اخبار ارز دیجیتال

بررسی وضعیت کاردانو؛ آیا نهنگ‌ها قیمت ADA را از زمین جدا می‌کنند؟

نهنگ ها از کاهش قیمت اخیر کاردانو برای انباشتن ADA استفاده کردند، اما خرید آنها در هفته گذشته تثبیت شده است. تعداد معامله‌گران کوتاه‌مدت دارای ADA در حال کاهش است که احتمالاً باعث کاهش بیشتر نوسان قیمت می‌شود. خطوط EMA نشان دهنده یکپارچگی بازار است، اما احتمالاً به زودی یک صلیب طلایی ظاهر می شود.

به گزارش کوین اکسو نیوز و به نقل از BIN Crypto، نهنگ ها از کاهش اخیر کاردانو برای انباشته کردن ارز دیجیتال استفاده کردند که منجر به تثبیت قابل توجهی در قیمت ADA در هفته گذشته شد. این دوره انباشت با کاهش تعداد دارندگان ADA کوتاه مصادف شد که نشان دهنده کاهش بالقوه در نوسان است.

در همان زمان، خطوط EMA قیمت Cardano نیز یک الگوی تثبیت کننده را تشکیل داده اند که به تعادل بازار اشاره می کند. با این حال، این احتمال وجود دارد که در آینده نزدیک یک صلیب طلایی تشکیل شود. عبور طلایی یک سیگنال فنی است که در حرکت صعودی شاهد آن هستیم. این می تواند نشان دهنده تغییرات مثبت در قیمت ADA باشد و نشان دهد که تثبیت فعلی ممکن است آغاز یک حرکت صعودی باشد.

نهنگ ها روی زمین خرید می کنند

قیمت Cardano از 11 مارس (21 مارس 1402) تا 20 مارس (1 آوریل 1403) کاهش یافت و از 0.71 دلار به 0.57 دلار رسید. در این دوره، تعداد آدرس‌های با بیش از 10 میلیون ADA اندکی از 397 به 403 افزایش یافت. این افزایش آدرس نشان می‌دهد که نهنگ‌ها از کاهش قیمت کاردانو برای افزایش ذخایر ADA خود استفاده کردند.

تعداد آدرس هایی که حداقل 10 میلیون ADA دارند
تعداد آدرس هایی که حداقل 10 میلیون ADA دارند

با این حال، پس از رسیدن قیمت به 0.57 دلار در 1 آوریل، این رالی متوقف شد و تعداد چنین آدرس های ADA با حجم بالا تا حد زیادی بدون تغییر باقی ماند. با وجود رکود تعداد نهنگ ها در هفته بعد، بارقه امیدی وجود داشت.

بین 20 مارس و 25 مارس (1-6 آوریل)، قیمت ADA به 0.66 دلار افزایش یافت و نهنگ هایی که اخیراً دارایی های خود را افزایش داده بودند، سود کمی کسب کردند. این توقف در رالی کاردانو پس از 1 آوریل می تواند به معنای یک شکست استراتژیک برای نهنگ ها باشد، زیرا آنها اکنون به احتمال زیاد حرکات بازار را از نزدیک زیر نظر دارند و منتظر نوسانات بیشتر قیمت برای تصمیم گیری در مورد حرکت بعدی خود هستند.

تعداد بازرگانان کاردانو در حال کاهش است

نشانی‌هایی که کاردانو در کمتر از یک ماه دارند به طور قابل توجهی افزایش یافته و تعداد آنها از 244 هزار آدرس در 1 فوریه (12 فوریه 1402) به 303 هزار آدرس تا 18 مارس (28 مارس 1402) افزایش یافته است. در همین مدت، قیمت ADA از 0.49 دلار به 0.69 دلار افزایش یافت.

به دلیل تمایل این دارندگان کوتاه مدت به خرید و فروش مکرر، افزایش تعداد آنها معمولاً با افزایش نوسانات دارایی مورد نظر همراه است.

آدرس های ADA بر اساس دوره نگهداریآدرس های ADA بر اساس دوره نگهداری
آدرس های ADA بر اساس دوره نگهداری

از 19 مارس (29 مارس 1402) اما تغییر قابل توجهی رخ داد و تعداد این بازرگانان شروع به کاهش کرد. از آن تاریخ، تعداد آدرس های ADA طبقه بندی شده به عنوان معامله گران (دارندگان کوتاه مدت) به طور پیوسته کاهش یافته است. تعداد آنها نسبت به سقف 303000 آدرس یک هفته قبل اندکی کاهش یافته و به 299000 رسیده است. اگرچه این کاهش در تعداد معامله گران ممکن است آنچنان چشمگیر نباشد، اما به اندازه کافی قابل توجه است که نشان دهنده روندهای آتی در رفتار بازار باشد.

کاهش تعداد معامله گران کوتاه مدت ممکن است نشانه ای از حرکت بازار به سمت کاهش نوسانات قیمت ADA باشد. این تغییر ممکن است از تثبیت بازار خبر دهد زیرا معامله گران کمتری درگیر خرید و فروش سریع می شوند که ممکن است منجر به تغییرات قیمت ADA با ثبات و قابل پیش بینی تر شود.

پیش بینی قیمت Cardano: آیا روند صعودی ادامه دارد؟

قیمت ADA در شش روز گذشته 24.14 درصد افزایش یافته است. سوال مهم این است: آیا روند صعودی ادامه خواهد داشت؟ با تجزیه و تحلیل نمودار 4 ساعته کاردانو، می بینیم که قیمت در حال حاضر بالاتر از تمام خطوط EMA است و این یک سیگنال صعودی محسوب می شود.

هنگامی که یک خط EMA کوتاه مدت از یک خط EMA بلند مدت عبور می کند، که تقریباً در نمودار قیمت ADA اتفاق افتاده است، اغلب به عنوان یک سیگنال صعودی تفسیر می شود. این نشان می دهد که حرکت اخیر قیمت از روند بلندمدت پیشی گرفته و ممکن است منجر به حرکت صعودی شود.

این متقاطع خاص به عنوان “تقاطع طلایی” شناخته می شود، شاخصی که عمدتاً نشان دهنده یک شکست بالقوه صعودی در دراز مدت است.

خطوط EMA Cardano و نمودار قیمت 4 ساعتهخطوط EMA Cardano و نمودار قیمت 4 ساعته
خطوط EMA Cardano و نمودار قیمت 4 ساعته

میانگین متحرک نمایی ابزارهای موثری در تحلیل تکنیکال است که برای هموارسازی داده های قیمت در دوره های خاص و ارائه دید واضح تری از روند قیمت ها استفاده می شود. برخلاف میانگین های متحرک معمولی، EMA ها تاکید بیشتری بر قیمت های اخیر دارند. این باعث می شود که آنها نسبت به تغییرات بازار واکنش بیشتری نشان دهند و برای شناسایی جهت روند و نقاط معکوس احتمالی آن استفاده شوند.

اگر روند صعودی ادامه یابد، قیمت ADA ممکن است برای مدت کوتاهی افزایش یابد تا مقاومت 0.82 دلاری خود را آزمایش کند. با این حال، اگر تقاطع طلایی حفظ نشود و روند نزولی را شروع کند، قیمت کاردانو می تواند به منطقه 0.56 دلار سقوط کند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا