اخبار ارز دیجیتال

بررسی وضعیت نمودار بیت کوین و تجزیه و تحلیل قیمت آلتکوین های برتر؛ 9 ژانویه 1402

با کاهش قیمت بیت کوین به نزدیک به 42000 دلار، برخی آلتکوین ها مانند Solana، Avalanche و BNB شاهد سودآوری توسط معامله گران بودند. در این مقاله به تحلیل قیمت فنی 10 ارز دیجیتال برتر می پردازیم.

با توجه به کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین رشد قیمت سالانه خود را حفظ کرده است، اما در تلاش برای شکستن بالاترین قیمت 17 ماهه 44700 دلاری است که اوایل این ماه به آن رسیده بود. این نشان می دهد که فعالان بازار قبل از تصمیم گیری در مورد درخواست شرکت های مختلف برای ارائه صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در ماه ژانویه (دسامبر 1402) سرمایه گذاری زیادی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) کرده اند. این ارز دیجیتال را نسازید

پیش بینی واکنش معامله گران در صورت تایید ETF بیت کوین دشوار است. اگر پس از تایید این ETF ها تقاضای زیادی وجود نداشته باشد، می تواند منجر به شرایطی شود که مردم پس از انتشار اخبار، سرمایه گذاری های خود را بفروشند، در حالی که جریان های زیادی به این صندوق ها در چند روز اول می تواند منجر به افزایش قیمت شود.

عدم اطمینان در مورد قیمت کوتاه مدت بیت کوین، علاقه سرمایه گذاران را به آلت کوین ها افزایش داده است. این یکی از دلایل کاهش تسلط بیت کوین از حدود 55 درصد به 51 درصد در چند روز اخیر است.

آیا بیت کوین روند صعودی خود را از سر می گیرد یا تسلیم سود گرفتن معامله گران می شود؟ آیا آلت کوین ها می توانند به پیشی گرفتن از پادشاه ارزهای دیجیتال ادامه دهند؟ در این مقاله به بررسی نمودار 10 ارز دیجیتال برتر می پردازیم تا پاسخ این سوالات را پیدا کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در 29 دسامبر به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 42597 دلار رسید، اما همچنان در یک الگوی مثلث صعودی معامله می شود.

نمودار قیمت روزانه بیت کوین
نمودار قیمت روزانه بیت کوین

شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به منطقه میانی خود کاهش یافته است که نشان دهنده تضعیف حرکت صعودی بیت کوین است. خریداران باید قیمت را به بالای سطح 44700 دلار برسانند تا مثلث را کامل کنند و کنترل را دوباره به دست آورند. در این صورت، جفت ارز BTC/USDT می تواند به هدف الگوی خود در سطح 49178 دلار برسد.

برخلاف این فرضیه، شکست نزولی مثلث بالایی شکل‌گیری قیمت گاو را باطل می‌کند. این می تواند فشار فروش را افزایش دهد و جفت را به سمت میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) در 40,295 دلار سوق دهد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در 27 دسامبر (6 دسامبر) بالاتر از الگوی مثلث نزولی خود بسته شد و تلاش کرد فاز بعدی روند صعودی را در 28 دسامبر (7 دسامبر) آغاز کند.

نمودار قیمت روزانه اتریومنمودار قیمت روزانه اتریوم
نمودار قیمت روزانه اتریوم

با این حال، خرس ها فرصتی برای تسلیم شدن نداشتند. آنها شروع به فروش با 2445 دلار کردند و اتریوم را به زیر سطح 2403 دلار رساندند. قیمت از کانالی که خریداران وارد کرده بودند تا سطح شکست کاهش یافت. این نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا این سطح را به حمایت تبدیل کنند.

در صورت موفقیت آمیز بودن، جفت ارز ETH/USDT سعی می کند روند صعودی خود را از سر بگیرد. در این حالت، قیمت هدف اتریوم 3000 دلار است.

در همین حال، خرس ها احتمالاً برنامه های دیگری نیز دارند. آنها سعی خواهند کرد قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 2269 دلار برسانند و به سمت خط حمایت این کانال نزدیک به سطح 2000 دلار حرکت کنند.

تحلیل قیمت سکه بایننس

بایننس کوین در 28 دسامبر (7) بالاتر از هدف 333 دلاری خود حرکت کرد، اما نتوانست سطوح بالاتر را حفظ کند. این نشان می دهد که معامله گران از بازار سود می برند.

نمودار قیمت روزانه بایننس کویننمودار قیمت روزانه بایننس کوین
نمودار قیمت روزانه بایننس کوین

اکنون، جفت ارز BNB/USDT می تواند شاخص فیبوناچی 50% اصلاحی خود را در 300 دلار بازیابی کند، که احتمالا به عنوان یک حمایت قوی عمل می کند. اگر قیمت بایننس کوین به بالای 300 دلار برسد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد تا قیمت را به سمت سد اصلی 350 دلار برسانند.

از سوی دیگر، اگر حمایت 300 دلار شکسته شود، اصلاح قیمت می تواند تا سطح 8.61% اصلاحی فیبوناچی در 291 دلار و سپس خط گردن الگو ادامه یابد. انتظار می رود گاو نر با قدرت از این یقه دفاع کند.

تجزیه و تحلیل قیمت سولانا

قیمت سولانا در 29 دسامبر از سطح 50% فیبوناچی اصلاحی به 96 دلار رسید (8) که نشان می دهد احساسات مثبت معامله گران همچنان بر بازار حاکم است و آنها در پایین ترین سطح خرید می کنند.

نمودار قیمت روزانه سولانانمودار قیمت روزانه سولانا
نمودار قیمت روزانه سولانا

هر دو میانگین متحرک در حال حرکت به سمت بالا هستند و اندیکاتور RSI در محدوده مثبت قرار دارد. این شرایط نشان می دهد که گاوها به تعالی رسیده اند. سپس جفت SOL/USDT می‌تواند به بالاترین قیمت اخیر خود یعنی 126 دلار برسد، جایی که گاوها احتمالاً با فروش سنگین خرس‌ها مواجه خواهند شد. اگر گاوها این سد را بشکنند، سولانا می تواند به سطح 156 دلار صعود کند.

خرس‌ها باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 92 دلار برسانند تا بازگشتی کوتاه مدت داشته باشند. پس از آن، این جفت ارز می تواند به میانگین متحرک ساده 50 روزه 71 دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت ریپل

ریپل سعی کرد در 28 دسامبر (7 دسامبر) یک رالی تشکیل دهد، اما گاوها نتوانستند مانع در خط روند نزولی را برطرف کنند.

نمودار قیمت روزانه ریپلنمودار قیمت روزانه ریپل
نمودار قیمت روزانه ریپل

ریپل در چند روز گذشته نزدیک به میانگین های متحرک خود معامله می کند که نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاوها و خرس ها است. میانگین متحرک کاهش یافته است و RSI نزدیک به حد متوسط ​​خود است، که نشان می دهد جفت XRP/USDT ممکن است برای مدتی در محدوده 0.56-0.67 دلار باقی بماند.

خریداران باید ریپل را به بالای 0.67 دلار برسانند تا کنترل بازار را در دست بگیرند. سپس این جفت می تواند تا سطح 0.74 دلار افزایش یابد که احتمالاً به عنوان مقاومت قیمتی قوی به نظر می رسد. اگر قیمت به زیر سطح 0.56 دلار سقوط کند، روند کوتاه مدت ریپل نزولی خواهد بود.

تحلیل قیمت کاردانو

در 28 (7) دسامبر، گاوها قیمت کاردانو را به بالای الگوی مثلث متقارن رساندند، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این از فتیله بلند شمع پنجشنبه مشخص است.

نمودار قیمت روزانه کاردانونمودار قیمت روزانه کاردانو
نمودار قیمت روزانه کاردانو

یک مزیت جزئی برای گاوها این است که اجازه ندادند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد. این نشان دهنده خرید در سطوح پایین تر است. اگر قیمت در بالای مثلث تثبیت شود، گاوها دوباره سعی خواهند کرد تا سد قیمتی 0.68 دلار را بشکنند. اگر در این امر موفق شوند، نشانه از سرگیری روند صعودی خواهد بود. در این حالت، جفت ارز ADA/USDT ممکن است تا سطح 0.80 دلار افزایش یابد.

خط حمایت این مثلث یک سطح کلیدی برای گاوها باقی می ماند و آنها باید از این ناحیه محافظت کنند زیرا اگر این حمایت از بین برود، کاردانو می تواند یک حرکت نزولی به 0.50 دلار و سپس 0.46 دلار را آغاز کند.

تحلیل قیمت بهمن

اصلاح Avalanche قیمت آن را به حمایت قوی در 38 دلار رساند. این پشتیبانی سطح مهمی برای تماشا است.

نمودار قیمت روزانه بهمننمودار قیمت روزانه بهمن
نمودار قیمت روزانه بهمن

گاوها سعی خواهند کرد از حمایت 38 دلاری دفاع کنند و برای شروع یک تجمع حمایتی برنامه ریزی خواهند کرد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز AVAX/USDT ممکن است برای مدتی بین سطوح 38 تا 50 دلار باقی بماند و معامله نزولی را تجربه کند. متحرک نمایی 20 روزه به 40 دلار رسیده است و RSI بالاتر از سطح 57 است که نشان دهنده تثبیت احتمالی قیمت در کوتاه مدت با یک روند صعودی است.

اگر قیمت Avalanche به زیر 38 دلار سقوط کند، این دیدگاه صعودی باطل خواهد شد. چنین چیزی می تواند باعث فروش بیشتر شود و جفت را در ابتدا تا 34 دلار و در نهایت به 31 دلار کاهش دهد.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

طی چند روز گذشته، DogeCoin نزدیک به میانگین متحرک 20 روزه خود 0.09 دلار معامله شده است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

نمودار قیمت روزانه Dogecoinنمودار قیمت روزانه Dogecoin
نمودار قیمت روزانه Dogecoin

میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یافته است و RSI نزدیک به منطقه میانی خود است، اما این شرایط به وضوح هیچ مزیتی برای خریداران یا فروشندگان ندارد. قیمت Dogecoin در کوتاه مدت ممکن است بین میانگین متحرک ساده 50 روزه در 0.09 دلار و مقاومت در 10.00 دلار باقی بماند.

اولین نشانه افزایش قدرت خرید، شکست بالای سطح 0.10 دلار خواهد بود و در این شرایط، حرکت رو به رشد Dogecoin احتمالا قیمت آن را به بالای 0.11 دلار خواهد رساند. این احتمال شروع رالی از 0.16 دلار را افزایش می دهد. از سوی دیگر، اگر خرس‌ها جفت DOGE/USDT را به زیر SMA 50 روزه برسانند، دست برتر را در بازار خواهند داشت و این جفت ممکن است تا 0.07 دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت پولکادات

عقب نشینی قیمت پولکادات به سطح شکست 90.7 دلار نزدیک می شود که بسیار مهم است و باید در کوتاه مدت به آن توجه کرد.

نمودار قیمت روزانه پولکاداتنمودار قیمت روزانه پولکادات
نمودار قیمت روزانه پولکادات

اگرچه میانگین های متحرک صعودی نشان می دهد که خریداران غالب هستند، واگرایی منفی RSI نشان می دهد که این حرکت صعودی ممکن است کند شود. در این مورد، در سطح شکست 90.7 دلار، احتمالا شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس ها خواهیم بود.

اگر پولکادوت بالاتر برود و به 90.7 دلار برسد، جفت DOT/USDT احتمالاً به 10 دلار می‌رسد، جایی که انتظار می‌رود خرس‌ها با تمام قدرت از قلمرو خود دفاع کنند. از سوی دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 78.78 دلار برسد، این اصلاح قیمت می تواند به SMA 50 روزه در 41.6 دلار نیز برسد.

تجزیه و تحلیل قیمت Metic

قیمت Metic از 1.09 دلار در 27 دسامبر (6 ام) و به زیر سطح شکست 1 دلار در 29 دسامبر (8 ام) سقوط کرد، که نشان می دهد خریداران از بازار سود برده اند.

نمودار قیمت روزانه Meticنمودار قیمت روزانه Metic
نمودار قیمت روزانه Metic

با این حال، سطوح پایین تر منجر به خرید صعودی بیشتر شد. اگر قیمت بالاتر از سطح 1 دلار باقی بماند، احتمال تست مجدد 1.09 دلار افزایش می یابد. شیب مثبت متحرک نمایی 20 روزه در 0.89 دلار و تثبیت RSI در مناطق مثبت نشان می دهد که گاوها شرایط را تحت کنترل خود دارند. اگر مقاومت 1.09 دلاری MATIC زودتر حذف شود، جفت ارز MATIC/USDT می تواند تا 1.20 دلار و سپس به 1.50 دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و زیر 1 دلار بماند، این جفت ارز می تواند تا میانگین متحرک 20 روزه سقوط کند. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر این حمایت کاهش دهند، باید انتظار معاملات محدوده بین 0.70 تا 1 دلار را داشته باشیم.

منبع

cointelegraph.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا