اخبار ارز دیجیتال

با تایید ETF بیت کوین چه چیزی در بازار ارزهای دیجیتال تغییر خواهد کرد؟

در حالی که 3 روز تا اعلام نظر نهایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار درباره ETF بیت کوین باقی مانده است، گمانه زنی ها درباره سرنوشت بازار ارزهای دیجیتال پس از رد یا تایید احتمالی این درخواست ها به اوج خود رسیده است. در این مقاله ضمن اشاره به آخرین وضعیت بیت کوین، به گفتگوی دو مقام بلندپایه بورس آمریکا در این مورد نیز نگاه می کنیم.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از bitcoinsistemi، بیت کوین طی شبانه روز گذشته شاهد نوسانات صعودی بوده و با حمایت گاوها، قیمت آن بار دیگر از 44000 دلار عبور کرده است. شاخص ترس و طمع بیت کوین اکنون ۷۱ است طمع افراطی اما بررسی ارزش بازار بیت کوین فشار برای خرید را ثابت نمی کند.

ارزش بازار این ارز دیجیتال هنوز حدود 863 میلیارد دلار است و بر این اساس تسلط بیت کوین 53.45 درصد است. سرگردانی و بی طرفی نسبی وضعیت بیت کوین کاملا مشهود است و پادشاه کریپتو منتظر رای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برای تعیین روند قیمت است. کاهش حجم نقدینگی موید آن است که معامله گران و سرمایه گذاران در شرایط کنونی تا حدودی روی عصا هستند و قیمت در ثبات نسبی قرار دارد. در 24 ساعت گذشته، 43268 معامله گر در مجموع 64.88 میلیون دلار در موقعیت های معاملاتی نقدینگی کرده اند.

اما آیا این آرامش قبل از طوفان است؟ با تایید ETF بیت کوین چه چیزی در بازار ارزهای دیجیتال تغییر خواهد کرد؟ طرفداران بیت کوین می گویند که ETF های نقدی می توانند میلیاردها دلار به ارزش بازار این ارز دیجیتال بیافزایند و طبیعتاً پس از چنین هجوم نقدینگی، انفجار در قیمت بیت کوین اجتناب ناپذیر خواهد بود.

بن ژو، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Bybit، گفت:

اکنون، با مشارکت BlackRock و دیگر غول‌های مالی سنتی، احتمال تایید این صندوق‌های قابل معامله در بورس بیش از هر زمان دیگری است. در صورت تایید، اثرات آن در سرتاسر بازار کریپتو قابل مشاهده خواهد بود و نه تنها سرمایه جدید بلکه حس اعتماد جدیدی را به همراه خواهد داشت.

آنچه بن ژو به آن اشاره می کند بسیار مهم است. حتی اگر ETF ها بلافاصله حجم عظیمی از نقدینگی را به بازار تزریق نکنند، در درازمدت سطح پذیرش بیت کوین و نحوه نگاه مردم به ارزهای دیجیتال را تغییر خواهند داد. با این حال، او توضیح می دهد که اگرچه این حرکت نقطه عطفی برای فضای گسترده تر ارزهای دیجیتال خواهد بود، اما شرط لازم برای موفقیت نیست. وی افزود: بیت کوین طی دو سال گذشته مقررات خصمانه، بحران های بانکی و مالی، سقوط بازار سهام و سایر رویدادهای ناگوار را تجربه کرده است، اما هنوز هم تقریباً از تمام دارایی های جهان بهتر است.

دیوید دوونگ، مدیر تحقیقات نهادی در کوین بیس، در مورد تاثیر ETF بیت کوین گفت:

در بلندمدت، ETF های بیت کوین نقطه ای می توانند میلیاردها دلار به کل بازار ارزهای دیجیتال اضافه کنند و پتانسیل سرمایه گذاری جدیدی برای طبقه دارایی ایجاد کنند. اما این زمان می برد و ما انتظار داریم ETF ها زمینه را برای محیطی منظم تر، مشارکت بیشتر و رشد قابل توجه تقاضا فراهم کنند.

تاثیر مثبت تایید نقدی ETF بیت کوین، چه بلند مدت و چه کوتاه مدت، کاملا واضح است. اما معامله گران و سرمایه گذاران هنوز از پیامدهای رد درخواست ها توسط SEC اطلاعی ندارند. واکنش بیت کوین پس از این اخبار منفی احتمالی کاملاً نامشخص و غیرقابل پیش بینی است. باید منتظر ماند و دید در روزهای آینده چه اتفاقی برای بازار خواهد افتاد.

منبع

bitcoinsistemi.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا