اخبار ارز دیجیتال

با کاهش قیمت بیت کوین به زیر 69 هزار دلار ، جریان خالص ETF بیت کوین 80 درصد کاهش می یابد

ETF بلک راک با 350 میلیون دلار بیشترین ورودی را داشت، در حالی که Grayscale با 250 میلیون دلار خروجی مواجه شد.

صندوق‌های قابل معامله در مبادلات بیت‌کوین (ETF) مستقر در ایالات متحده یکی از کمترین روزهای ورودی خالص خود را با تنها 132 میلیون دلار در 14 مارس گزارش کردند که پایین‌ترین رقم در هشت روز گذشته و افت 80 درصدی از 13 مارس بوده است، کاهشی در روز پنجشنبه. برای دومین روز متوالی کاهش، جریان ورودی به 684 میلیون دلار در روز چهارشنبه رسید که 38.3 درصد نسبت به 12 مارس کاهش داشت.

مجموع ورودی ETF در 14 مارس به 390 میلیون دلار رسید و Grayscale Bitcoin Trust ETF (GBTC) شاهد 257 میلیون دلار دیگر جریان خروجی بود که جریان خالص ورودی را به 132 میلیون دلار رساند. در همان روز، صندوق بیت کوین VanEck Trust Bitcoin و صندوق بیت کوین Wise Origin Fidelity به ترتیب 13.8 میلیون دلار و 13.7 میلیون دلار ورودی ثبت کردند. جریان خالص ورودی روز پنجشنبه علیرغم برداشت های قابل توجه از GBTC مثبت باقی ماند، به طوری که ETF iShares Bitcoin Trust از BlackRock بیشترین ورودی را با 345 میلیون دلار گزارش کرد. رکورد ورودی خالص انباشته شده به ETF های بیت کوین ایالات متحده همچنان قابل توجه است و پس از 44 روز معامله به مرز 12 میلیارد دلار نزدیک می شود.

تغییر در احساسات سرمایه‌گذاران در بحبوحه کاهش گسترده‌تر در بازار ارزهای دیجیتال رخ می‌دهد، زیرا قیمت بیت‌کوین به زیر 69000 دلار سقوط کرد، که تاثیر کاهش جریان ورودی به ETF‌های نوسانات بیت‌کوین پس از اقدام صعودی قیمت روز چهارشنبه، 13 مارس، بود. بیت کوین که قبل از تغییر مسیر در روز پنجشنبه به بالاترین حد خود به بالای 73000 دلار رسید، در روز جمعه، 15 مارس، به دلیل انحلال میلیون ها موقعیت اهرمی، به حدود 66،000 دلار سقوط کرد، طبق داده های CoinGlass همچنین 193،431 معامله گر در 24 ساعت گذشته نقد شد. 682.14 میلیون دلار

کارشناسان بازار معتقدند که نوسانات مداوم بازار، عدم اطمینان نظارتی و عوامل کلان اقتصادی سرمایه گذاران را محتاط کرده است، کاهش فعلی نیز به دلیل جلسه هفته آینده کمیته بازار آزاد فدرال است که ممکن است تا حدی برنامه های فدرال را محدود کند. ذخایر را برای نرخ های بهره آتی روشن کنید.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا