اخبار ارز دیجیتال

بایدن در پیشنهاد بودجه جدید مالیات 30 درصدی ماینینگ کریپتو را احیا می کند

سناتور آمریکایی سینتیا لومیس گفت که اگرچه این نشان می دهد که دولت نسبت به ارزهای دیجیتال خوشبین است، اما مالیات 30 درصدی جایگاه این صنعت را در کشور از بین خواهد برد.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، ایده مالیات 30 درصدی بر برق مصرفی توسط ماینرهای کریپتو را در پیشنهاد بودجه سال 2025 خود در سند خزانه داری ایالات متحده با عنوان مروری بر پیشنهادهای درآمد سال مالی 2025 دولت احیا کرد. وزارت دارایی می نویسد که قوانین فعلی با دارایی های دیجیتالی به جز اظهارنامه های دلالی و تراکنش های نقدی سروکار ندارند، به همین دلیل است که دولت می خواهد مالیات غیرمستقیم (مالیاتی که بر کالاهایی مانند سوخت اخذ می شود) بر استخراج دارایی های دیجیتال اعمال کند. از منابع رایانه ای استفاده می کند. خواه متعلق به شرکت باشد یا توسط دیگران استخدام شده باشد، برای استخراج دارایی های دیجیتال مشمول مالیات غیرمستقیم معادل 30 درصد هزینه برق مصرفی در استخراج دارایی های دیجیتال خواهد بود.

در صورت اجرا، شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال باید میزان و نوع برق مصرفی خود را گزارش دهند، علاوه بر این، شرکت‌ها باید ارزش برق مصرفی را در صورت خرید خارجی گزارش دهند، در همین حال، ماینرهایی که ظرفیت محاسباتی را اجاره می‌کنند باید ارزش برق مصرفی را به سازمان گزارش دهند. شرکتی که ظرفیت را به آنها اجاره داده است، سپس ارزش به عنوان پایه مالیاتی عمل می کند.

براساس اعلام دولت، این پیشنهاد برای سال‌های مالیاتی پس از 31 دسامبر 2024 قابل اجرا خواهد بود و دولت این مالیات را در سه مرحله، در سال اول 10 درصد، در سال دوم 20 درصد و در سال سوم 30 درصد معرفی می‌کند. این مالیات همچنین شامل شرکت‌های استخراج ارز دیجیتالی می‌شود که برق خود را تولید می‌کنند. شرکت هایی که برق را از شبکه تولید یا دریافت می کنند باید 30 درصد مالیات بر هزینه تخمینی قبض برق خود بپردازند.

پیر روچارد، معاون تحقیقات شرکت استخراج بیت کوین Riot Platforms، تاکید کرد که حتی کسانی که از انرژی خورشیدی یا بادی استفاده می کنند نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت، روچارد معتقد است که این ترفندی برای سرکوب بیت کوین و راه اندازی یک بانک مرکزی ارز دیجیتال (CBDC) است. به گزارش لومیس، سناتور سینتیا لومیس مخالفت خود را با پیشنهاد مالیات X ابراز کرد. درصد شهرت این صنعت را در ایالات متحده از بین خواهد برد. این اولین باری نیست که دولت بایدن 30 درصد مالیات بر برق مصرفی استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال وضع می‌کند. در 9 مارس 2023، بایدن در پیشنهاد بودجه سال 2024 خود تلاش مشابهی را برای مالیات استخراج‌کنندگان انجام داد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا