اخبار وب 3

برایان آرمسترانگ از Coinbase ایده ایجاد یک نسخه Web3 از LinkedIn را مطرح می کند

برایان آرمسترانگ، بنیانگذار کوین بیس، در پاسخ به درخواست او برای ایده های نوآورانه، علاقه شدیدی از سوی جامعه ارزهای دیجیتال با بیش از 150 برنامه کاربردی پروژه دریافت کرده است. آرمسترانگ در توییتی نوشت:

تاکنون بیش از 150 درخواست دریافت کرده ایم! دیدن چنین چیزی عالی است.”

در میان این ایده ها، آرمسترانگ به معرفی یازدهمین مفهوم استارتاپی اشاره کرد که کنجکاوی زیادی را به همراه داشته است – نسخه Web3 لینکدین.

آرمسترانگ در توییت خود ایده پشت وب 3 لینکدین را توضیح داد. وی بر پتانسیل شرکت ها برای صدور “اعتبار اسنادی معنوی برای تایید اشتغال یا اعتبار” تاکید کرد.
او خاطرنشان می کند که یک لینکدین غیرمتمرکز شامل یک رابط برای کاوش در پروفایل کارمندان و کارفرمایان است که به حل چالش ایجاد یک اثر شبکه کمک می کند. آرمسترانگ پیشنهاد کرد که یکی از این روش‌ها می‌تواند به کاربران اجازه دهد تا NFT‌های خود را با تأیید ایمیل .com خود از شرکت استخراج کنند.
توجه آرمسترانگ به مفهوم وب 3 در لینکدین زمانی است که او اخیراً توسعه دهندگان را تشویق کرده است که تمرکززدایی را در اولویت قرار دهند. وی اخیرا اظهار داشت:

“بازارهای نزولی بهترین زمان برای ساختن هستند – چرا از امروز شروع نکنیم؟”

هفته گذشته، او فهرستی از ایده‌های رمزنگاری را که بیشتر از همه در مورد آنها هیجان‌زده است، به اشتراک گذاشت و تاکید کرد که صرافی‌هایی مانند این تنها چند احتمال را در فضای کریپتو پوشش می‌دهند.
برایان آرمسترانگ آینده ای را متصور است که در آن توسعه دهندگان می توانند از طریق تعامل معنادار و تمرکززدایی، درآمد بیشتری از کار خود داشته باشند. اما آیا واقعا می تواند لینکدین را به وب 3 تبدیل کند؟

لینکدین به عنوان یک پلت فرم متمرکز برای شبکه های حرفه ای عمل می کند. این بستر عمدتاً برای جویندگان کار و بررسی اعتبار توسط کارفرمایان است.
نسخه غیرمتمرکز وب 3 باید اساساً نحوه کار لینکدین را تغییر دهد. لینکدین وب 3 به جای تکیه بر یک مرجع احراز هویت مرکزی، از زنجیره بلوکی استفاده می کند. این بدان معناست که کاربران می توانند داده ها را داشته باشند و به صورت ایمن به عنوان NFT ذخیره کنند. کارفرمایان همچنین می توانند این NFT ها را صادر کنند که صحت آنها را تضمین می کند.
قابلیت همکاری وب 3 به کاربران اجازه می دهد تا این داده ها را بین پلتفرم ها و سرویس ها بدون واسطه به اشتراک بگذارند.
با این حال، دیدگاه آرمسترانگ در اجرا با چالش هایی مواجه بود. بسیاری از مفاهیم نوآورانه پس از هیجان اولیه، قدرت خود را از دست می دهند. اخیراً فضای رمزنگاری تغییری از CyberConnect (CYBER)، یک شبکه رسانه اجتماعی متمرکز بر محتوا و هویت دیجیتال داشته است.
BeInCrypto اخیراً اشاره کرده است که Friend.Tech با توکن‌های انجمن سروصدا کرده است، اما تعامل کاربر اکنون در کانون توجه است.

 
این مطلب توسط تیم تحریریه کوین اکسو گردآوری شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا