اخبار ارز دیجیتال

بانک های بزرگ SEC را برای یک اقدام شیرین ETF بیت کوین ضربه زدند

انجمن های بانکی می گویند که بانک های ایالات متحده به طور آشکاری به عنوان حافظ دارایی های بیت کوین ETF غایب هستند، علیرغم این واقعیت که آنها این نقش را برای سایر ETP ها ایفا می کنند.

بانک‌ها و مؤسسات مالی بزرگ در ایالات متحده، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را تحت فشار قرار می‌دهند تا تعریف خود را از دارایی‌های کریپتو تغییر دهد، که می‌تواند به آنها اجازه دهد نقش بزرگ‌تری در کریپتو ایفا کنند، مانند ایفای نقش به عنوان نگهبان. اخیراً، در 14 فوریه، ائتلافی از گروه‌های تجاری متشکل از مؤسسه سیاست بانکی، انجمن بانکداران آمریکا، انجمن خدمات مالی و انجمن صنعت اوراق بهادار و بازارهای مالی شکایت خود را در نامه‌ای به گری گنسلر، رئیس SEC تسلیم کردند.

این گروه تأیید اخیر محصولات قابل معامله در مبادلات بیت کوین در ایالات متحده را برجسته کرد و خاطرنشان کرد که بانک های ایالات متحده به عنوان متولی دارایی در محصولات تأیید شده غایب هستند. کمیسیون اخیراً 11 ETP بیت کوین نقطه ای را تأیید کرد که به سرمایه گذاران اجازه می دهد از طریق یک قانون تنظیم شده به این طبقه دارایی دسترسی داشته باشند. محصول، اما موسسات بانکی که به عنوان نگهبان دارایی عمل می کنند، به طور آشکاری در محصولات تایید شده غایب هستند، نقشی که آنها به طور منظم برای اکثر ETP های دیگر ایفا می کنند.

در این نامه از SEC خواسته شده است تا تغییراتی را در بولتن حسابداری کارکنان شماره 121 (SAB 121) صادر شده در مارس 2022، که راهنمایی در مورد تعهدات گزارش دهی برای دارایی های رمزنگاری شده ارائه می دهد، در نظر بگیرد، آنها اظهار داشتند که دو سال از صدور دستورالعمل می گذرد و وجود دارد. چندین رویداد مرتبط در این دوره رخ داده است، از جمله تصویب ETF های بیت کوین، دستورالعمل جاری که بانک ها را ملزم می کند دارایی های رمزنگاری شده را در ترازنامه خود نگه دارند، که هزینه بر است و توانایی آنها را برای ارائه خدمات نگهبانی کریپتو در مقیاس محدود می کند، گروه اکنون خواسته است. SEC تعریف دارایی‌های رمزنگاری شده در SAB 121 را محدود می‌کند تا دارایی‌های سنتی ثبت‌شده در بلاک چین را حذف کند، که مانع از آن می‌شود دارایی‌هایی مانند سپرده‌های توکن‌شده مشمول دستورالعمل‌های رمزنگاری سخت‌گیرانه باشند.

آنها همچنین می‌خواهند بانک‌ها را از الزامات ترازنامه معاف کنند، اما الزامات افشا را حفظ می‌کنند و به آنها اجازه می‌دهد در برخی از فعالیت‌های رمزنگاری و در عین حال شفافیت برای سرمایه‌گذاران شرکت کنند. اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، خلاصه کرد که بانک‌های ایالات متحده که از نقش‌های کلیدی در صندوق‌های ETF بیت‌کوین خارج می‌شوند، لحن مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال در واشنگتن را تغییر داده است و دیگران گفتند این نشانه آشکاری است که بانک‌ها علاقه‌مند به پیوستن به بخش مالی دیجیتال هستند. در همین حال، نویسنده خبرنامه هفتگی بیت‌کوین TheBitcoin Therapist، دستورالعمل‌های نگهداری دارایی‌های دیجیتال را اصلاح می‌کند.

بانکداران عصبانی هستند که نمی توانند ETF بیت کوین را برای مشتریان خود نگه دارند، Q1 FOMO در حال حاضر آنها را دیوانه کرده است، داده های اولیه Farside نشان می دهد که کل جریان ورودی به ETF های بیت کوین تازه راه اندازی شده علیرغم افزایش خروج از Grayscale اخیراً از 4 میلیارد دلار گذشته است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا