اخبار ارز دیجیتال

اگر این الگوی تاریخی تکرار شود، قیمت بیت کوین 40 درصد کاهش خواهد یافت.

یک تحلیلگر معروف ارز دیجیتال هشدار داده است که اگر الگوی تاریخی بیت کوین تکرار شود، قیمت آن می تواند شاهد یک حرکت اصلاحی عمیق باشد. اما با توجه به چرخه های 4 ساله بیت کوین، روند صعودی ممکن است تا پایان سال 2025 ادامه یابد.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از Dailyhodl، علی مارتینز، یک معامله گر بازار مالی، به 38700 دنبال کننده خود در پلتفرم رسانه اجتماعی X گفت که بیت کوین پس از بهبودی از بازار نزولی قبلی همچنان به دنبال عقب نشینی قابل توجهی است.

به گفته مارتینز، بیت کوین پس از رالی چشمگیر 2016 و 2019 به الگوی مشابهی دست یافته است.

مارتینز گفت:

در سال‌های 2016 و 2019، پس از رسیدن به کف در بازار، اولین اصلاح عمده بیت کوین زمانی رخ داد که به سطح نشانگر فیبوناچی 0.786% اصلاحی رسید. بر اساس این الگو، اگر تاریخ تکرار شود، بیت کوین می تواند تا سطح 50000 دلار قبل از تجربه یک اصلاح 40 درصدی افزایش یابد.

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین

اگر همین الگو ادامه یابد، اصلاح 40 درصدی از سطح 50000 دلار می‌تواند منجر به کاهش قیمت بیت کوین به 30000 دلار شود.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت 42702 دلار معامله می شود.

در حالی که مارتینز درباره یک اصلاح بزرگ احتمالی برای بیت کوین هشدار می دهد، دیدگاه او در مورد بزرگترین دارایی ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار در بلندمدت مثبت است. مارتینز می گوید که بر اساس چرخه نصف شدن بیت کوین، بازار صعودی ارز دیجیتال تا پایان سال 2025 ادامه خواهد داشت.

رویداد نصف کردن، که پاداش استخراج کنندگان بیت کوین را به نصف کاهش می دهد، برای آوریل 2024 (آوریل 1403) برنامه ریزی شده است. از نظر تاریخی، این رویداد با آغاز بازارهای صعودی بیت کوین نیز همزمان بود.

مارتینز همچنین افزود:

بیت کوین در چرخه های چهار ساله مرتبط با رویدادهای نصف کردن رفتار می کند، الگویی که اغلب منعکس کننده تغییرات در قیمت آن است. از نظر تاریخی، این به معنای سه سال روند صعودی و به دنبال آن یک سال اصلاح است. طبق این چرخه، بیت کوین در یک روند صعودی قرار دارد و احتمالا تا دسامبر 2025 (آذر 1404) ادامه خواهد داشت!

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین

منبع

dailyhodl.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا