اخبار ارز دیجیتال

برزیل قانون مالیات بر ارز را امضا کرد

بر اساس مالیات های جدید، شهروندان برزیلی تا 15 درصد از درآمد ارزهای دیجیتال خود را به دولت پرداخت خواهند کرد.

رئیس جمهور برزیل، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، قانونی را برای مالیات بر دارایی های رمزنگاری شده در خارج از کشور توسط شهروندان برزیلی امضا کرد. لولا این قانون را در 12 دسامبر امضا کرد، و سپس روز بعد در Diário Oficial da União یا مجله رسمی منتشر شد. این اتحادیه منتشر شد و این قانون از اول ژانویه 2024 لازم الاجرا می شود.

مالیات‌های جدید منحصراً برای ارزهای دیجیتال اعمال نمی‌شود، بلکه بر سود و سود مالیات‌دهندگان برزیلی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری، پلتفرم‌ها، املاک و مستغلات یا تراست‌های خارج از کشور نیز اعمال می‌شود، دولت برزیل قصد دارد در سال 2024 حدود 20 میلیارد ریال (4 میلیارد دلار) را از طریق آن اعمال کند. مالیات های جدید، کسانی که در سال 2023 شروع به پرداخت مالیات می کنند، از مزیت زودهنگام برخوردار خواهند شد. از دسامبر با نرخ مالیات 15 درصد از سال 2024 شروع می شود، با درآمد خارجی تا 6000 ریال برزیل (1200 دلار)، معاف از مالیات.

ژائو کارلوس آلمادا، کنترل کننده صادرکننده استیبل کوین برزیلی Transfero، در گفتگو با کوین تلگراف، توضیح داد که مالیات بر درآمد دارایی دیجیتال برای کشور تازگی ندارد، اما گفت که جنبه هایی از این قانون وجود دارد که ممکن است نیاز به توضیح داشته باشد. برخی از نکات در متن وجود دارد. نیاز به بهبود دارد، به عنوان مثال جبران زیان در طول دوره، چیزی شبیه به قوانین مالیاتی برای دارایی های صندوق، من معتقدم که با تغییر مقررات در کشور ما بحث های جدیدی در این زمینه خواهیم داشت تا شفافیت بیشتری را در برزیل ایجاد کنیم. تنها کشوری که دارایی‌های ارز دیجیتال خارجی شهروندان خود را مورد بررسی قرار می‌دهد، در ماه نوامبر، آژانس مالیاتی اسپانیا نیز به شهروندان خود در مورد تعهدات خود برای اعلام ارزهای دیجیتالی که در خارج از کشور نگهداری می‌شوند، یادآوری کرد. با این حال، این الزام فقط برای افرادی اعمال می‌شود که ارزش موجودی آنها بیش از 50000 یورو (حدود 55000 دلار) در دارایی‌های دیجیتال است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا