اخبار ارز دیجیتال

بررسی وضعیت بیت کوین و تجزیه و تحلیل قیمت بهترین آلتکوین ها. 26 مارس 1402

نشانه‌های اولیه سودآوری در بیت‌کوین وجود دارد، اما خرس‌ها برای نگه داشتن قیمت زیر ۶۹۰۰۰ دلار تلاش می‌کنند که پیشنهاد خرید در سطوح پایین‌تر است.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، رشد شدید بیت کوین و افزایش شدید بیت کوین نشان دهنده یک عقب نشینی کوتاه مدت است که ممکن است یکی از دلایل ورود 132 میلیون دلار سرمایه به صندوق های نقدی قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در 14 مارس باشد. 24). کاهش قابل توجه جریان ورودی می تواند فاز یکسوسازی را آغاز کند. آخرین مرحله رشد بیت کوین عمدتاً ناشی از جریان های سرمایه قوی به صندوق های ETF بیت کوین بوده است.

اگر تصحیح بیت کوین شروع شود، چقدر می تواند عمیق شود؟ طبق پست X (توئیتر سابق) معامله گر معروف بازار به نام بگ، در دوره های نصف شدن قبلی، قیمت بیت کوین نزدیک به 40 درصد کاهش یافت. اگر تاریخ تکرار شود، بیت کوین می تواند تا حدود 45500 دلار سقوط کند.

مروری روزانه بر بازار ارزهای دیجیتال
مروری روزانه بر بازار ارزهای دیجیتال

اصلاحات بخشی از هر بازار صعودی است. به گفته Skew، تحلیلگر مشهور، نکته دلگرم کننده عقب نشینی فعلی این است که عمدتاً به دلیل سود گرفتن معامله گران برای محافظت از ریسک آنها است و هنوز به فروش وحشتناک منجر نشده است.

آیا اصلاح بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها می‌تواند عمیق‌تر شود یا قیمت از سطوح فعلی باز خواهد گشت؟ در این مقاله نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را برای پاسخ به این سوال تحلیل می کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

در 14 مارس (24 مارس) شاهد بودیم که معامله‌گران بیت‌کوین در سطح 73777 دلار سود می‌کردند، اما گاوها در این کاهش خرید کردند و این در دم بلند شمع در آن تاریخ نیز منعکس شد.

نمودار روزانه BTC/USDTنمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

با این حال، شکست آنها در ایجاد حرکت در 15 مارس (25 مارس) باعث فروش سنگین معامله گران کوتاه مدت شد. قیمت به خط حمایت از الگوی کانال صعودی رسیده است که سطح مهمی است و باید آن را از نزدیک تماشا کنیم.

اگر قیمت به زیر کانال و متحرک نمایی 20 روزه آن در 65195 دلار سقوط کند، نشان دهنده آغاز یک فاز اصلاحی است. جفت ارز BTC/USDT می تواند به 59000 دلار و سپس به میانگین متحرک ساده 50 روزه خود در 54291 دلار سقوط کند.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت به بالای خط حمایت جهش کند، نشان می دهد که جفت ارز ممکن است برای مدت زمان بیشتری در کانال باقی بماند. گاوها دوباره سعی خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از مقاومت سربار آن در 73777 دلار برسانند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم

رالی اتریوم نزدیک به 4000 دلار متوقف شد و معامله گران کوتاه مدت را وسوسه کرد که سود خود را ببرند. دم بلند شمع در 14 مارس (24 مارس) نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا سطح 3600 دلار را به حمایت تبدیل کنند، اما سقوط قیمت در 15 مارس (25 مارس) به این معنی است که خرس ها فشار خود را حفظ کرده اند.

نمودار روزانه ETH/USDTنمودار روزانه ETH/USDT
نمودار روزانه ETH/USDT

گاوها و خرس‌ها احتمالاً یک نبرد سخت نزدیک به 3600 دلار را تجربه خواهند کرد. اگر قیمت بالاتر از این حمایت بشکند، گاوها سعی خواهند کرد جفت ETH/USDT را دوباره به 4000 دلار برسانند. انتظار می رود خرس ها به شدت از این سطح دفاع کنند.

از جنبه منفی، خرس ها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر 3600 دلار برسانند. اگر آنها این کار را با موفقیت انجام دهند، فروش آنها در بازار تسریع خواهد شد و جفت ارز ETH/USDT ممکن است ابتدا به 3200 دلار و سپس به SMA 50 روزه در 2997 دلار سقوط کند. هرچه قیمت بیشتر کاهش یابد، این جفت ارز بیشتر طول می کشد تا روند صعودی خود را از سر بگیرد.

تحلیل قیمت سکه بایننس

قیمت بایننس کوین در یک روند صعودی قوی عقب نشینی کرده است که نشان می دهد معامله گران در پی افزایش شدید آلت کوین سود خود را از بازار خارج می کنند.

نمودار روزانه BNB/USDTنمودار روزانه BNB/USDT
نمودار روزانه BNB/USDT

با این حال، دم بلند شمع 15 مارس (25 مارس) نشان می دهد که گاوها تسلیم نخواهند شد و در سطح اندیکاتور اصلاحی فیبوناچی 2.38 درصد در 527.50 دلار خرید می کنند.

عقب نشینی کوچک یک علامت مثبت است زیرا نشان می دهد که گاوها منتظر اصلاح عمیق تری برای ورود نیستند و احتمال شکست به بالای سطح 633 دلار را افزایش می دهد. علاوه بر این، این امکان وجود دارد که این جفت ارز به منطقه مقاومتی 670 تا 692 دلاری خود برسد.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت از سطح فعلی خود شکسته شود و به زیر 527 دلار برسد، به این معنی است که هر رالی، هرچند کوچک، به فروش نزولی ختم خواهد شد. در این حالت، جفت ارز BNB/USDT می تواند به میانگین متحرک 20 روزه خود با نرخ 485 دلار برسد.

تجزیه و تحلیل قیمت سولانا

قیمت سولانا در چند روز گذشته در یک روند صعودی قوی بوده است که نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه SOL/USDTنمودار روزانه SOL/USDT
نمودار روزانه SOL/USDT

این حرکت به سمت بالا، اندیکاتور RSI را عمیقاً به منطقه اشباع خرید سوق داده است، و نشان می دهد که جفت ارز SOL/USDT ممکن است در کوتاه مدت خیلی سریع افزایش یافته باشد. این می تواند یک اصلاح را آغاز کند و می تواند جفت ارز بالایی را به سمت متحرک نمایی 20 روزه در 142 دلار حرکت دهد.

اگر قیمت از میانگین متحرک 20 روزه به اهداف بالاتر خود عقب نشینی کند، به این معنی است که احساسات مثبت در بازار باقی می ماند و معامله گران در حال خرید هستند. این می تواند چشم انداز تجمع سولانا را به 205 دلار افزایش دهد. اگر میانگین متحرک 20 روزه شکسته شود، این دیدگاه صعودی رد خواهد شد. سپس این جفت می تواند به سطح شکست خود یعنی 126 دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت ریپل

قیمت ریپل از سطح 0.74 دلار در 12 مارس (22 مارس) رد شد، که نشان می دهد خرس ها به شدت از این سطح دفاع می کنند.

نمودار روزانه XRP/USDTنمودار روزانه XRP/USDT
نمودار روزانه XRP/USDT

گاوها سعی کردند در 13 مارس (23 مارس) سطح 0.67 دلار را به حمایت تبدیل کنند، اما خرس ها برنامه های دیگری داشتند. آنها به فروش خود ادامه دادند و قیمت را به زیر سطح 0.67 دلار در 14 مارس بازگرداندند.

فشار فروش در 15 مارس (25 مارس) افزایش یافت و جفت ارز XRP/USDT به زیر میانگین متحرک 20 روزه خود در 0.62 دلار رسید. این نشان می دهد که این جفت ارز ممکن است برای مدتی در محدوده بزرگی بین 0.50 تا 0.74 دلار تثبیت شود. شکست به بالای سطح 0.74 دلار و بسته شدن قیمت در این منطقه به معنای شروع یک روند صعودی جدید به سمت 1.02 دلار است.

تحلیل قیمت کاردانو

گاوها سعی کردند کاردانو را به بالای مقاومت 0.80 دلاری در 14 مارس برسانند، اما فتیله کندل استیک بلند در آن تاریخ نشان می‌دهد که ADA در سطوح بالاتری فروخته می‌شود.

نمودار روزانه ADA/USDTنمودار روزانه ADA/USDT
نمودار روزانه ADA/USDT

قیمت در 15 مارس (25 مارس) به شدت کاهش یافت و تا سطح شکست 0.68 دلار سقوط کرد. اگر خرس ها به زیر 0.68 دلار بشکنند، نشان دهنده شروع یک اصلاح عمیق تر به SMA 50 روزه در 0.61 دلار خواهد بود.

از سوی دیگر، اگر قیمت به سطح 0.68 دلار برگردد، نشان می دهد که گاوها به خرید نزدیک به سطوح حمایت قوی ادامه می دهند. جفت ارز ADA/USDT ممکن است برای مدتی بین 0.58 تا 0.80 دلار در نوسان باشد. شکستن بالاتر از سطح 0.80 دلار می تواند این جفت ارز را به 0.92 دلار برساند.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

DOGE در 14 مارس به بالای مقاومت 0.18 دلاری خود صعود کرد، اما فتیله طولانی کندل استیک در آن تاریخ نشان می دهد DOGE در سطوح بالاتری فروخته می شود.

نمودار روزانه DOGE/USDTنمودار روزانه DOGE/USDT
نمودار روزانه DOGE/USDT

قیمت Dogecoin بیشتر کاهش یافت و در 15 مارس (25 مارس) به میانگین متحرک 20 روزه خود به 0.15 دلار رسید. این نشان می دهد که جفت ارز DOGE/USDT ممکن است برای چند روز دیگر در محدوده خود باقی بماند. سقوط به سمت نزول و نزدیک شدن قیمت به زیر سطح 0.15 دلار به خرس‌ها برتری می‌دهد. سپس این جفت ارز می تواند به سطح 0.12 دلار سقوط کند.

در مقابل، افزایش بالای 0.18 دلار نشان می دهد که گاوها عرضه را جذب کرده اند. این در را برای DogeCoin باز می کند تا به 0.24 دلار و سپس 0.30 دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت بهمن

قیمت بهمن طی یک روز نوسانات گسترده ای را تجربه کرد و فتیله و دم بلند شمع در 14 مارس (24 مارس) نشان داد که گاوها و خرس ها در جهت حرکت بعدی به توافق نرسیدند.

نمودار روزانه AVAX/USDTنمودار روزانه AVAX/USDT
نمودار روزانه AVAX/USDT

خرس ها سعی کردند موقعیت خود را در 15 مارس تثبیت کنند، اما دم بلند شمع در آن تاریخ نشان دهنده یک خرید خوب در نزدیکی سطح شکست 50 دلاری است. این بدان معنی است که گاوها در تلاش هستند تا سطح 50 دلار را به حمایت تبدیل کنند. اگر خریداران قیمت را به بالای 59 دلار برسانند، جفت ارز AVAX/USDT می تواند روند صعودی خود را تا 87 دلار از سر بگیرد.

اگر خرس ها قصد جلوگیری از رشد بیشتر قیمت را دارند، باید AVAX را زیر میانگین متحرک 20 روزه نگه دارند. این می تواند جفت ارز فوق را به میانگین متحرک ساده 50 روزه در 40 دلار برساند.

تحلیل قیمت شیبا اینو

قیمت شیبا اینو در 15 مارس به زیر سطح حمایت 0.00029 دلار سقوط کرد که نشان می‌دهد خرس‌ها در تلاش برای تثبیت برتری خود هستند.

نمودار روزانه SHIB/USDTنمودار روزانه SHIB/USDT
نمودار روزانه SHIB/USDT

گاوها در تلاشند تا EMA 20 روزه خود را در 0.000027 دلار محافظت کنند، اما انتظار می رود که بهبود قیمت با فروش نزولی در روند نزولی برآورده شود. اگر قیمت شیبا با برخورد به خط روند نزولی کاهش یابد، احتمال سقوط آن به سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8% در 0.000023 دلار و سپس 0.00019 دلار افزایش خواهد یافت.

برعکس، اگر قیمت بالا رود و از خط روند نزولی خود عبور کند، به این معنی است که بازار سطوح پایین تر را رد کرده است. در این حالت، جفت ارز SHIB/USDT می تواند تا مقاومت سربار خود در 0.000039 دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت پولکادات

قیمت پولکادات از سطح 88.11 دلار در 14 مارس (24 مارس) کاهش یافت و شتاب فروش نزولی در 15 مارس (25 مارس) افزایش یافت.

نمودار روزانه DOT/USDTنمودار روزانه DOT/USDT
نمودار روزانه DOT/USDT

واگرایی منفی ایجاد شده در RSI نشان می دهد که حرکت صعودی این آلتکوین شتاب خود را از دست داده است. این خطر سقوط قیمت به زیر میانگین متحرک 20 روزه 93.93 دلار و سطح شکست 9.59 دلار را افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت DOT/USDT می تواند عقب نشینی عمیق تری را آغاز کند. سپس این جفت می تواند به میانگین متحرک ساده 50 روزه خود یعنی 23.8 دلار کاهش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت به شدت از میانگین متحرک 20 روزه خود عقب نشینی کند، گاوها دوباره سعی خواهند کرد قیمت را به 88.11 دلار برسانند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا