اخبار ارز دیجیتال

با شکستن قفل کیف پول قدیمی، بیت کوین های دوره ساتوشی را بازیابی کنید! مشکل چیه؟

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، جو گرند، هکر سخت‌افزار معروف، موفق شده است یک کیف پول دیجیتال حاوی ۳ میلیون دلار بیت‌کوین را باز کند.

گراند به کمک یکی از دارندگان نگون بخت بیت کوین از اروپا شتافت و توانست دسترسی او را به دارایی هایش بازگرداند.

خرابی فایل رمز عبور مانع از دسترسی فرد مذکور به دارایی های خود شد. به گفته مالک، بیت کوین های این کیف پول در سال 2013 خریداری شده است.

این اولین بار نیست که گرند قفل کیف پول های رمزنگاری را می شکند. همچنین در سال 2022، او موفق شد یک کیف پول سخت افزاری Trezor را رمزگشایی کند. با این حال، اغلب به دلایل مختلف چنین درخواست هایی را از سوی صاحبان ارزهای دیجیتال رد می کند.

یافتن رمز عبور اخیر کیف پول پیچیده تر بود زیرا توسط نرم افزار RoboForm تولید شده بود. پیش از این، کارشناسان مختلف اعلام کرده بودند که بازیابی دارایی های این کیف پول غیرممکن است. گراند با کمک همکار آلمانی خود راه حلی پیدا کرد.

از طریق مهندسی معکوس، آنها دریافتند که کد تولید شده توسط Roboform کاملا تصادفی نیست و بر اساس یک الگوی خاص ایجاد شده است که با دانستن تاریخ ایجاد قابل دسترسی است.

اما نکته منفی این بود که صاحب کیف تاریخ دقیق ساخت آن را به خاطر نداشت. این مشکل گراند را از ادامه تلاش باز نداشت و با تعیین بازه زمانی صحیح توانست به رمز عبور دسترسی پیدا کند.

صاحب این کیف پول اکنون معتقد است که از دست دادن رمز عبور خود نوعی شانس است. زیرا ارزش بیت کوین در طول سال ها چندین برابر شده است و اگر او به آن دسترسی داشت، مدت ها پیش آنها را می فروخت. حالا او منتظر قیمت شش رقمی این ارز دیجیتال است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا