اخبار ارز دیجیتال

بررسی وضعیت بیت کوین، اتریوم و 4 آلتکوین مهم دیگر

پس از مدتها روز موعود فرا رسید. قیمت بیت‌کوین در روز سه‌شنبه هفته گذشته به بالاترین حد خود رسید و از بالاترین قیمت ۶۹,۰۴۴ دلاری که در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) ثبت شده بود، گذشت. همچنین قیمت بیت کوین نوسانات زیادی را تجربه کرد و در روز جمعه برای دقایقی به بالای 70000 دلار رسید، اما دوباره به زیر آن سطح سقوط کرد.

به گفته کوین اکسو، چنین رشدی با توجه به اینکه بیت کوین در ژانویه 2023 زیر 17000 دلار معامله شد (D1401) قابل توجه است.

افزایش قیمت بیت کوین با ثبت رکوردهای جدید در ورود صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) به دست آمد و صندوق اعتماد بیت کوین iShares Blackrock همچنان بسیار محبوب است.

بر اساس داده های CoinGecko، قیمت بیت کوین در حال حاضر 69731 دلار است که بیش از 12 درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است.

اتریوم، دومین دارایی بزرگ بازار نیز برای اولین بار از سال 2021 به سطح 4000 دلار رسید. در هفت روز گذشته، قیمت اتریوم 15 درصد افزایش یافته و در حال حاضر به 3944 دلار رسیده است.

اما سود غول‌های بازار در هفته گذشته در مقایسه با سایر دارایی‌ها حداقل بود. برای شروع، به memecoin ها می پردازیم که به طرز عجیبی رشد کرده اند. Shiba Inu (SHIB) پس از جهش نزدیک به 135 درصد در هفته گذشته، برترین دارایی بازار در بین 20 سکه و توکن دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار است.

رقیب آن، Dogecoin، نیز هفته خوبی را سپری کرد و قیمت DOGE تقریبا دو برابر شد. از آن زمان، قیمت Dogecoin کاهش یافته است و اکنون به 0.1741 دلار رسیده است. قیمت این سکه میم در روز دوشنبه به 19.0 دلار رسید و توکن محبوب ایلان ماسک در هفت روز گذشته بیش از 29 درصد رشد داشته است.

قیمت Solana، پنجمین دارایی دیجیتال بزرگ بازار، روز جمعه برای اولین بار از ژانویه 2022 به بالای 150 دلار رسید. توکن بلاک چین رقیب اتریوم در هفته گذشته بیش از 13 درصد افزایش قیمت داشته است و اکنون 91,146 دلار ارزش دارد.

علیرغم افزایش قیمت آلتکوین ها و دستاوردهای برجسته آنها، شایان ذکر است که بسیاری از این توکن ها هنوز راه درازی تا بالاترین قیمت های قبلی خود در سال 2021 در بازار دارند.

پس از بررسی وضعیت بازار کریپتو، به تحلیل برخی از بهترین ارزهای دیجیتال ادامه خواهیم داد.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

در 8 مارس، گاوها قیمت بیت کوین را به بالای 70000 دلار رساندند. با این حال، نمودار روزانه BTC/USD نشان می دهد که برخی از معامله گران تصمیم گرفتند چند لحظه پس از رسیدن به نقطه عطف، سود خود را به دست آورند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین
تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

حضور شمع های قرمز در بازار زیاد دوام نیاورد و بیت کوین به مسیر صعودی خود بازگشت. علاوه بر این، بررسی نمودار بیت کوین نشان می دهد که هیچ چیز نمی تواند مانع از آزمایش مجدد سطح سود 70000 دلاری شود.

در حال حاضر بیت کوین به احتمال زیاد به بالای 75000 دلار خواهد رسید، اما این تنها در صورتی اتفاق می افتد که گاوها مانند چند روز گذشته در برابر فشار نزولی مقاومت کنند. شاخص دیگری که از رشد قیمت پشتیبانی می کند، میانگین متحرک نمایی (EMA) است.

در زمان انتشار، EMA 20 (خط آبی) 61,505 دلار است، در حالی که 50 EMA (خط زرد) به 54,285 دلار رسیده است. تقاطع صعودی EMA 20 از EMA 50، روند صعودی بیت کوین را تقویت کرده است.

اما معامله گران باید مراقب باشند. اگر قیمت بیت کوین به زیر 20 EMA برسد، ممکن است قیمت اصلاح شود که می تواند بیت کوین را به 56799 دلار برساند. این به معنای کاهش 19 درصدی قیمت بیت کوین است.

با این حال، حرکت بیت کوین نشان می دهد که کاهش قابل توجه قیمت بعید است. بنابراین، قیمت بیت کوین پتانسیل افزایش بسیار بیشتر از 75 هزار دلار را دارد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم

کاهش فشار فروش در بین سرمایه گذاران اتریوم پس از شکستن سد 4000 دلاری از سقوط قیمت اتریوم به زیر 3750 دلار جلوگیری کرد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریومتجزیه و تحلیل قیمت اتریوم
تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم

میانگین متحرک 7 روزه نیز این چشم انداز را تایید می کند. این بدان معناست که معامله گرانی که هفته گذشته اتریوم را خریداری کرده اند به طور متوسط ​​3740 دلار برای هر واحد پرداخت کرده اند.

از آنجایی که این افراد هنوز حدود 20 درصد سود دارند، اکثریت می توانند دارایی های خود را برای سودهای بیشتر حفظ کنند زیرا بازار کریپتو به طور کلی برای مدتی صعودی باقی می ماند.

تثبیت موفقیت آمیز بالای منطقه کلیدی 3750 دلار می تواند منجر به افزایش 15 درصدی قیمت اتریوم به نقطه عطف بعدی 4500 دلار شود.

در صورت نوسانات نزولی در احساسات بازار، گاوهای اتریوم می توانند برای حمایت بلندمدت به متحرک نمایی 50 روزه با قیمت 2986 دلار تکیه کنند.

با این حال، این امر در حال حاضر بعید به نظر می رسد زیرا سرمایه گذاران اتریوم تمایلی به فروش ندارند و حجم معاملات را بیش از 34 میلیارد دلار کاهش داده است.

تحلیل قیمت ریپل

تحلیلگران فنی حرکت های قیمت ریپل را دنبال می کنند. به نظر می رسد این ارز دیجیتال در آستانه خروج از مثلث متقارن چند ساله خود است. این الگو که با کانال های قیمتی همگرا مشخص می شود، اغلب قبل از افزایش قابل توجه قیمت شکل می گیرد. اگر XRP بتواند قاطعانه از سطح مقاومت 0.6201 دلار بشکند و در این محدوده تثبیت شود، می‌توانیم شاهد یک روند صعودی برای ریپل باشیم.

تحلیل قیمت ریپلتحلیل قیمت ریپل
تحلیل قیمت ریپل

در حالی که این شکست بالقوه Corso یک بارقه امید برای دارندگان XRP است، اما در کوتاه مدت داستان متفاوتی است. قیمت این توکن در روزهای اخیر اندکی کاهش یافته است و تحلیلگران این کاهش قیمت را به دو عامل کلیدی نسبت می دهند.

اول، ما شاهد خروج قابل توجه XRP از کیف پول سرمایه گذاران در ماه مارس بودیم. بر اساس گزارش ها، دارندگان بیش از 370 میلیون دلار از سرمایه گذاری های ریپل خود سود به دست آورده اند. این سود گرفتن، به ویژه توسط کسانی که XRP را در پایین ترین سطح آن خریداری کرده اند، یک واکنش طبیعی بازار است و می تواند به نوسانات قیمت کمک کند.

دوم، پرونده جاری کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه ریپل، بر قیمت XRP سایه افکنده است. مهلت 22 مارس (3 آوریل) برای SEC برای ارائه اقدامات حمایتی قانونی خود، ابهامات زیادی را به بازار وارد می کند. سرمایه گذاران معمولاً در طول دعواهای حقوقی رویکرد محتاطانه ای اتخاذ می کنند.

تحلیل قیمت کاردانو

Sssebi، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، چشم انداز صعودی را در مورد مسیر قیمت Cardano ارائه کرد که از چندین عامل ناشی می شود. با توجه به اینکه بیت کوین اخیراً ATH خود را شکست و احتمالاً به حرکت صعودی خود ادامه می دهد، این تحلیلگر پیش بینی می کند که ADA نیز از این روند پیروی کند.

تحلیل قیمت کاردانوتحلیل قیمت کاردانو
تحلیل قیمت کاردانو

این چشم انداز مثبت با تحلیل فنی کاردانو تقویت می شود، که نشان می دهد ADA برای حرکت بزرگ دیگری به سمت سطح مقاومت 0.75 دلار آماده است. اگر بازار به این شکل پویا بماند، سرمایه گذاران بیشتر به ADA علاقه مند می شوند و در آن سرمایه گذاری می کنند.

این تحلیلگر نقاط عطف قابل توجهی را برای کاردانو در چند هفته و ماه آینده پیش بینی می کند. بعید است که کاردانو برای عبور از مقاومت 1 دلار با چالش زیادی روبرو شود و این چشم انداز صعودی تا تابستان ادامه خواهد داشت، جایی که Sssebi پیش بینی می کند که ADA می تواند به سطوح قیمتی بین 2 تا 3 دلار برسد.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

قیمت Dogecoin در نمودار روزانه روند صعودی را در پیش گرفته است و با منطقه 0.18 دلاری دست و پنجه نرم می کند. شکست صعودی از سطح 0.179 دلار، قیمت Dogecoin را به 0.20 دلار یا بالاتر می برد. با بسته شدن شمع روزانه بالای 0.20 دلار، شاهد افزایش قیمت به 0.24 دلار و خیلی بیشتر خواهیم بود.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوینتجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین
تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

0.145 تا 0.155 دلار به عنوان منطقه پشتیبانی DOGE در بازه زمانی روزانه عمل می کند، و شکستن زیر آن DOGE را به 0.121 دلار کاهش می دهد.

جفت ارز DOGEUSDT مقاومت کلیدی 0.177-0.189 دلار را در نمودار 4 ساعته خود دوباره آزمایش می کند. شکست صعودی از منطقه 0.177-0.189 دلار، DOGE را در یک روند صعودی در نمودار 4 ساعته قرار می دهد و ما شاهد حرکت آن به سمت 0.22 دلار و بالاتر خواهیم بود.

اگر قیمت از ناحیه بالا رد شود، قیمت به سطح حمایت اصلی خود یعنی 0.145 دلار کاهش می یابد.

تحلیل قیمت شیبا اینو

علی مارتینز، تحلیلگر فنی، معتقد است که اقدام فعلی قیمت شیبا اینو می‌تواند بخشی از مرحله تثبیت آن باشد که می‌تواند منجر به رشد بیشتر قیمت شود.

تحلیل قیمت شیبا اینوتحلیل قیمت شیبا اینو
تحلیل قیمت شیبا اینو

مارتینز می گوید:

قیمت شیبا اینو یک مثلث متقارن را در نمودار 4 ساعته خود تشکیل می دهد. بسته شدن و تثبیت قیمت بالاتر از مقاومت 0.000038 دلار می تواند باعث شکست 40 درصدی SHIB صعودی شود و قیمت آن را به 0.000052 دلار برساند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا