اخبار ارز دیجیتال

بررسی وضعیت بیت کوین و تجزیه و تحلیل قیمت بهترین آلتکوین ها. 21 فوریه 1402

افزایش جریان ورودی به ETF های بیت کوین، احساسات سرمایه گذاران را نسبت به بازار کریپتو بهبود بخشیده و می تواند عاملی در رشد بیت کوین و آلت کوین ها باشد. آیا بیت کوین می تواند حرکت مثبت خود را حفظ کند و رشد آلت کوین را افزایش دهد؟ در این مقاله نمودار قیمت 10 ارز دیجیتال برتر را برای پاسخ به این سوال تحلیل می کنیم.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین در حال افزایش است و سرمایه گذاران ETF با خرید بیشتر از این روند صعودی استقبال می کنند. ETF های بیت کوین نقطه ای در 8 فوریه سومین ورودی بزرگ خود را با مجموع 403 میلیون دلار ورودی به این صندوق ها مشاهده کردند. بنابراین، کل سرمایه سرمایه گذاری شده در ETF ها از زمان راه اندازی آنها در 11 ژانویه (21) به بیش از 1.2 میلیارد دلار می رسد.

ETF های بیت کوین نقطه ای از BlackRock و Fidelity بیش از 3 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارند. اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، با مقایسه نتایج ماه اول تمام ETFها در 30 سال گذشته، در پستی در 8 فوریه در X (توئیتر سابق) گفت که iShares Bitcoin Trust (IBIT) BlackRock و Fidelity's Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC) هستند. بی‌نظیر است و دو جایگاه اول را با برتری زیادی اشغال می‌کند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال

حرکت صعودی فعلی به بیت کوین محدود نمی شود، زیرا آلت کوین های برتر نیز شروع به حرکت کرده اند و سطوح مقاومت را به سمت بالا می شکند. این نشان می‌دهد که احساسات معامله‌گران در سراسر فضای کریپتو در حال بهبود است.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

شکست مکرر خرس ها در کاهش قیمت بیت کوین به زیر میانگین متحرک 20 روزه 43,352 دلار در چند روز گذشته، فشار خرید گاوها را در 7 فوریه (18 باخمن) افزایش داد.

نمودار روزانه BTC/USDTنمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

خریداران برتری خود را حفظ کردند و قیمت را به بالای مقاومت 44700 دلاری در 8 فوریه رساندند. این راه را برای یک تجمع احتمالی تا سطح 50000 دلاری مهم از نظر روانی هموار می کند، جایی که انتظار می رود خرس ها با تمام توان از موقعیت خود دفاع کنند.

با این حال، اگر خریداران از سطح 50,000 دلار خودداری نکنند، این رالی می تواند تا 52,000 دلار ادامه یابد. در این صورت، جفت ارز BTC/USDT ممکن است تا سطح 37980 دلار سقوط کند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم

اتریوم در 7 فوریه مقاومت بالای 2400 دلار را شکست و کندل روزانه بالاتر از این سطح بسته شد. بنابراین، یک الگوی مثلث صعودی در نمودار روزانه اتریوم تکمیل شد.

نمودار روزانه ETH/USDTنمودار روزانه ETH/USDT
نمودار روزانه ETH/USDT

خرس‌ها سعی کردند قیمت اتریوم را در 8 فوریه به پایین‌تر از این سطح برگردانند، اما گاوها همچنان موضع خود را حفظ کردند. هدف این الگوی مثلث صعودی سطح 2632 دلار است. اگر قیمت از 2,632 دلار کاهش یابد، اما در میانگین متحرک 20 روزه 2,358 دلار به حمایت برسد، نشان می دهد که احساسات مثبت در میان معامله گران حاکم است. این چشم انداز شکست را به بالای سطح 2717 دلار افزایش می دهد.

خرس‌ها باید قیمت را به زیر میانگین متحرک برگردانند تا خریداران بازار را به دام بیندازند. این می تواند منجر به انحلال موقعیت های خرید شود و ETH/USDT را به 2100 دلار برساند.

تحلیل قیمت سکه بایننس

قیمت بایننس کوین از میانگین متحرک ساده 50 روزه به 305 دلار در 7 فوریه برگشت و خط روند نزولی را به روند صعودی در 8 فوریه شکست. پس از این شکست، الگوی مثلث نزولی بایننس کوین اعتبار خود را از دست داد.

نمودار روزانه BNB/USDTنمودار روزانه BNB/USDT
نمودار روزانه BNB/USDT

شکست الگوی نزولی یک سیگنال مثبت تلقی می شود زیرا خریداران کنار ایستاده اند و منتظر فرصت مناسب برای ورود به بازار هستند. خریداران قیمت را به بالای سطح 320 دلار رساندند و در را برای آزمایش مجدد مقاومت 338 دلار باز کردند. اگر این سطح حفظ شود، جفت ارز BNB/USDT ممکن است شتاب بیشتری بگیرد و تا 360 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطوح فعلی خود یا 338 دلار کاهش یابد، نشان می دهد که معامله گران در سطوح بالاتر سود می برند. کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک نشان می دهد که جفت ارز ممکن است برای مدتی بین 288 تا 338 دلار باشد.

تجزیه و تحلیل قیمت سولانا

قیمت سولانا بالاتر از میانگین متحرک 7 فوریه خود را رد کرده است و گاوها در تلاش هستند تا آلتکوین را بالاتر از مقاومت سربار سفت خود در 107 دلار قرار دهند.

نمودار روزانه SOL/USDTنمودار روزانه SOL/USDT
نمودار روزانه SOL/USDT

اگر آنها در این امر موفق شوند، جفت ارز SOL/USDT الگوی سر و شانه معکوس خود را تکمیل خواهد کرد. در این صورت، این جفت ارز ممکن است ابتدا در 25 دسامبر (4 دسامبر) به سقف افزایش یابد. 126 دلار و سپس سعی کنید به هدف الگوی سر و شانه برسید. 135 دلار.

اگر قیمت به شدت کاهش یابد و به زیر 92 دلار برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل می شود. این می تواند شروع حرکت به سمت پایین به سمت سطح 79 دلار باشد که در آن گاوها احتمالا وارد عمل می شوند.

تحلیل قیمت ریپل

خرس ها نتوانستند قیمت ریپل را زیر سطح حمایت 0.50 دلار نگه دارند، که نشان می دهد گاوها از این سطح دفاع می کنند.

نمودار روزانه XRP/USDTنمودار روزانه XRP/USDT
نمودار روزانه XRP/USDT

قیمت به میانگین متحرک 20 روزه 0.52 دلار بازگشت. این میانگین متحرک سطح مهمی در کوتاه مدت است و ما باید آن را تماشا کنیم. اگر خریداران این مانع را بشکنند، جفت XRP/USDT می تواند سفر خود را به سمت خط روند نزولی آغاز کند. شکست بالای خط روند نزولی و بسته شدن شمع روزانه در این محدوده نشان می دهد که گاوها بار دیگر در بازار پیشتاز هستند. در این صورت، این جفت ارز می تواند تا سطح 0.67 دلار رشد کند.

حمایت مهمی که در مسیر نزولی ریپل باید به آن توجه کرد، سطح 0.50 دلار است. بستن شمع روزانه زیر این سطح نشان می دهد که خرس ها دست بالا را دارند. در این صورت، این جفت ارز می تواند تا سطح 0.46 دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت کاردانو

دم بلند کندل 7 فوریه Cardano نشان می دهد که خرید گاو قوی نزدیک به حمایت کلیدی در 0.46 دلار است.

نمودار روزانه ADA/USDTنمودار روزانه ADA/USDT
نمودار روزانه ADA/USDT

گاوها در 8 فوریه قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 0.51 دلار رساندند و در تلاشند تا خط روند بالایی کانال نزولی آن را به چالش بکشند. اگر خریداران این مانع را بشکنند، جفت ارز ADA/USDT می تواند به 0.60 دلار و متعاقباً 0.68 دلار افزایش یابد.

اگر قیمت کاردانو پس از رسیدن به این خط روند شکسته شود و به زیر میانگین متحرک 20 روزه برسد، این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت رد خواهد شد. این به معنای فروش خرس ها در رالی و حفظ قیمت در آن کانال برای مدت طولانی تر است.

تحلیل قیمت بهمن

قیمت بهمن در 6 فوریه به زیر میانگین متحرک 20 روزه 92.34 دلاری خود رسید، اما خرس ها نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. این نشان می دهد که معامله گران کاهش قیمت ها را یک فرصت خرید می دانند.

نمودار روزانه AVAX/USDTنمودار روزانه AVAX/USDT
نمودار روزانه AVAX/USDT

گاوها با نگه داشتن قیمت بالای خط روند نزولی کانال بهمن سعی در بهبود خواهند داشت. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، به معنای تغییر روند در کوتاه مدت خواهد بود. در این صورت، جفت ارز AVAX/USDT می تواند حرکت صعودی خود را تا سطح 44 دلار و سپس به مقاومت بحرانی 50 دلار آغاز کند.

زمان برای خرس ها می گذرد. اگر قصد بازگشت به بازار را دارند، باید قیمت را به زیر سطح 32.30 دلار کاهش دهند. این جفت ارز ممکن است تا چند روز دیگر در کانال نزولی خود به نوسان ادامه دهد.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

Dogecoin همچنان در یک الگوی مثلث متقارن در نوسان است که نشان دهنده عدم تصمیم گیری قاطع بین گاوها و خرس ها در مورد حرکت جهت دار بعدی این دوج کوین است.

نمودار روزانه DOGE/USDTنمودار روزانه DOGE/USDT
نمودار روزانه DOGE/USDT

در 7 فوریه، گاوها قیمت DOGE را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 0.08 دلار رساندند و در را برای افزایش احتمالی خط روند نزولی باز کردند. فروشندگان در گذشته به شدت از این سطح دفاع کرده اند. بنابراین، آنها دوباره تلاش خواهند کرد تا روند صعودی را در این سطح متوقف کنند.

اگر قیمت پس از رسیدن به این خط روند نزولی معکوس شود و پایین بیاید، نشان می دهد که جفت ارز DOGE/USDT ممکن است برای مدت طولانی تری در داخل مثلث باقی بماند. برخلاف این فرضیه، اگر خریداران خط روند نزولی را بشکنند، این جفت ارز می تواند شتاب بیشتری کسب کند و به سمت منطقه مقاومت 0.10 تا 0.11 دلار حرکت کند.

تحلیل قیمت پولکادات

شکست خرس‌ها در نگه‌داشتن پولکادات زیر خط گردن و الگوی سر و شانه‌ها می‌تواند گروهی از خریداران را در بازار جذب کند که قیمت آلت‌کوین را به بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه 92.6 دلار در 7 فوریه رساند.

نمودار روزانه DOT/USDTنمودار روزانه DOT/USDT
نمودار روزانه DOT/USDT

جفت DOT/USDT به میانگین متحرک ساده 50 روزه در 40.7 دلار رسید که احتمالاً به عنوان مقاومت قیمتی قوی عمل می کند. خریداران باید این مانع را برطرف کنند تا از پایان مرحله اصلاح اطمینان حاصل کنند. پس از آن، این جفت ارز می تواند به سمت سطح 58.8 دلار حرکت کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت پولکادوت به شدت از SMA 50 روزه کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها به شدت از این سطح دفاع می کنند. این جفت ارز ممکن است بیشتر به سمت حمایت 50.6 دلار و سپس سطح 6 دلار کاهش یابد.

تجزیه و تحلیل هزینه اتصالات در چین

قیمت China Link پس از شکستن از مقاومت 32.17 دلار در 2 فوریه اکنون تثبیت شده است.

نمودار روزانه LINK/USDTنمودار روزانه LINK/USDT
نمودار روزانه LINK/USDT

شیب رو به بالا میانگین متحرک 20 روزه 87.16 دلار و حرکت اندیکاتور RSI در ناحیه مثبت نشان دهنده برتری گاوها نسبت به خرس ها است. خریداران سعی خواهند کرد کاهش قیمت را در سطح شکست 17.32 دلار متوقف کنند. اگر این اتفاق بیفتد، احتمال از سرگیری روند صعودی افزایش می یابد. پس از آن، جفت ارز LINK/USDT می تواند تا 79.21 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت به کاهش خود ادامه دهد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می دهد که شکست اخیر احتمالاً یک تله گاو نر بوده است. در این حالت، جفت ارز فوق ممکن است به میانگین متحرک ساده 50 روزه با نرخ 48.15 دلار سقوط کند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا