اخبار ارز دیجیتال

این 4 سیگنال نزولی نشان دهنده افت قیمت ریپل است

گاوهای ریپل باید برای یک دوره نزولی بالقوه در هفته های آینده آماده شوند. حداقل چهار شاخص فنی، بنیادی و مشابه به یک روند نزولی برای XRP اشاره می کنند.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، اولین شاخصی که به کاهش احتمالی قیمت ریپل اشاره می کند، الگوی پرچم نزولی است.

پرچم نزولی یک الگوی ادامه روند نزولی است که با یک مستطیل کوچک و شیب دار به سمت بالا مشخص می شود. این مستطیل توسط خطوط موازی و بر خلاف روند نزولی قیمت تشکیل خواهد شد. این الگو زمانی کامل می شود که قیمت قاطعانه خط روند پایین کانال خود را بشکند و به اوج روند نزولی غالب سقوط کند.

از 30 ژانویه، XRP نزدیک به خط روند پایین الگوی پرچم نزولی خود حرکت کرده است، که نشان دهنده شکست به زیر آن سطح است. در همین حال، شاخص قدرت نسبی ریپل (RSI) نیز در بازه زمانی هفتگی در نزدیکی سطح 40 قرار دارد. این سطح در شاخص RSI قلمرو خنثی در نظر گرفته می شود که از احتمال کاهش بیشتر قیمت پشتیبانی می کند.

نمودار قیمت هفتگی XRP/USD
نمودار قیمت هفتگی XRP/USD

بنابراین، شکست قاطع خط روند پایین تر این الگوی پرچم این خطر را به همراه دارد که قیمت XRP در ماه می یا ژوئن به 0.24 دلار سقوط کند. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت توکن ریپل حدود 55 درصد از سطح فعلی خود کاهش می یابد.

نهنگ ها XRP را در بازار رها می کنند

XRP در آستانه شکست پرچم نزولی قرار دارد و طبق داده های ارائه شده توسط Whale Alert، این با جریان های قابل توجه XRP همزمان شده است. اخیراً صدها میلیون ریپل به بیت استمپ و سایر صرافی‌های ارزهای دیجیتال سرازیر شده است.

در میان این نقل و انتقالات، ریپل در 30 ژانویه (10 بهان) 75.24 میلیون دلار توکن XRP را به یک کیف پول ناشناخته منتقل کرد. این انتقال احتمالاً بخشی از انتشار ماهانه توکن‌های ریپل از حساب سپرده این شرکت بوده است.

انتقال مقادیر زیادی XRP به صرافی ها و کیف پول های ناشناختهانتقال مقادیر زیادی XRP به صرافی ها و کیف پول های ناشناخته
انتقال مقادیر زیادی XRP به صرافی ها و کیف پول های ناشناخته

زمان انتقال توکن های ریپل به صرافی ها نیز جالب است زیرا همزمان با یک تغییر عمده در توزیع XRP است.

همچنین کاهش قابل توجهی در ذخایر XRP نهنگ هایی که بین 100 میلیون تا 1 میلیارد توکن دارند (موج سبز) وجود دارد. اما از سوی دیگر میزان دارایی واحدهایی که بیش از 1 میلیارد توکن دارند (موج سیاه) افزایش یافته است که می تواند مربوط به حساب صرافی های کریپتو باشد.

تخصیص تامین XRPتخصیص تامین XRP
تخصیص تامین XRP

نهنگ های با 10 تا 100 میلیون XRP (موج قرمز) پس از کاهش نهنگ های با سرمایه 100 میلیون تا 1 میلیارد توکن XRP، دارایی خود را افزایش دادند.

تخصیص تامین XRPتخصیص تامین XRP
تخصیص تامین XRP

این نشان می دهد که نهنگ ها ذخایر ریپل را می فروشند یا دوباره توزیع می کنند.

الگوی شکستن صلیب مرگ، سر و شانه به سمت پایین

با توجه به تلاقی دو شکل فنی نزولی در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر، خطر کاهش بیشتر قیمت XRP وجود دارد.

اول، EMA 50 روزه ریپل (50 EMA – موج قرمز) احتمالا EMA 200 روزه (موج آبی) را می شکند و به اصطلاح “صلیب مرگ” را تشکیل می دهد. صلیب مرگ توسط معامله گران و تحلیلگران سنتی یک سیگنال نزولی در نظر گرفته می شود.

به عنوان مثال، در دسامبر 2021 (آذر 1400)، یک ضربدر مرگ در نمودار روزانه XRP شکل گرفت، پس از آن قیمت ریپل نزدیک به 65٪ کاهش یافت، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

نمودار قیمت روزانه XRP/USDنمودار قیمت روزانه XRP/USD
نمودار قیمت روزانه XRP/USD

دوم، XRP به زودی یک الگوی سر و شانه (H&S) در نمودار روزانه خود ترسیم خواهد کرد.

الگوی سر و شانه یک الگوی معکوس روند صعودی به نزولی است که با بالا (شانه)، سپس بالا (سر) بالاتر و بالا پایین دیگر (شانه) مشخص می شود. تمام این تاپ های قیمتی بالای یک خط حمایت مشترک به نام خط گردن تشکیل می شوند.

تحلیلگران قیمت هدف الگوی سر و شانه را با اندازه گیری حداکثر فاصله بین سر و خط گردن تعیین می کنند. سپس این فاصله را از نقطه ای که قیمت خط گردن را به پایین می شکند ادامه می دهند.

با اعمال این فرمول فنی روی الگوی سر و شانه ریپل، قیمت هدف حدود 0.34 دلار برای XRP محاسبه می شود که نشان دهنده نزولی 30 درصدی نسبت به سطوح فعلی است. پیش بینی می شود در صورت تایید این الگو، قیمت تا مارس یا آوریل (اسفند امسال یا آوریل سال آینده) به 0.34 دلار برسد.

نمودار قیمت روزانه XRP/USD با الگوی H&Sنمودار قیمت روزانه XRP/USD با الگوی H&S
نمودار قیمت روزانه XRP/USD با الگوی H&S

هنوز منتظر ETF نقطه ای برای ریپل نباشید

تحلیلگران نسبت به تایید صندوق قابل معامله ریپل (ETF) چندان خوشبین نیستند که می تواند تقاضا برای XRP در برابر بیت کوین یا اتریوم را کاهش دهد.

پرونده جاری بین ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مهمترین دلیل این امر است. در همین حال، هیچ ETF آتی ریپل در ایالات متحده راه اندازی نشده است، که احتمال تایید نسخه نقدی این صندوق ها را بسیار بعید می کند.

به گفته تاونسند لنسینگ، مدیر محصول در CoinShares، حتی بررسی Spot Ripple ETF منوط به این است که SEC توکن XRP را به عنوان یک امنیت طبقه بندی نکند. در حال حاضر چنین سناریویی بعید به نظر می رسد.

منبع

cointelegraph.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا