به طور کامل در 24 سپتامبر با 21,107,258 ضرابخانه و 36,061 دارنده، علیرغم هزینه بیش از 15 استخراج شد. میلیون دلار.

در پیش بینی های خود برای سال 2024، محققان به این نتیجه رسیدند که راه حل های لایه دوم مانند شبکه لایتنینگ به عنوان بزرگترین پایه فنی برای پشتیبانی از پذیرش پرداخت های بیت کوین در مقیاس بزرگتر عمل می کند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا