اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی قزاقستان موفقیت های آزمایشی تنگه دیجیتال ، مراحل بعدی را بررسی می کند

از این تنگه دیجیتالی برای همه چیز استفاده شده است ، از ناهار رایگان مدارس گرفته تا توکنیزه کردن طلا و چیزهای دیگری هم در راه است.

تنگه دیجیتال ، ارزدیجیتال بانک مرکزی قزاقستان (CBDC) پس از یک پروژه آزمایشی یک ماهه موفقیت آمیز اعلام شد ، مجموعه ای از پیشرفت های تجاری ، نظارتی و فنی برای آن در سال 2024 در نظر گرفته شده است ، در طول اجرای آزمایشی خود ، تنگه دیجیتال برای ارائه ناهار رایگان به دانش آموزان مدرسه در آلماتی از طریق کارت محلی Onay که در اصل برای استفاده در سیستم حمل و نقل طراحی شده بود استفاده شد ، اپراتور سیستم پستی کازپست به عنوان واسطه این تراکنش ها عمل می کرد.

کارت های پلاستیکی برای اعضای گروه های متمرکز توسط چهار بانک محلی به همراه ویزا و مسترکارت صادر شد ، این کارت ها به کاربران امکان خرید حضوری یا آنلاین و برداشت پول نقد از دستگاه های خودپرداز را می دادند ، تاجر شرکت کننده این گزینه را داشت که تنگه دیجیتال را بپذیرد یا آنها را به تنگه غیر نقدی تبدیل کند و با تبدیل تنگه دیجیتال ، آنها در نقاط فروش و سیستم های QR موجود ادغام شدند. این کارت ها در سراسر قزاقستان و خارج از آن کاربردی بودند ، این گزارش ادعا کرد که این سطح از قابلیت همکاری اولین بار برای یک CBDC بود.

سایر آزمایش‌های انجام‌شده با تنگه دیجیتال شامل پرداخت‌های فرامرزی از طریق سوئیفت و صدور استیبل کوین‌های با پشتوانه CBDC در پلتفرم‌های Binance و KASE بود ، تنگه دیجیتال برای توکن کردن طلا استفاده شد ، مالیات بر ارزش افزوده با استفاده از یک قرارداد هوشمند جمع‌آوری شد و حرکتی برای کسب درآمد آزمایشی شد ، بانک ملی قزاقستان و شرکت ملی پرداخت قزاقستان (NPCK) نهادی که در ماه سپتامبر برای مدیریت CBDC ملی تاسیس شد ، فهرست بلندبالایی از اهداف برای سال 2024 دارند از جمله افزایش تعداد بانک‌های واسطه و توسعه بیشتر برنامه‌های مالی غیرمتمرکز.

آژانس‌ها امیدوارند تراکنش‌های آفلاین را در مقیاس انجام دهند ، که به طور چشمگیری گنجاندن مالی در کشور را افزایش می‌دهد ، زیرا اتصال به اینترنت در برخی مناطق محدود است ، آنها همچنین مشارکت در پروژه های پرداخت فرامرزی را افزایش خواهند داد ، قزاقستان یک ناظر در پروژه mBridge است ، آنها همچنین اهداف نظارتی و قانونی دارند که باید به طور همزمان اجرا شوند و امیدوارند امنیت تنگه دیجیتال و سرعت پردازش را افزایش دهند.

مدیر عامل NPCK ، بینور ژالنوف در مصاحبه ای که در آستانه انتشار گزارش پخش شد ، اطمینان داد که تنگه دیجیتال برای نظارت بر کاربران استفاده نخواهد شد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا