اخبار ارز دیجیتال

بررسی قیمت بیت کوین، دوج کوین و ۳ ارز دیجیتال دیگر با پتانسیل رشد قیمت در این هفته

خریداران در تلاش هستند تا کنترل خود را بر قیمت بیت کوین افزایش دهند و در این صورت با افزایش احتمال رشد قیمت بیت کوین، ممکن است برخی آلتکوین ها نیز رشد قیمت خوبی را تجربه کنند.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین این هفته را در مسیر نزولی به پایان رساند، اما از جنبه مثبت، قیمت از پایین ترین حد خود در حدود 61 هزار دلار در هفته گذشته به بالای 65 هزار دلار رسیده است. این نشان می‌دهد که معامله‌گران در بلندمدت نگاهی صعودی به بازار دارند و با افت خرید می‌کنند.

به گفته کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant، اگر بیت کوین به سطوح پشتیبانی نزدیک شود، ورودی به صندوق های نقدی قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) افزایش می یابد. یانگ ژو می‌گوید مبنای هزینه نهنگ‌های جدیدی که ETF بیت‌کوین را خریداری کرده‌اند 56000 دلار بوده است. او پیش بینی می کند که اگر قیمت بیت کوین به 56000 دلار برسد، فشار خرید آنها نیز افزایش خواهد یافت.

مثبت دیگری که می تواند از قیمت بیت کوین حمایت کند، کاهش خروج سرمایه از Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) است. طبق داده های Fairside Investors، جریان خروجی GBTC در 22 مارس (3 آوریل 1403) به 170 میلیون دلار کاهش یافت. این نشان می دهد که فشار فروش حاکم بر این صندوق ممکن است کاهش یابد. اگر بیت کوین در ماه مارس (حدود 5 روز دیگر) بالاتر از سطح 61130 دلار به پایان برسد، برای اولین بار در تاریخ هفت شمع ماهانه متوالی در رنگ سبز و مثبت ایجاد می کند.

آیا بازیابی بیت کوین می تواند منجر به افزایش خرید آلتکوین های منتخب در این مقاله شود؟ در ادامه 5 ارز دیجیتال برتر را که در رتبه بندی خود به خوبی قرار گرفته اند را بررسی خواهیم کرد.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در چند روز گذشته نزدیک به میانگین متحرک 20 روزه 65364 دلاری خود معامله شده است که نشان دهنده نبرد سخت بین گاوها و خرس ها برای برتری است.

متحرک نمایی 20 روزه به تدریج در حال کاهش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) به خط وسط خود نزدیک می شود که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. جفت ارز BTC/USDT ممکن است در کوتاه مدت بین 60775 تا 69000 دلار در نوسان باشد.

تجزیه و تحلیل نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت روزانه بیت کوین

اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند، منطقه پشتیبانی بین SMA 50 روزه در 58438 دلار و 60775 دلار ممکن است تحت فشار قرار گیرد. اگر این منطقه شکسته شود، اصلاح بیت کوین می تواند تا سطح اندیکاتور اصلاح فیبوناچی 61.8 درصد در 54298 دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، شکست بالای سطح 69000 دلار و قیمت نزدیک به آن می تواند راه را برای آزمایش مجدد سطح 73777 دلار هموار کند.اگر این مقاومت را حذف کنیم، بیت کوین می تواند تا 80000 دلار افزایش یابد.

تجزیه و تحلیل نمودار قیمت بیت کوینتجزیه و تحلیل نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین 4 ساعته

نمودار 4 ساعته بیت کوین نشان می‌دهد که خرس‌ها رالی‌های امدادی را در میانگین متحرک ساده 50 دوره محدود کرده‌اند. بنابراین، این میانگین متحرک به یک سطح مهم برای تماشا تبدیل می شود. اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 دوره ای قرار دهند، به این معنی است که فشار نزولی ممکن است به کاهش خود ادامه دهد. در چنین حالتی، این جفت ارز می تواند به سطح 69000 دلار برسد که احتمالاً به عنوان یک مانع بزرگ برای قیمت عمل می کند.

اولین حمایتی که در جهت نزولی با آن مواجه می شویم 62260 دلار و سپس 60775 دلار است.اگر خرس ها قیمت را به زیر این ناحیه حمایتی فشار دهند، فشار فروش ممکن است افزایش یابد و جفت ممکن است به 59000 دلار سقوط کند.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

Dogecoin در چند روز گذشته بین 0.12 تا 19.00 دلار در نوسان بوده است. در 24 مارس، گاوها از سد 0.16 دلار عبور کردند و مسیر برای افزایش قیمت به 19.00 دلار باز شد.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه با نرخ 0.15 دلار به سمت بالا حرکت می کند و شاخص RSI در محدوده مثبت قرار دارد. این نشان می دهد که گاوها در تلاش برای بازگشت به بازار هستند. شکستن بالاتر از سطح 19.00 دلار و قیمتی نزدیک به این محدوده می تواند سفر این ارز دیجیتال را به سمت 0.23 دلار و سپس 0.30 دلار آغاز کند.

نمودار قیمت دوج کویننمودار قیمت دوج کوین
نمودار قیمت روزانه Dogecoin

از سوی دیگر، اگر قیمت Dogecoin از 19.0 دلار به شدت کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها همچنان در سطوح بالاتر فعال هستند. سپس جفت ارز DOGE/USDT می تواند به سمت حمایت پایدار خود در 0.12 دلار حرکت کند. خرس ها باید به زیر SMA 50 روزه در 12.00 دلار برسند تا پایان روند صعودی را نشان دهند.

نمودار 4 ساعته DogeCoin نشان می دهد که گاوها در پایین ترین نقطه EMA دوره 20 خرید می کنند که نشان دهنده افزایش احساسات مثبت در میان معامله گران است. خریداران تلاش خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت 19.00 دلار برسانند، جایی که خرس‌ها ممکن است بار دیگر از موقعیت خود دفاع کنند. اگر گاوها مناطق تحت تسلط 19 دلاری خود را به خرس ها واگذار نکنند، احتمال افزایش قیمت به بالای 20 دلار افزایش خواهد یافت.

اولین نشانه ضعف خریدار، شکست زیر میانگین متحرک 20 دوره ای و بسته شدن قیمت در آن محدوده خواهد بود. این می تواند در را برای کاهش قیمت به 0.14 دلار باز کند.

تحلیل قیمت خط نازک

در 23 مارس (4 آوریل)، قیمت Toncoin از مقاومت 60.4 دلار بالاتر رفت که نشان دهنده آغاز مرحله بعدی روند صعودی است.

میانگین های متحرک شیب صعودی خود را افزایش داده اند و RSI در منطقه اشباع خرید قرار دارد که نشان می دهد خریداران بازار را تحت کنترل خود نگه می دارند. کندل های بلند در 23 و 24 مارس (4 و 5 آوریل) به این معنی است که معامله گران می توانند سودهای بالاتر از 5 دلار کسب کنند، اما اگر گاوها در سطوح فعلی تسلیم نشوند، جفت ارز TON/USDT می تواند رالی خود را تا 64.5 دلار افزایش دهد.

نمودار قیمت TonCoinنمودار قیمت TonCoin
نمودار قیمت روزانه TonCoin

اگر خرس‌ها می‌خواهند رشد قیمت را متوقف کنند، باید TUN را به زیر 60.40 دلار برسانند و آن را در آنجا نگه دارند. این می‌تواند معامله‌گران کوتاه‌مدت را وسوسه کند تا سود خود را ببرند و جفت را به سمت میانگین متحرک 20 روزه 79.3 دلار سوق دهد.

نمودار قیمت 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها به شدت از مقاومت 5 دلاری دفاع می کنند، اما نتوانسته اند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای برسانند. این یک سیگنال مثبت است زیرا نشان می دهد که معامله گران در حال حفظ موقعیت های خود هستند و انتظار صعود دیگری را دارند.

نمودار قیمت TonCoinنمودار قیمت TonCoin
نمودار قیمت تون کوین 4 ساعته

اولین پشتیبانی در جهت نزولی EMA 20 دوره ای است. کاهش جزئی زیر این حمایت نیز نشان می‌دهد که معامله‌گران کوتاه‌مدت احتمالاً سود خود را می‌برند. این می تواند قیمت را به میانگین متحرک ساده 50 دوره ای و سپس به 50.3 دلار برساند.

تجزیه و تحلیل Tonkin

تجزیه و تحلیل قیمت سهام

در 20 مارس، گاوها قیمت Stacks را به بالای مقاومت 40.3 دلار رساندند که نشان می دهد روند صعودی دست نخورده باقی می ماند.

هر دو میانگین متحرک به سمت بالا حرکت می کنند و RSI نزدیک به منطقه خرید بیش از حد است که نشان می دهد گاوها نسبت به خرس ها برتری پیدا کرده اند. اگر خریداران قیمت را بالای 40.3 دلار نگه دارند، روند صعودی احتمالاً شتاب بیشتری خواهد گرفت و جفت STX/USDT می تواند تا 29.4 دلار افزایش یابد.

نمودار قیمت سهامنمودار قیمت سهام
نمودار قیمت روزانه سهام

بر خلاف این فرضیه، اگر قیمت شکسته شود و به زیر سطح 40.3 دلار سقوط کند، نشان دهنده این است که بازار سطوح بالاتر را رد کرده است. این جفت ارز ممکن است بیشتر به میانگین متحرک 20 روزه 3.07 دلار سقوط کند. جهش بالاتر از این سطح به این معنی است که روند صعودی همچنان برقرار است، اما شکست نزولی متحرک نمایی 20 روزه می تواند این جفت را به میانگین متحرک ساده 50 روزه در 65.2 دلار برساند.

نمودار 4 ساعته STX نشان می دهد که گاوها در پایین ترین نقطه به دوره 20 متحرک نمایی (EMA) خرید می کنند، که به این معنی است که احساسات معامله گران مثبت است. مقاومت کمی در سطح 3.75 دلار وجود دارد، اما اگر معامله گران این سطح را بشکنند، قیمت Stakes می تواند به 4 دلار برسد.

نمودار قیمت سهامنمودار قیمت سهام
نمودار قیمت 4 ساعته STX

یک پشتوانه مهم برای مشاهده در یک روند نزولی، متحرک نمایی 20 دوره ای است. اگر این سطح را از دست دادیم به این معنی است که گاوها به سمت در خروجی هجوم آورده اند. در این صورت، این جفت ارز می تواند به 22.3 دلار کاهش یابد. شکست نزولی این حمایت می تواند فروش نزولی را تسریع کند و قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده 50 دوره ای برساند.

تحلیل قیمت فانتوم

فتیله قیمت فانتوم طولانی در کندل 22 مارس (3 آوریل) نشان می دهد که خریداران سودی نزدیک به 23.1 دلار دارند. فروش خرس در 23 مارس شتاب گرفت و آنها در تلاشند قیمت را به زیر سطح 1.02 دلار برسانند.

نمودار قیمت فانتومنمودار قیمت فانتوم
نمودار روزانه قیمت فانتوم

اگر فروشندگان موفق به انجام این کار شوند، جفت FTM/USDT می تواند به میانگین متحرک 20 روزه 0.89 دلار سقوط کند. این سطح در کوتاه مدت از اهمیت بالایی برخوردار است که باید بر آن نظارت کنیم. اگر قیمت به شدت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باشد، نشان می دهد که سطوح پایین تر همچنان خریداران را جذب می کنند. در این صورت، این جفت ارز ممکن است سطح 1.23 دلار را دوباره آزمایش کند. شکست بیش از این سطح می تواند راه را برای افزایش قیمت به 1.50 دلار و در نهایت به 2 دلار باز کند.

این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت رد خواهد شد اگر قیمت کاهش شارپی داشته باشد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد. این می تواند قیمت را به حمایت قابل توجه بعدی خود در سطح 0.72 دلار برساند.

در نمودار 4 ساعته، می بینیم که خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای رسانده اند، اما از جنبه مثبت، گاوها به آنها اجازه نداده اند که SMA دوره 50 را به چالش بکشند. خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به بالای EMA دوره 20 برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز مذکور می تواند به 1.12 دلار و سپس به 1.16 دلار افزایش یابد.

نمودار قیمت فانتومنمودار قیمت فانتوم
نمودار قیمت فانتوم 4 ساعته

از سوی دیگر، اگر قیمت مقاومت سربار خود را بشکند و به زیر میانگین متحرک ساده 50 دوره ای سقوط کند، به این معنی است که خرس ها به شدت در حال فروش دارایی های خود در سطوح بالاتر هستند. در آینده، این جفت ارز ممکن است حرکت نزولی تا 0.80 دلار را تجربه کند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا